FOX Sports vanaf januari verder als ESPN
FOX Sports gaat vanaf 1 januari verder als ESPN. De naamsverandering is een gevolg van de overname van het meerderheidsaandeel in Eredivisie Media & Marketing (EMM) door The Walt Disney Company in 2019.
Delen per e-mail
De vormgeving van de tv-zenders, onlinekanalen en apps komt er vanaf het nieuwe jaar anders uit te zien. Inhoudelijk verandert er vooralsnog weinig. Alle competities en programma's die nu bij FOX Sports te zien zijn, zijn dat straks ook bij ESPN. De huidige presentatoren, analisten, verslaggevers en commentatoren gaan allemaal mee naar ESPN. FOX Sports heeft qua voetbal nu de uitzendrechten van de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie, Europa League, KNVB-beker, Eredivisie voor vrouwen, de Tweede Divisie en de Amerikaanse competitie. Ook zijn veel andere Amerikaanse sporten te zien bij FOX.
,,ESPN staat wereldwijd al ruim 40 jaar bekend om de hoge kwaliteitstandaard van live-sportverslaggeving, op alle beschikbare platforms", zegt Marco de Ruiter, die samen met Frank Rutten de directie vormt van EMM. ,,Bovenal is ESPN befaamd om zijn storytelling, zowel in liveregistraties als in originele programmering. Met een indrukwekkende collectie van prijswinnende sportfilms en documentaires als resultaat." ESPN maakte onder meer de films/documentaires 'The Last Dance' (Michael Jordan & The Chicago Bulls), 'Lance' (Lance Armstrong) 'Be Water (Bruce Lee) en 'The Life and Trials of Oscar Pistorius'.
Eredivisie Media & Marketing begon in 2008 met Eredivisie Live. In 2013 volgde de transformatie naar FOX Sports. Directeur Rutten spreekt nu van een nieuwe mijlpaal. "We zijn trots op de ontwikkeling die we hebben doorgemaakt. Dat we nu met onze Nederlandse zenders aansluiten bij de wereldwijde ESPN-familie, verspreid over meer dan zestig landen en zeven continenten, biedt weer volop nieuwe kansen om verder te groeien. Met toegang tot het rijkelijk gevulde ESPN-filmarchief en het internationale nieuwsnetwerk van ESPN kunnen we de sportliefhebbers in Nederland nog beter bedienen, zowel op tv als online."
Qua voetbal kent ESPN een fijne start. Vanwege het coronavirus besloten de KNVB en de clubs uit de eredivisie de topduels pas in het nieuwe jaar in te plannen, in de hoop dat dan weer publiek welkom zou zijn. In januari staan in de Eredivisie zes onderlinge duels tussen Ajax, Feyenoord, PSV en AZ op het programma. ,,Een betere start met ESPN hadden we ons niet kunnen wensen", zegt Rutten.
De verandering van naam brengt geen veranderingen met zich mee voor wat betreft de beschikbaarheid en distributie van de zenders. ESPN is vanaf 1 januari beschikbaar bij alle tv-aanbieders die op dit moment FOX Sports aanbieden. Het hoofdkanaal van ESPN is voor de meeste tv-kijkers zonder aanvullend abonnement te zien bij onder meer Ziggo en KPN.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Michael Jordan doneert helft opbrengst Last Dance aan voedselbank
Michael Jordan heeft een deel van de opbrengst van zijn Netflix-docuserie The Last Dance gedoneerd aan het goede doel. In totaal heeft de basketballegende een bedrag van 2 miljoen dollar overgemaakt aan voedselbanken in North en South Carolina en Chicago. -
PREMIUM
Samenvatting Ajax titelfavoriet? Niet met dit spelpeil
Ajax gaf Feyenoord een gevoelige tik in de strijd om het kampioenschap, maar enige titelvorm kon de koploper tegen de aartsrivaal nauwelijks etaleren. Hoe kan dat? ,,Of het verval me zorgen baart? Integendeel." -
Statistieken PSV bereikte laatste vier jaar slechts één keer de kwartfinale, ADO moet oppassen voor Broja
In het toernooi om de TOTO KNVB beker staan deze week de achtste finales op het programma. Bij de laatste zestien zitten nog vijf clubs uit de Keuken Kampioen Divisie en elf uit de eredivisie, nadat de KNVB besloot het bekertoernooi te beginnen zonder amateurclubs. Aan de hand van statistiekenbureau Gracenote kijken we vooruit op de drie duels van vanavond. -
Feyenoord geeft AZ het goede voorbeeld: ‘Dat wil ik van mijn spelers ook zien tegen Ajax’
Met de bekerwedstrijd tegen Ajax voor de boeg keek AZ-trainer Pascal Jansen zondag aandachtig naar de Klassieker. Daarin zag hij hoe Feyenoord, ondanks de 1-0 nederlaag, het goede voorbeeld gaf tegen de Amsterdammers. -
Nygren voorkomt in slotfase derde zege op rij van VVV
Georgios Giakoumakis. Noem zijn naam in Venlo en alle deuren gaan open. Vanmiddag, in het duel met SC Heerenveen, scoorde de Griek zowaar eens niet namens VVV. Eindstand in De Koel: 1-1.
-
Poll | Wie wint de Klassieker?
Ajax en Feyenoord trappen vanmiddag om 16.45 uur af in de Johan Cruijff Arena. Het duel tussen de rivalen is de 189ste Klassieker in de geschiedenis. Het verschil tussen Ajax (38 punten) en Feyenoord (35) is slechts drie punten. Welke club trekt er aan het langste eind? -
RKC-aanvoerder Tahiri scoorde voor zijn overleden neefje: ‘Het enige dat ik voor hem kon doen’
Hij zal altijd blij geweest zijn met een doelpunt, maar de benutte strafschop tegen Willem II deed RKC-aanvoerder Anas Tahiri wel heel veel. Geëmotioneerd liet hij zijn ondershirt zien, waarop stond: Pour toi, Ayoub (voor jou, Ayoub). Een eerbetoon aan zijn overleden neefje. -
Advocaat trots: 'Na de openingsgoal waren we de dominante partij’
Feyenoord heeft op bezoek bij Ajax nagelaten een resultaat te boeken. De Rotterdammers kregen in de slotfase grote kansen op de gelijkmaker, maar waren slordig in de afronding. Dick Advocaat is onder de indruk van het optreden van zijn ploeg.