

- 6' Vangelis Pavlidis
- 11' Jesper Karlsson
- 39' 56' Dani de Wit
- 86' Albert Gudmundsson
- Quinten Timber 90'
AZ laat in eigen huis geen spaan heel van stuntelend FC Utrecht
Na de zege op Ajax (0-1) ging Utrecht vol zelfvertrouwen naar Alkmaar, maar daar haalde AZ ongenadig uit. De ploeg van trainer Pascal Jansen won met liefst 5-1 en was daarmee nog mild voor de bezoekers.
,,Ze hebben het goed voor elkaar bij FC Utrecht”, vertelde Pascal Jansen in zijn praatje op vrijdag, waar het er onder meer over ging dat Utrecht – als nummer drie van de eredivisie voorafgaand aan de speelronde – eigenlijk staat waar AZ wil staan. Na een slechte seizoenstart hadden de Alkmaarders inmiddels drie zeges op rij geboekt en om echt weer aansluiting te vinden, was een zege op Utrecht dus broodnodig.
De bezoekers waren na de megastunt in de Johan Cruijff Arena, de 0-1 zege op Ajax, voor de interlandbreak vol vertrouwen. Maar vanaf de aftrap werd eigenlijk meteen duidelijk dat een soortgelijke middag er vandaag niet in zat. Binnen 12 minuten stond er al een ruime voorsprong op het bord voor AZ. Eerst was Vangelis Pavlidis het eindstation van een fraai uitgespeelde aanval via de sterk spelende Jordy Clasie en Albert Gudmundsson, waarbij er – net zoals in de rest van de wedstrijd – volop ruimte lag voor de Alkmaarders.
Maarten Paes
Vier minuten later maakte Utrecht-keeper Maarten Paes een enorme ketser bij een slap schot van Jesper Karlsson. Paes groeide in Amsterdam nog uit tot de held van de wedstrijd met onder meer een drievoudige redding op inzetten van Sébastien Haller en Dusan Tadic. Nu liet hij de bal opzichtig door zijn handen gaan en verdubbelde hij daarmee de voorsprong voor AZ.
Maar wat misschien nog wel pijnlijker was voor Utrecht, is dat de ploeg ook na die twee doelpunten geen enkele grip kreeg op de wedstrijd en in de eerste helft geen enkele kans creëerde. AZ ging vrolijk verder en kwam via een kopdoelpunt van Dani de Wit, één van de uitblinkers die voor de derde wedstrijd op rij trefzeker was, nog voor rust zelfs op 3-0.
Na rust probeerde Utrecht-trainer René Hake het spelbeeld enigszins te wijzigen met een dubbele wissel (Quinten Timber en Othmane Boussaid voor Joris van Overeem en Sander van de Streek), maar heel veel effect had dat niet. De Wit greep de ultieme hoofdrol door ook nog het vierde AZ-doelpunt voor zijn rekening te nemen. Daarmee kent De Wit met vijf treffers nu al zijn meest productieve eredivisieseizoen.
Nadat Gudmundsson vanaf de stip 5-0 maakte, redde Timber de Utrechtse eer nog een heel klein beetje met een rake knal vlak voor het laatste fluitsignaal van Kevin Blom. AZ is terug, zo veel is duidelijk, en voor Utrecht werkt de enorme oorwassing in Alkmaar zo vlak na de stunt bij Ajax ontnuchterend, heel ontnuchterend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
AD Voetbalpodcast | 'Laat Heitinga het seizoen afmaken en haal eerst een technisch directeur’
Het is transferdeadlinedag. Vandaag neemt Etienne Verhoeff met Johan Inan de wisselingen in Eindhoven door. Maar ook de strijd tussen AZ en Feyenoord om talentvolle middenvelders passeert de revue. Daarnaast wordt ook de situatie bij Ajax besproken. -
Hoogste cijfers voor Griekse spitsen na spektakelstuk in Alkmaar, Unnerstall neemt afstand van Trauner
De Griekse spitsen Tosas Douvikas van FC Utrecht en Vangelis Pavlidis van AZ scoorden met respectievelijk een zeldzame 9 en een 8,5 het hoogste cijfer van dit weekend, na het doelpuntenspektakel (5-5) van zaterdagavond in Alkmaar. -
Voetbalpodcast | 'Dit zouden wel eens twee beslissende punten kunnen zijn in de titelrace’
De VAR was bepalend dit weekend in de eredivisie. Een doelpuntenfeest in Alkmaar en een onbesliste topper in Enschede. Verder de ambities van PSV na deze transferwindow, de crisis in Amsterdam, de kopzorgen in Groningen en de belangrijke punten van Volendam. Etienne Verhoeff neemt het door met Mikos Gouka en Maarten Wijffels. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd.
-
FC Twente teleurgesteld in Feyenoord: ‘Tot laatste dag hoofd van Zerrouki op hol gebracht’
FC Twente heeft geen moment overwogen om Ramiz Zerrouki op het laatste moment alsnog naar Feyenoord te laten gaan. Dat zegt technisch directeur Jan Streuer. De Rotterdamse club kwam de afgelopen dagen met een nieuw verhoogd bod op de middenvelder. -
-
-
Hart Davy Pröpper slaat op hol bij rentree in Abe Lenstra Stadion
Davy Pröpper is terug. Met een fijn optreden van ruim 25 minuten tegen Heerenveen heeft de 19-voudig international zijn rentree gemaakt bij Vitesse. De zege maakt de terugkeer in het profvoetbal compleet. -
Met video7
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs.