Leeuwinnen voorkomen in blessuretijd dure nederlaag in WK-kwalificatie
Een late, rake kopbal van Stefanie van der Gragt verzachtte de pijn van de Oranjevrouwen, die na opnieuw een zeer moeizame vertoning ternauwernood gelijkspeelden tegen Tsjechië (2-2). De Leeuwinnen blijven zoekende onder de nieuwe bondscoach Mark Parsons en keeper Sari van Veenendaal maakte vandaag geen beste indruk.
Door Tim Reedijk
De wedstrijd stond aanvankelijk gepland voor gisteravond, maar door stevige sneeuwval in het Tsjechische Ostrava werd het treffen gisteravond afgelast. Nadat de Tsjechen het veld afgelopen nacht keurig sneeuwvrij hadden gemaakt, hield niets de aftrap om 12.00 uur vanmiddag meer tegen.
Het was de eerste wedstrijd voor bondscoach Mark Parsons zónder dubbelfunctie, nu zijn dienstverband bij het Amerikaanse Portland Thorns definitief voorbij is. Parsons moest vier potentiële basisspelers missen (Jackie Groenen, Lieke Martens, Aniek Nouwen en Sisca Folkertsma) en stelde onder anderen Kerstin Casparij (FC Twente) en Victoria Pelova (Ajax) op.
Parsons is nog altijd zoekende met de Oranjevrouwen, na een teleurstellend debuut tegen Tsjechië in Groningen (1-1) en niet al te best voetbal in de overige drie gewonnen WK-kwalificatieduels. In Ostrava begonnen de Leeuwinnen niet slecht met enkele grote kansen, maar greep Tsjechië de voorsprong door een geweldige knal van afstand van Kateřina Svitková, de sterspeelster van de thuisploeg die voor West Ham speelt. Daarbij viel keeper Sari van Veenendaal in negatieve zin op, want zij ging wel heel apathisch naar de hoek.
Parsons noemde Tsjechië eerder al de meest tactisch gedisciplineerde tegenstander in de WK-kwalificatiegroep en daarmee werd ook direct duidelijk dat het wel eens een heel lastige middag zou kunnen worden in het zo goed als lege Mestsky Stadion, onder toeziend oog van een plukje meegereisde Oranje-fans. De Leeuwinnen kregen de meeste mogelijkheden, maar werden daarmee te weinig gevaarlijk of gingen er te slordig mee om.
Pas na rust, nadat Jill Roord van afstand op de paal schoot, kwam Oranje langszij. De rebound op dat schot was een koud kunstje voor Daniëlle van de Donk. Maar dat de Tsjechische voetbalvrouwen moesten winnen om uitzicht te houden op WK-kwalificatie werd snel daarna maar weer eens duidelijk. Een minuut na het doelpunt van Van de Donk redde Van Veenendaal op een enorme kans van Tsjechië. In de daaropvolgende hoekschop kopte de thuisploeg de bal op de onderkant van de lat. De verdiende voorsprong kwam enkele minuten later via het zusje van voormalig eredivisiespits Tomas Necid, Simona Necidová, die kon profiteren uit een hoekschop nadat Van Veenendaal moest lossen na de eerste inzet.
Groepshoofd
Oranje kon een nederlaag absoluut niet gebruiken, want daarmee zou het de Tsjechische en de IJslandse voetbalsters in de kaart spelen in de jacht op de belangrijke eerste plek in de WK-kwalficatie. Mede daarom was de gelijkmaker in blessuretijd van Stefanie van der Gragt met een kopbal van wezenlijk belang, al was er na afloop toch vooral teleurstelling bij de ploeg van Parsons en blijdschap bij de Tsjechische vrouwen, die in twee wedstrijden niet verloren van de Oranjevrouwen. Oranje blijft groepshoofd (elf punten uit vijf duels), maar voelt de hete adem van IJsland (zes punten uit drie duels) en Tsjechië (vijf punten uit vier duels).
Maandag oefenen de Oranjevrouwen in Den Haag tegen Japan (19.40 uur) als afsluiting van deze interlandperiode. In april staan weer twee kwalificatieduels op het programma, in eigen land tegen Cyprus en Belarus, landen die eerder al verslagen werden in de groep.
Bekijk hier al onze video’s over vrouwenvoetbal:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Cyriel Dessers: acteur in een politieserie en topscorer in De Verschrikking
Als iemand Feyenoord vanavond in Tirana naar de eerste Europese prijs in twintig jaar kan schieten, is het Cyriel Dessers. De 27-jarige Vlaming scoort makkelijk, heeft een brede glimlach en is zeer welbespraakt. Waar komt hij vandaan, wie was de kleine Cyriel? We gingen op zoek in Belgisch Limburg. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
PREMIUM
Ajax mag qua getallen dan groter en succesvoller zijn, Feyenoord wordt gemiddeld genomen intenser beleefd
Komende week barst weer een zeldzame koorts los rondom Feyenoord, op weg naar de Conference League-finale in Tirana. Waar komt de onweerstaanbare aantrekkingskracht van die club toch vandaan? Sjoerd Mossou groef tot onder de fundering van de oude Kuip op zoek naar een verklaring. -
Voetbalpodcast | ‘Manchester City en Liverpool zijn twee superteams’
De ontknoping in Engeland van de Premier League. De noodzaak van een scorende spits. De Keuken Kampioen Divisie spannender dan eredivisie volgend seizoen? En strooien met miljoenen om spelers te behouden. Het komt aan bod in een nieuwe AD Voetbalpodcast. Etienne Verhoeff bespreekt het aan de hand van vier stellingen met Maarten Wijffels en Johan Inan. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
-
Chaos in Almelo na degradatie Heracles: technisch directeur en voorzitter per direct weg
Heracles Almelo en Tim Gilissen nemen afscheid van elkaar. De uit de eredivisie gedegradeerde club laat weten dat er ,,in goed overleg” is besloten om niet met elkaar verder te gaan. Gilissen was sinds 2019 technisch directeur in Almelo. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Cyriel Dessers wil bij Feyenoord in voetsporen Pierre van Hooijdonk treden: ‘Je kan ons wel met elkaar vergelijken’
In misschien wel zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord kan Cyriel Dessers in de voetsporen treden van Pierre van Hooijdonk, die de Rotterdamse club in 2002 met twee treffers in de finale tegen Borussia Dortmund (3-2) aan de UEFA Cup hielp.