FC Twente
TWE
![]() |
1
|
EINDE
|
3
|
Ajax
AJA
![]() |
||||||
|
|
Invaller Huntelaar redt kansen missend Ajax in Enschede
SamenvattingKlaas-Jan Huntelaar heeft Ajax, in mogelijk één van zijn laatste optredens voor de koploper, behoed voor peperduur puntverlies. Koud in het veld zorgde de door Schalke begeerde breekijzer ervoor dat het weinig doortastende Ajax zondag tegen Feyenoord alsnog een grote slag om de titel kan slaan: 1-3.
Delen per e-mail
Door Johan Inan
Nog geen twintig tellen nadat Erik ten Hag naar Ryan Gravenberch schreeuwt om aan de andere kant het veld te verlaten, sprint de 37-jarige Huntelaar slalommend en schreeuwend, en met de armen als een verlosser gespreid, terug naar zijn eigen helft. Teamgenoten vliegen de nestor om de nek, die een paar tellen in een wanhoopsoffensief op aangeven van Sébastien Haller de bevrijdende 1-2 in het dak van het doel ramt. Alsof dat niet genoeg was, wipt Huntelaar in misschien wel zijn laatste wedstrijd voor Ajax ook nog even de beslissende 1-3 binnen.
De nog altijd vlijmscherpe spits wordt op zijn oude dag namelijk begeerd door een andere oude liefde. Schalke ’04 heeft haar icoon benaderd om met ervaring en goals te proberen degradatie te voorkomen. Dat Huntelaar de volksclub die hij tussen 2010 en 2017 best eens de weg omhoog zou kunnen wijzen, bewees hij in die ene paar minuten die hij gisteren kreeg. Tal van teamgenoten zag hij vanaf de bank grote mogelijkheden missen om snel afstand te nemen van revelatie Twente. Aan Antony, Dusan Tadic en Quincy Promes waren ze allemaal niet besteed. Nog geen honderd tellen had Huntelaar nodig om twee keer het juiste voorbeeld te geven en Ajax op koers te houden voor een grote slag in de zware januarimaand.
En dan had Haller nog wel de aanzet tot een makkelijke voetbalavond gegeven. De recordaankoop had zeven minuten nodig om strak en tegendraads raak te knikken. Of eigenlijk zelfs minder omdat oud-Ajacied Vaclav Cerny de strijd al snel moest staken. In overtal nam Antony een lange pass met zijn rug aan, waardoor hij de ruimte vond om de bal op het hoofd van Haller te slingeren. Zo waren de rollen omgedraaid. Tegen PSV fungeerde Haller bij de belangrijke 2-2 nog als aangever.
Ten opzichte van die kraker voerde Ten Hag nog een belangrijke wissel door. De wendbare Jurriën Timber mocht Ajax helpen de dynamische Twente-aanvallers te bedwingen, hetgeen in Amsterdam nauwelijks lukte. Het slachtoffer? Perr Schuurs. De mandekker liet zich dit seizoen meerdere malen ringeloren en moest dat in Enschede alsnog bekopen met een plek op de bank. Of dat tegen Feyenoord zo blijft, valt te bezien, aangezien Ajax defensief wederom ontzettend kwetsbaar was.
Queensy Menig verzuimde zich voor rust bij drie grote kansen wederom tot de beul van zijn oude club te ontpoppen. Daarvoor lag eigenlijk alleen Andre Onana steeds in de weg. Twente scoorde niet, maar minstens zo wonderbaarlijk was dat Ajax uit wel tien opgelegde kansen voor rust en na rust lange tijd niet verder kwam dan die ene treffer van Haller.
Sterker nog, een paar minuten na rust leek Menig de status van plaaggeest alsnog waar te maken. De rappe vleugelspits schoof de bal na een lange sprint langs Onana en via de binnenkant van de paal binnen. De vreugde was groot. Nog groter was de teleurstelling toen arbiter een minuut later na interruptie van de VAR zijn hand in de lucht stak.
Maar ook die waarschuwing leek Ajax niet wakker te schudden. De koploper bleef poeslief aan beide kanten en toen de teleurstellende Ryan Gravenberch een corner bij de tweede paal slecht verwerkte en Joel Plezeguelo er als de kippen bij was om vijf minuten voor tijd alsnog de gelijkmaker binnen te rammen, leek nieuw puntverlies onafwendbaar. Maar toen was daar dus good old Huntelaar, die Ajax in aanloop naar de kraker ouderwets steviger aan kop schoot.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
De Graafschap lijdt in strijd om promotie kostbaar puntenverlies
De Graafschap is er in de eerste divisie niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen het laaggeklasseerde Jong AZ te winnen. De Doetinchemmers kwamen op De Vijverberg niet verder dan 1-1. Voor De Graafschap en trainer Mike Snoei, die afgelopen week zijn contract verlengde, zijn dat 2 kostbare punten in de strijd om promotie. -
PREMIUM
Oranjevrouwen winnen nu wel van een ander topland: ‘Dit soort wedstrijden wil je spelen’
In november verloren de Oranjevrouwen kansloos van de Verenigde Staten (0-2). Een ander topland, Duitsland, werd woensdag wél verslagen (2-1). Bemoedigend, met het oog op de Olympische Spelen. -
Podcast
Schmidt houdt Boscagli-variant op middenveld ook voor Ajax-thuis open
In aanloop naar de topper tegen Ajax van zondag bleef trainer Roger Schmidt van PSV optimistisch. ,,We zijn teleurgesteld dat we uit Europa zijn geschoten, maar tegelijkertijd gaat het ook altijd om de manier waarop. Gisteren hebben we een wedstrijd gespeeld waaruit we veel goede dingen kunnen meenemen”, zei hij over de verloren tweekamp met Olympiakos. -
Samenvatting
Buijs: 'Als ik zie hoe Robben bezig is, heeft hij de moed nog niet opgegeven’
De terugkeer van Arjen Robben bij FC Groningen brengt voorlopig nog niet wat de aanvaller ervan had verwacht. Zijn inbreng op het veld bleef dit seizoen beperkt tot korte optredens tegen PSV en FC Utrecht en zijn laatste speelminuten dateren van 18 oktober. -
NEC-NAC verschoven, De Graafschap-Go Ahead Eagles vervroegd
NIJMEGEN - De KNVB heeft de thuiswedstrijd van NEC tegen NAC een dag opgeschoven. De cultklassieker staat nu voor maandag 3 mei gepland. De aftrap in het Nijmeegse Goffertstadion is om 20.00 uur.
-
PREMIUM
‘Messi van Breda’ keert terug bij NAC
Pingeldoos, gifkikker, aanjager; rasvoetballer Anthony Lurling (43) was het allemaal. Zeven jaar na zijn afscheid keert hij terug op de plek waar hij zijn gloriedagen beleefde. Met ingang van het nieuwe seizoen wordt de Bosschenaar assistent van NAC-trainer Maurice Steijn. -
Super Sunday
Klaassen wil zondag grote slag slaan tegen PSV: ‘Ik ben een stuk vrolijker nu ik weer veel win’
Met een ticket voor de achtste finales van de Europa League op zak staat Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen PSV voor een nieuwe uitdaging. ,,We kunnen de competitie daar nog niet winnen en ik juich pas als het echt beslist is. Maar we kunnen en willen daar een enorme slag slaan”, zegt Davy Klaassen. -
Samenvatting
Feyenoord laat ook in Groningen dure punten liggen
In de strijd om Europees voetbal heeft Feyenoord opnieuw punten verspeeld. De ploeg van coach Dick Advocaat kwam bij subtopper FC Groningen niet verder dan 0-0. Daarmee deden de Rotterdammers zichzelf tekort. Met name in de tweede helft kreeg Feyenoord de beste kansen, maar in de afronding ontbrak het aan scherpte en een beetje geluk.