Bondscoach Koeman schrok zich rot van bericht over zieke spelers Oranje: ‘Meer gevallen niet uit te sluiten’
Ronald Koeman schrok flink van het bericht dat er vijf jongens moesten afhaken door een virus dat rondwaart in de Oranje-selectie. Cody Gakpo, Sven Botman, Matthijs de Ligt, Bart Verbruggen en Joey Veerman haakten af met buikgriepverschijnselen waarna Ryan Gravenberch, Kjell Scherpen en Stefan de Vrij als vervangers werden opgeroepen.
,,Ik schrok me rot toen ik bericht van de dokter zag vanochtend om 7 uur. Ik zag Joey Veerman nog zitten wachten op de taxi, Botman was al weg”, zo schetste de bondscoach op de persconferentie richting Frankrijk-uit de situatie van donderdagochtend.
Koeman sluit niet uit dat de vijf zieken er weer bij kunnen zijn voor het duel met Gibraltar van aanstaande maandag. ,,Zaterdag gaan we kijken hoe de vlag erbij hangt, maar het is nog niet definitief dat ze voor de hele periode zijn uitgeschakeld”, zei de bondscoach, die het niet nodig vond om vijf vervangers op te roepen. ,,Je houdt er twintig over en je mist een derde keeper. Je kan niet met twee keepers aan de wedstrijd beginnen, dat risico is te groot. Dus toen heb ik besloten om Ryan en Stefan op te roepen en ook een derde keeper (Scherpen, red.). Dan hebben we alle posities dubbel bezet en dat is voor mij voldoende.”
Meer over Oranje:
• Virus binnen Oranje een raadsel voor Van Dijk: ‘Maar het is een mentale tik’
• Virus teistert Oranje: Vijftal haakt af voor kraker in Frankrijk
De oorzaak van de ellende is volgens Koeman niet het avondeten van woensdagavond: ,,Er waren stafleden dinsdag al niet lekker, dus het gerecht is niet de boosdoener. Natuurlijk wil iedereen de oorzaak weten, maar speculeren heeft geen zin”, aldus Koeman. Of zijn plan voor het duel met Frankrijk volledig in duigen viel? ,,Natuurlijk waren er spelers van deze vijf afvallers die in de basis zouden beginnen, maar gelukkig hebben we op de training veel van posities gewisseld dus nu kunnen andere jongens gaan spelen.”
,,We sluiten niet uit dat er nog meer spelers af zouden kunnen vallen, dat lijkt me verstandig. We zijn wat voorzichtiger met handen schudden, maar je kunt niet alles uitsluiten.”
Duel met Frankrijk
Koeman weigerde om al voor de wedstrijd tegen Frankrijk de handdoek in de ring te gooien en ook zijn verwachtingen zijn niet per se minder hoog dan normaal gesproken: ,,Het is duidelijk dat dit niet het elftal is zoals normaal, maar ik heb ook vertrouwen in de andere jongens. Minder kans? Nee, voetbal is een raar spelletje. Ook met deze spelers kunnen we een resultaat halen. Het is logisch dat een Frenkie de Jong heel belangrijk is, maar ik zie het niet zo zwartwit om dan te zeggen dat we geen kans hebben. Niet alleen omdat ik het vanuit mijn positie niet kan zeggen, maar zo voel ik het ook echt.”
Poll
Wat kan een gehavend Oranje op bezoek bij Frankrijk?
-
Niets, dat wordt een kansloze nederlaag (69%)
-
Oranje begint met een gelijkspel (19%)
-
Nederland wint gewoon in Parijs (12%)
Wout Weghorst
Koeman wilde nog niet verklappen of hij met Wout Weghorst als spits gaat spelen, wel zei hij dat hij Steven Berghuis in topwedstrijden meer als rechtsbuiten ziet dan als middenvelder. Bij Ajax speelt Berghuis immers vooral op het middenveld de laatste tijd. Over Frankrijk was de Nederlandse bondscoach logischerwijs lovend: ,,Het is echt een team en ze hebben met Kylian Mbappé ook een speler die een wedstrijd in zijn eentje kan beslissen. Het is dan aan ons om dat te bespelen, maar dat is het mooie aan voetbal: dit soort spelers kan altijd beslissend zijn voor een elftal.”
Directeur spelershotel Oranje wacht onderzoek af
Directeur Hans van Pelt van hotel Woudschoten in Zeist wacht het onderzoek naar de plotselinge golf zieken binnen het Nederlands elftal af. Donderdagochtend keerden vijf spelers terug naar huis, omdat ze volgens de KNVB met een virusinfectie kampen, maar er is wat twijfel over de exacte oorzaak.
,,Op dit moment wordt onderzocht hoe het heeft kunnen gebeuren dat ze ziek zijn geworden”, aldus Van Pelt. ,,Ik ga uit van wat de KNVB en de bondsarts zeggen, dat een virus de oorzaak is. Ik betreur zeer dat dit is gebeurd. Maar zo lang we de precieze oorzaak niet weten, kan ik er verder niet veel over zeggen.”
Programma EK-kwalificatie
Standen EK-kwalificatie
Statistieken EK-kwalificatie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM4
Voor gek verklaard, maar Thomas Letsch is nu een held in Bochum
Arnhem -
Ajax niet verder met John Heitinga als hoofdtrainer: ‘Op persoonlijk vlak een zware beslissing’
Ajax gaat niet verder met John Heitinga als hoofdtrainer. De 39-jarige coach heeft dat in een onderhoud met de nieuwe directeur Sven Mislintat vanmiddag te horen gekregen. -
PREMIUM
Opzettelijk verliezen om er zelf voordeel uit te halen: Barendrecht was lang niet de eerste club die dat deed
Opzettelijk verliezen om er zelf voordeel uit te halen. Dat deed Barendrecht afgelopen weekeinde tegen GVVV. De derdedivisionist blijkt niet de eerste club uit de geschiedenis die dat trucje uithaalt. Dit zijn de bekendste voorbeelden: zelfs op het hoogste niveau komt het voor.Barendrecht, Rotterdam -
PREMIUM
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt.
-
FC Twente slaat toe in extremis en boekt verdiende zege op Heerenveen in play-offs om Europees voetbal
Enschede, Heerenveen -
-
-
Ajax ziet toekomst in Klaas Jan Huntelaar: technisch manager tekent tot 2027
Klaas Jan Huntelaar heeft zijn contract bij Ajax verlengd. De 39-jarige oud-spits blijft tot 2027 technisch manager van de Amsterdammers. Hij gaat zich vooral richten op de doorstroom van jeugdspelers naar Jong Ajax en Ajax 1, zo meldt de club. -
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
Als je op vakantie gaat naar het zuiden, moet je rekening houden met tolwegen en -tunnels. De prijzen zijn de laatste jaren gestegen, maar hoe duur is het eigenlijk om bijvoorbeeld naar Kroatië te rijden?