FC Den Bosch-trainer Erik van der Ven slaapt niet thuis na bedreigingen
Onderzoek KNVBFC Den Bosch-trainer Erik van der Ven heeft de nacht van zondag op maandag niet thuis doorgebracht na bedreigingen aan zijn adres. De 35-jarige coach heeft inmiddels aangifte gedaan bij de politie.
Delen per e-mail
Van der Ven was maandagochtend wel in stadion De Vliert om de training van zijn club te leiden. Daar was hij niet aanspreekbaar voor de pers. Ook alle verzoeken van cameraploegen om aanwezig te zijn bij de training werden door FC Den Bosch afgewezen.
,,We houden Erik even in de luwte na alles wat er gebeurd is”, zei clubwoordvoerster Ester Bal. Van der Ven kreeg zondag de hoon van een groot deel van voetballend en niet-voetballend Nederland over zich heen omdat hij Excelsior-aanvaller Ahmad Mendes Moreira een ‘zielig mannetje’ genoemd had.
Boetekleed
Dat gebeurde na de thuiswedstrijd van FC Den Bosch tegen Excelsior (3-3), die in de eerste helft geruime tijd stil lag na zware racistische beledigingen van uit het publiek in de richting van Mendes Moreira. Van der Ven verklaarde later dat hij met zijn opmerking niet doelde op de reactie van Mendes Moreira op die aantijgingen, maar op de ‘provocerende manier van juichen’ van de speler richting de M-side van FC Den Bosch nadat hij later in de wedstrijd Excelsior op 1-2 had geschoten.
,,Maar ik had dat niet moeten zeggen”, trok Van der Ven toen het boetekleed aan. Ondanks zijn excuses werd de coach later dus toch zo ernstig bedreigd dat hij een ander adres zocht om de nacht door te brengen.
Zwarte Piet
Mendes Moreira werd in het duel uit de Keuken Kampioen Divisie onheus bejegend door een deel van de aanhang van de thuisclub. Zo zongen de fans liedjes over Sinterklaas en Zwarte Piet en hij werd uitgemaakt voor k-neger, k-zwarte en k-katoenplukker. Ook leken er oerwoudgeluiden te worden gemaakt. Arbiter Laurens Gerrets besloot het duel enige tijd stil te leggen omdat Mendes Moreira hevig geëmotioneerd was. Na overleg in de catacomben werd de wedstrijd hervat. Niet veel later zette Mendes Moreira zijn ploeg op voorsprong (1-2). Het duel eindigde in 3-3.
In een eerste reactie wilde Van der Ven niets over het incident zeggen, behalve dat hij zich achter het statement van de club schaarde. Tegen FOX Sports liet hij gisteravond laat weten dat hij ‘absoluut tegen racisme is’. Hij bood zijn excuses aan voor het feit dat hij Mendes Moreira een 'zielig mannetje’ had genoemd. ,,Dat was niet zozeer over het feit dat hij zich aangevallen voelde, maar vooral meer over dat hij na het doelpunt provocerend naar onze supporters stond. Dat vond ik niet slim, omdat het spel al was stilgelegd. Toen lokte het eigenlijk een nieuwe reactie uit. Dat is de reden dat ik dat zei, en dat is achteraf niet slim. Het was niet om die jongen aan te pakken, want het lijkt mij een hele lieve en fijne jongen. Dat had ik niet moeten zeggen, maar het wordt op dit moment wel een beetje opgeblazen. Ik sta achter Mendes Moreira, honderd procent.”
De KNVB kondigde vanmorgen bij Radio 1 een onderzoek aan naar de spreekkoren in De Vliert. In navolging van directeur Eric Gudde noemde Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB, de racistische uitingen ‘ronduit walgelijk’. ,,Dit hoort niet op een voetbalveld thuis.”
Bluyssen zei er alles aan te doen om de daders op te sporen en te straffen. Maar de strafmogelijkheden zijn beperkt, voegde hij eraan toe. ,,We kunnen stadionverboden opleggen van 5 jaar en boetes van 450 euro. Daarnaast kunnen we via het tuchtrecht de club aanpakken als die nalatig is geweest. Dat zijn onze mogelijkheden.” Bluyssen wil daarom proberen de daders via het strafrecht te bestraffen. ,,Dan komen ze echt in de problemen in hun maatschappelijke leven. Dan zullen mensen wel nadenken om dit nog een keer te doen”, zo zei hij vanmorgen bij het Radio 1 Journaal.
Kijk hier naar Jan Martens, sportverslaggever van het Brabants Dagblad. Hij was bij de wedstrijd:
Verder in het nieuws
-
BLIK OP NEC Dit seizoen moet het gebeuren voor Frank Sturing
NIJMEGEN - Frank Sturing beseft dat dit seizoen belangrijk is voor hem. In de zomer van 2020 loopt het contract van de 22-jarige centrale verdediger bij NEC af. De Nijmegenaar zal het nu moeten laten zien. ,,Ik weet dat het nu moet gebeuren’’, zegt Sturing in de vijftiende aflevering van ‘Blik op NEC’. -
Les van Vites Vitesse gaat naar de haaien: ‘Het werkt gewoon niet met Sloetski’
ARNHEM - Vitesse staat onder hoogspanning. Met belabberd voetbal en vier nederlagen op rij zit coach Leonid Sloetski op de schopstoel in Arnhem. De achterban baalt van de Rus aan het roer. ,,Kijkend naar het voetbal is de conclusie glashelder”, stelt oer-supporter Bjorn Courbois in De Les van Vites. ,,Dit is het gewoon niet.” -
PREMIUM
‘Als interim-trainer moet je wel meteen iets veranderen’
Met Jay Driessen (VVV-Venlo), Joseph Oosting (Vitesse) en Dirk Heesen (ADO Den Haag) telt de eredivisie inmiddels drie interim-trainers. Kunnen zij in korte tijd voor een kentering zorgen? -
NEC moet winnen van Excelsior om bij te blijven
NIJMEGEN - Ole Romeny keert vrijdag terug in de basiself bij NEC. De aanvaller was zijn plek vorige week tegen FC Volendam kwijtgeraakt aan Anthony Musaba. Tegen Excelsior staat de voetballer in de spits. Zian Flemming zakt daardoor terug naar het middenveld, waar Tom van de Looi voor het eerst dit seizoen zijn plek verliest. -
Hoe verging het Bert van Marwijk sinds de WK-finale van 2010?
Hij haalde met Oranje de WK-finale in 2010. Maar sinds dat hoogtepunt uit zijn loopbaan zat Bert van Marwijk, deze week ontslagen in de Verenigde Arabische Emiraten, nog slechts 77 keer als coach op de bank.
-
Met Goal Alert mis je nooit meer een doelpunt van je favoriete club
Heeft je favoriete voetbalclub uit de ere- of eerste divisie gescoord, dan kun je dat doelpunt voortaan binnen vijf minuten terug zien in de Gelderlander-app op je mobiele telefoon. Met Goal Alert blijf je overal en altijd op de hoogte. -
Roda JC is punten kwijt na afgewezen beroep
Roda JC krijgt definitief drie punten in mindering. De beroepscommissie licentiezaken betaald voetbal wees het beroep af dat de Limburgse club had aangetekend tegen de uitspraak van de licentiecommissie, begin oktober. Die oordeelde dat Roda vanwege het overtreden van diverse licentieregels drie punten in mindering zou moeten krijgen. -
Doelman Houwen op zijspoor bij Vitesse
ARNHEM - De rol van Jeroen Houwen bij Vitesse is uitgespeeld. De Limburger traint niet meer mee bij de eerste selectie, nu vanuit Chelsea Jamal Blackman is overgekomen. Bij de beloften krijgt Bilal Bayazit de voorkeur.