Baldadige anti-Ajax-tweets van Scherpen les voor nieuwe generatie
Als 11-jarig jochie liet Emmen-doelman Kjell Scherpen zich in al zijn jeugdige onbezonnenheid op social media op een negatieve manier gaan over de club die hem snel hoopt te presenteren, Ajax. Een deel van de supporters van die club vindt nu dat Scherpen niet welkom is in Amsterdam, waarmee de keeper één van de eerste spelers van een generatie is die een stempel opgeplakt krijgt vanwege social media-uitingen in zijn onbezonnen tienerjaren.
Door Tim Reedijk
‘Kut joden’, ‘lucky Ajax’. De nu 19-jarige Scherpen liet zich in zijn jongste tienerjaren verleiden tot dergelijke baldadige teksten op Twitter. Toen de interesse van Ajax in de keeper van FC Emmen openbaar werd, werden die (inmiddels verwijderde) tweets plotseling opgerakeld. En had Scherpen dus meteen een stempel bij een groepje aanhangers van Ajax. De fanatieke Ajax-aanhang verenigd in F-SIDE liet in een statement weten niet zitten te wachten op de komst van Scherpen - zoals die ook al kritiek had toen ‘Feyenoorders’ Kostas Lamprou en Peter Bosz kwamen. ‘Jij bent niet welkom in Amsterdam’, is de korte maar heldere boodschap voor de keeper, aangevuld met screenshots van Scherpens tweets én een nieuwsitem waarin de doelman zijn voorkeur voor Feyenoord uitspreekt.
Want dat helpt Scherpen ook niet: in interviews heeft de geboren Emmenaar aangegeven zijn doel bij FC Emmen te hebben bereikt. Zijn volgende missie? Vaste doelman worden bij zijn favoriete club Feyenoord. Daarmee is voor F-SIDE en een groepje andere Ajax-fans de maat vol. Hun club zou volgens hen moeten afzien van Scherpen. Dat terwijl technisch directeur Marc Overmars en consorten hem als een keeper voor de toekomst zien en de transfer zo snel mogelijk willen afronden.
Generatie
Hoogstwaarschijnlijk gaat de kritiek vanuit de aanhang daar niets aan veranderen. Maar wél is Scherpen één van de eerste spelers van een jonge, nieuwe generatie die is opgegroeid met social media en dus al op jonge leeftijd alle gelegenheid kreeg om onvolwassen meningen de wereld in te slingeren. Voorbeelden van spelers die daar serieus mee geconfronteerd zijn, zijn er nog niet veel. Oud-PSV’er Joshua Brenet, nu speler van Hoffenheim, besloot eens al zijn tweets van vroeger te verwijderen. Hij schold op Twitter geregeld met ‘kanker’, liet zich negatief uit over homo’s en postte ook seksueel gerelateerde berichten.
Denk alsjeblieft na voordat je iets op het internet gooit. Het kan je jaren later op negatieve wijze blijven achtervolgen.
Tweets werden e-sporter Tony Kok zelfs fataal. Vlak na zijn aanstelling bij PSV doken berichten uit de periode 2010 – 2012 op, waarin hij onder meer ‘alle boeren zijn homo’s’ zei. Ook hij twitterde seksueel gerelateerde berichten. PSV ontsloeg Kok drie dagen later vanwege ‘online gedrag dat ver van de kernwaarden van PSV staat’ waardoor ‘een vervolg van de samenwerking onmogelijk is’. De Eindhovenaren vonden dat Kok en zijn management te weinig informatie over diens online verleden hadden gemeld, ondanks dat de club ervan op de hoogte was dat Kok een voorkeur had voor Ajax.
De incidenten met Scherpen, Kok en Brenet bewijzen nog maar eens dat je als jonge voetballer maar beter je social media-verleden moet screenen voordat je in het middelpunt van de aandacht komt. Of, zoals Delano Limaheluw van het management van Kok indertijd zei: ,,Denk alsjeblieft na voordat je iets op het internet gooit. Het kan je jaren later op negatieve wijze blijven achtervolgen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Uitzinnige Romeinen vieren Conference League-zege, spelers tonen beker aan fans
De voetballers van AS Roma hebben enkele uren na het winnen van de Conference League de beker laten zien aan de supporters die zich hadden verzameld bij het trainingscomplex in de Italiaanse hoofdstad. Trainer José Mourinho en zijn spelers stapten na de gewonnen finale in Tirana tegen Feyenoord (1-0) direct het vliegtuig in. De Romeinen arriveerden rond 04.30 uur op vliegveld Fiumicino en reden daarna in een bus naar het trainingscomplex. -
PSV-jeugdtrainer Jürgen Dirkx wordt rechterhand Mark van Bommel bij Antwerp
PSV is verrast na het vertrek van jeugdtrainer Jürgen Dirkx naar Royal Antwerp FC, als assistent van de nieuwe hoofdcoach Mark van Bommel. De 46-jarige Reuselnaar was voor komend seizoen beoogd trainer van PSV onder 18, maar die positie moet PSV nu anders invullen. PSV respecteert de keuze van Dirkx. Hij werkte eerder al met Van Bommel in de tijd dat hij hoofdtrainer van PSV was. -
Ajax - PSV
Søren Lerby: Bij Ajax moet het verstand op nul
PSV kan Ajax zondag de genadeklap toedienen in de Johan Cruijff Arena. Bij winst loopt het gat op naar acht punten, met nog zeven duels te gaan. Voor Ajax is deze topper nog het enige sprankje hoop op een landstitel. In deze rubriek blikken we vooruit op de kampioenskraker. Vandaag met Søren Lerby, voormalig speler van zowel Ajax als PSV. -
PREMIUM
Heracles gaat door met algemeen directeur Toussaint en wil Hoogma voor technische zaken
Rob Toussaint blijft aan als algemeen directeur van Heracles. Dat zegt Marnix Smit namens het bestuur van de Almelose club. De oud-aanvoerder van Heracles geeft toe dat Nico Jan Hoogma kandidaat is om de rol van Tim Gilissen als technisch directeur over te nemen. -
Feyenoord vliegt met 25 spelers naar Tirana voor finale
Feyenoord is met 25 spelers naar Tirana gevlogen voor de finale van de Conference League. De wedstrijdselectie van trainer Arne Slot bestaat uit 23 spelers en daarnaast zijn ook de Amerikaanse aanvaller Cole Bassett (niet speelgerechtigd) en de jonge keeper Tein Troost (geen onderdeel van de wedstrijdselectie) mee naar de Albanese hoofdstad.
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?