

- 11' Henk Veerman
- Vangelis Pavlidis 14'
- Aslak Fonn Witry 50'
- Dani de Wit 88'
AZ pakt eerste zege en bezorgt Heerenveen eerste puntenverlies
AZ heeft dit seizoen voor het eerst een eredivisiewedstrijd gewonnen. In het Abe Lenstra Stadion was het met 3-1 te sterk voor Heerenveen, dat de eerste punten morste. In de openingswedstrijd van het seizoen verloor AZ nog van RKC en het werd ook uitgeschakeld in de voorronde van de Europa League tegen Celtic.
Door Nik Kok
De winst in Friesland is daarom een welkome opsteker voor de ploeg van trainer Pascal Jansen die deze zomer te maken heeft met een leegloop van zijn selectie.
In Heerenveen kon Jansen nog steeds beschikken over Teun Koopmeiners die op het punt staat een transfer te maken naar Atalanta Bergamo maar blijkbaar is de overgang nog steeds niet dichtbij genoeg om zijn benen te sparen in de eredivisie. Saillant was dan weer dat zijn mogelijke opvolger zondagmiddag bij de tegenstander op het middenveld speelde. AZ zou Joey Veerman graag overnemen van Heerenveen maar vraag en aanbod liggen nog uit elkaar. Net als Koopmeiners kampt Joey Veerman al maanden met transferkoorts in het hoofd. Ook voor hem leek een transfer naar een grotere club steeds dichtbij maar net als bij Koopmeiners kwam het er nog niet van. Als voorproefje bezongen de AZ-fans alvast hun mogelijke nieuwe held vanaf de tribune.
Clubs als AZ en Heerenveen worstelen zo vlak voor de transferdeadline met vraagstukken als die van Koopmeiners en Veerman. Hoeveel kunnen we nog vragen en is er dan nog genoeg tijd om een vervanger te halen? AZ raakte al een contingent basisspelers kwijt, Heerenveen is dan net weer Mitchell van Bergen kwijtgeraakt aan het Franse Stade Reims.
Ondertussen moet er ook nog gevoetbald worden door de twee clubs en dat valt nog niet mee. Door hun transferperikelen of niet, Joey Veerman en Koopmeiners toonden zondagmiddag aan matig in vorm te zijn. Nooit kwamen ze op het middenveld in hun kracht te spelen.
Henk Veerman bracht zijn ploeg Heerenveen in de eerste op voorsprong van dichtbij met een kopbal. Vangelis Pavlidis maakte niet snel daarna gelijk. In de tweede minuut zag de Griek nog een inzet op de binnenkant van de paal belanden.
AZ trok de wedstrijd in de tweede helft knap over de streep zonder indrukwekkend te spelen. Een inzet van linksback Aslak Witry die is in principe is aangetrokken als rechtsback verdween achter Heerenveen-doelman Erwin Mulder. Vlak voor tijd zorgde Dani de Wit voor de bevrijdende 3-1.
Wil je de wedstrijd nog eens herbeleven? Lees hieronder het liveblog terug:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Transfer van Guus Til naar PSV aanstaande na medische keuring
Guus Til staat op het punt om PSV te versterken. De 24-jarige middenvelder onderging zondagmorgen in de vroegte al een medische keuring in Eindhoven en is gezien in het gebouw van TopSupport. Eerder deze week was dat gebouw nog in het nieuws omdat James Rodriguez er zou zijn gezien, maar dat bleek niet waar. -
Gedrag Overmars was al bekend bij vrouwenteam Ajax: ‘Er was een angst om het te melden, want dan lig je eruit’
Bij het vrouwenteam van Ajax was al veel langer bekend dat Marc Overmars ongepaste berichten stuurde aan vrouwen. Niemand durfde echter aan de bel te trekken vanwege de angstcultuur die binnen de club heerste. Dat zegt Daphne Koster, manager Ajax Vrouwen, in de documentairereeks Op weg naar de top, die volgende week wordt uitgezonden. -
Voormalig Wageningen-trainer Piet Buter ontkent verkrachting Vera Pauw: ‘Ik ben totaal verbijsterd’
De man die door voormalig bondscoach Vera Pauw wordt beschuldigd van verkrachting is - zo vermoedt hij zelf - de 73-jarige oud-voetbaltrainer Piet Buter. De voormalige technisch directeur van FC Utrecht en trainer van FC Wageningen (1989-1991) geeft toe dat hij in de jaren 80 een kortstondige affaire heeft gehad met de veertien jaar jongere voetbaltrainster, maar zegt dat er van verkrachting ‘absoluut geen sprake’ is geweest. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.
-
NEC gaat Cissoko langer aan zich binden: talent tekent contract tot 2024
NIJMEGEN - NEC gaat Ibrahim Cissoko langer aan zich binden. De 19-jarige aanvaller uit Nijmegen tekent spoedig een contract voor twee jaar tot medio 2024 met een optie op nog een extra seizoen bij de Nijmeegse club. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
NEC haalt mede dankzij vier goals van Marques dubbele cijfers tegen NEC amateurs
NIJMEGEN - NEC heeft de eerste oefenwedstrijd in de voorbereiding op komend seizoen met grote cijfers gewonnen. De Nijmeegse club versloeg mede dankzij vier doelpunten van Pedro Marques NEC amateurs met 11-0.