Geen crisis bij AZ, maar club wel in zwaar weer: ‘We mogen dit niet accepteren’
Met een zeventiende plaats op de ranglijst en drie nederlagen in vier wedstrijden draait AZ bepaald nog niet goed. Trainer Pascal Jansen spreekt van ‘zwaar weer’ en een ‘nieuwe fase’ waarin hij met zijn ploeg is beland. ,,Het mag hier dan nooit echt crisis zijn, achter de schermen zijn we heel erg kritisch naar elkaar. En terecht ook want het zou slecht zijn als we dit accepteren.”
Door Nik Kok
Jansen nam het vorig jaar december over bij AZ na het ontslag van Arne Slot en had het niet eerder zo moeilijk bij de club. ,,Maar ik wil het uiterste uit deze selectie halen en die druk leg ik ook mezelf op, daar is geen externe druk voor nodig. De onvrede binnen de selectie valt wat dat betreft nog mee maar we zien met z’n allen dat er toch een bepaalde vorm van urgentie is.”
Jansen wordt deze weken volgens eigen zeggen vaak geconfronteerd met het vorige seizoen waarin AZ in de beginfase van de competitie ook veel punten verspeelde. ,,De stroefheid is wel een parallel maar de spelersgroep is toch anders. Er zijn vijf sterkhouders vertrokken. En alle wedstrijden hebben een eigen verhaal. Tegen RKC was het ondermaats. Daarna werd het al beter. Ik ben van het glas dat halfvol is. Ik zie nog steeds prima signalen en we trainen goed. Toch mag je meer van ons verlangen.”
Zo vindt Jansen dat zijn team dan wel schitterende goals tegen krijgt - zoals de winnende treffer van Heraclied Rai Vloet – maar dat die momenten in de fase daarvoor voorkomen kunnen worden. ,,In Almelo hadden we natuurlijk met 2-2 van het veld moet stappen. Die vrije trap van Vloet was mooi en niet te houden maar we hadden die vrije trap nooit weg moeten geven.”
Switchen naar een ander tactisch systeem of rigoureuze wijzigingen in zijn basiself doorvoeren gaat Jansen ondanks de povere resultaten momenteel nog niet doen. ,,We speelden een oefenwedstrijd tegen Ajax in een 3-5-2 systeem en dat houd ik in mijn achterhoofd.” Gebruik maken van de zomeraanwinst Sam Beukema zit er ook nog niet in, ondanks de roep van AZ-supporters. ,,Het is heel mooi voor Sam dat hij zo populair is bij de fans maar we beschikken over veel centrale verdedigers. Ik zeg wel tegen hem dat hij er alles aan moet doen om klaar te zijn als hij wel de kans krijgt.”
Donderdag speelt AZ in Enschede tegen FC Twente. De club kan dan een negatief clubrecord evenaren. In seizoen 1986/1987 verloor AZ voor het laatste vier van de eerste vijf wedstrijden van het seizoen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Quilindschy Hartman over compliment Wesley Sneijder: ‘Oranje? Daar ben ik niet mee bezig’
Quilindschy Hartman wordt de nieuwe linksback van Oranje. Zo zei Wesley Sneijder deze week. De verdediger van Feyenoord vindt alle complimenten aan zijn adres mooi om te horen. -
NEC heeft El Karouani terug tegen Feyenoord, Mattsson nog afwezig
NIJMEGEN - NEC kan in de uitwedstrijd tegen Feyenoord weer beschikken over Souffian El Karouani, die terugkeert van een schorsing. Magnus Mattsson ontbreekt opnieuw door een blessure. -
Meijer ziet kansen voor NEC tegen Feyenoord: ‘We hebben niets te verliezen’
NEC-trainer Rogier Meijer ziet kansen voor zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. De Nijmeegse club reist met vertrouwen af naar Rotterdam door de overtuigende 3-1-zege op FC Emmen. -
VIDEO
Bijma & Hoekman: ‘Als NEC zonder Tannane punten blijft pakken, krijgt Meijer een luxeprobleem’
NIJMEGEN - NEC-watcher Jeroen Bijma en oud-NEC-speler Danny Hoekman bespreken elke week de verrichtingen van NEC. Vandaag onder meer over de 3-1-zege op FC Emmen, het spel zonder Oussama Tannane en de contractonderhandelingen met Ivan Márquez. -
Uitblinker Sugawara loodst AZ naar simpele zege bij Eagles
AZ heeft goede zaken gedaan in Deventer door te winnen van het al tijden ongeslagen Go Ahead Eagles (4-1). De Alkmaarders blijven knap meedoen in de titelstrijd, waar PSV gisteren een pas op de plaats maakte. Spits Vangelis Pavlidis had een groot aandeel in de overwinning, maar de Japanse rechtsback Yukinari Sugawara werd de man van de wedstrijd met twee assists en een fraaie goal van afstand.
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
-
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.