Feyenoord legt FC Twente-back Joshua Brenet contract voor, PSV op vinkentouw
Joshua Brenet (28) heeft na een sterk halfjaar bij FC Twente de Nederlandse topclubs voor het uitkiezen. Net als zijn huidige club heeft Feyenoord de vleugelverdediger een meerjarige aanbieding gedaan, terwijl de voorbije weken ook PSV en meerdere buitenlandse clubs interesse toonden.
Door Johan Inan
Brenet was de voorbije jaren actief voor het Duitse Hoffenheim, dat hem in 2018 voor 3,5 miljoen euro overnam van PSV en tussendoor verhuurde aan Vitesse. Nadat zijn contract in de winter werd ontbonden, tekende Brenet voor de rest van het seizoen bij FC Twente. Daar werkte hij zich in een paar maanden op tot sleutelspeler van de club die eerder deze maand beslag legde op de vierde plek in de eredivisie.
Twente wil Brenet, die op beide backposities uit de voeten kan, voor meerdere jaren behouden. De kans hij in Enschede blijft, lijkt echter klein nu ook PSV en vooral Feyenoord op het vinkentouw zitten. Bij de Conference League-finalist is trainer Arne Slot gecharmeerd van de verdediger. In De Kuip ligt een driejarige aanbieding voor Brenet klaar.
Ook PSV heeft hem aangemerkt als een potentiële aankoop. Bij de club die hij in 109 eredivisieduels diende wordt onder meer rekening gehouden met een vertrek van Mauro Junior. De Braziliaanse back staat weer in de belangstelling staat van Benfica, de nieuwe club van trainer Roger Schmidt.
Brenet kan met toenadering van clubs uit Italië, Spanje en Turkije ook besluiten tot een tweede buitenlandse avontuur. De tweevoudig Oranje-international is geboren in Kerkrade en was als jeugdspeler onder meer actief voor Roda JC en Omniworld, alvorens hij in 2014 doorbrak bij PSV.
Bekijk hier onze sportvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuw contract Dominique Scholten: Nijmegenaar wordt directeur bij FC Twente/Heracles
NIJMEGEN/HENGELO - Dominique Scholten blijft langer bij de voetbalacademie van FC Twente/Heracles Almelo. Het contract van de Nijmegenaar is opengebroken tot juni 2026. Zijn functie is daarbij veranderd van manager academie naar die van directeur van de academie. -
NEC dicht bij komst van AZ-verdediger Joris Kramer
NIJMEGEN - NEC is dicht bij de komst van Joris Kramer. De Nijmeegse club neemt de 25-jarige verdediger over van AZ. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
Beekman gaat na vertrek bij NEC aan de slag bij TOP Oss
NIJMEGEN - Thomas Beekman heeft een nieuwe club gevonden. De 22-jarige middenvelder gaat na zijn vertrek bij NEC aan de slag bij TOP Oss.
-
Ismaïl Aissati traint mee bij NEC om conditie op peil te houden
NIJMEGEN - Ismaïl Aissati traint de komende tijd mee met NEC. De middenvelder krijgt bij de Nijmeegse club de kans om zijn conditie op peil te houden. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
PREMIUM7
Haïtiaan voor ‘Vollgasfussball’: Carlens Arcus moet metamorfose bij Vitesse inluiden
ARNHEM - Vitesse heeft met de Haïtiaan Carlens Arcus de eerste versterking voor het nieuwe seizoen binnen. De komst van de wingback vormt het startschot voor de transformatie van de club uit Arnhem.