FC Emmen niet bang voor play-offs: ‘Dit voelt niet als een tik, maar nú moet het gebeuren’
SamenvattingFC Emmen moet via de play-offs proberen ook volgend seizoen in de eredivisie uit te komen. Donderdag wacht eerst een duel met NAC Breda. Daarna mogelijk een duel met NEC Nijmegen of Roda JC. ,,Dit voelt niet als een tik", vindt aanvoerder Michael de Leeuw.
,,We moeten zorgen dat we deze teleurstelling snel van ons afschudden en dat we klaar zijn voor de play-offs. We moesten winnen en hebben dat overtuigend gedaan", zo analyseerde coach Dick Lukkien bij ESPN. Dat FC Emmen met 0-4 won van VVV-Venlo geeft ook De Leeuw veel vertrouwen: ,,Als we het nuanceren en kijken waar we vandaan komen, is het mooi dat we play-offs hebben gered. Je hoopt die natuurlijk te ontlopen, maar Willem II was gewoon net iets beter dit seizoen. Prima, dan moeten we het in de play-offs doen.”
Toen Willem II - Fortuna Sittard even 1-1 was, kreeg De Leeuw toch nog even hoop: ,,Je gaat toch hopen als je hoort dat het daar 1-1 staat. Maar nadat ik hoorde dat het 2-1 was geworden hoorde ik niets meer dus toen wist ik wel hoelaat het was", aldus De Leeuw, die met FC Emmen wil leren van de uitschakeling van zowel De Graafschap als Almere City FC in de play-offs: ,,Je ziet dat de best gekwalificeerde ploegen er zomaar uit kunnen liggen dus we zijn gewaarschuwd. Clubs uit de eredivisie hebben in de play-offs alles te verliezen, maar gelukkig zitten wij niet in een neerwaartse spiraal. Het is nog twee keer één wedstrijd en daarin moet het gebeuren.”
Ook Glenn Bijl heeft veel vertrouwen: ,,Dit is heel zuur, maar vanaf morgen gaan we onszelf weer opladen. We wisten honderd procent zeker dat we deze wedstrijd gingen winnen en Willem II speelde tegen Fortuna, wat een lastige ploeg is. Dus we hadden wel hoop, maar nu is er toch een kleine teleurstelling. Het is altijd lastig om play-offs te spelen, want de beste ploeg wint niet altijd.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Feyenoord blijft tegen Heerenveen steken op gelijkspel: ‘Het was gewoon moeilijk’
Feyenoord worstelde tijdens de eerste thuiswedstrijd van het eredivisieseizoen met een goed georganiseerd Heerenveen. De Friezen pikten een punt mee uit Rotterdam: 0-0. -
Met video
Arne Slot tempert euforie en vindt suggestie dat Feyenoord sterker is ‘respectloos’ naar vertrokken spelers
Feyenoord wil na de 2-5 in Arnhem doorpakken morgenavond tegen Heerenveen, thuis in de eigen Kuip. De Rotterdammers kregen volop complimenten na de fraaie start, maar Arne Slot tempert de euforie vooralsnog. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Samenvatting
FC Emmen maakt gehakt van VVV-Venlo, maar play-off tegen NAC Breda wacht
Het rumoer over een aanmoedigingspremie zal nog wel even voort sudderen, maar FC Emmen mag zich opmaken voor de play-offs, donderdagavond tegen NAC. Een simpele 0-4 overwinning op VVV bracht geen bevrijding voor de Drentse ploeg, want Willem II won met 2-1 van Fortuna Sittard. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar.
-
Vivianne Miedema genomineerd voor Ballon d’Or, Ryan Gravenberch mogelijk grootste talent
Vivianne Miedema is één van de 20 genomineerden voor de Gouden Bal. De spits van de Leeuwinnen won de prestigieuze prijs nog nooit. In 2021 eindigde ze al vierde, vlak voor Lieke Martens. De laatstgenoemde behoort dit jaar niet tot de genomineerden. -
Leiding Ajax nog in gesprek met Mohamed Ihattaren: ‘Ander traject ingegaan’
Het is nog steeds onduidelijk of en zo ja wanneer Mohamed Ihattaren terugkeert in de selectie van Ajax. De middenvelder traint nog steeds individueel. Gesprekken met de clubleiding van de kampioen lopen nog. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door.