Miedema en Wiegman maken kans op FIFA-award
Vivianne Miedema en Sarina Wiegman maken kans om een FIFA-award te krijgen. Miedema is genomineerd voor de FIFA Women’s Player en Wiegman maakte kans op de Women’s Coach van 2021. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
Miedema heeft als concurrenten: Stina Blackstenius (Zweden / BK Häcken), Aitana Bonmatí (Spain / FC Barcelona), Lucy Bronze (Engeland / Manchester City), Magdalena Eriksson (Zweden / Chelsea), Caroline Graham Hansen (Noorweg / FC Barcelona), Pernille Harder (Denemarken / Chelsea), Jennifer Hermoso (Spanje / FC Barcelona), Ji Soyun (Zuid-Korea / Chelsea), Sam Kerr (Australië / Chelsea), Alexia Putellas (Spanje / FC Barcelona), Christine Sinclair (Canada / Portland Thorns FC) en Ellen White (Engeland / Manchester City).
Wiegman neemt het op tegen: Lluís Cortés (Spanje / FC Barcelona), Peter Gerhardsson (Zweden / Zweedse nationale ploeg), Emma Hayes (Engeland / Chelsea) en Beverly Priestman (Engeland / Canadese nationale ploeg). De voormalige bondscoach van de Leeuwinnen, die momenteel bij Engeland aan de slag is, won de prijs in 2017 en 2020.
De genomineerden bij de mannen zijn: Karim Benzema (Frankrijk / Real Madrid), Kevin De Bruyne (België / Manchester City FC), Cristiano Ronaldo (Portugal / Juventus / Manchester United), Erling Haaland (Noorwegen / Borussia Dortmund), Jorginho (Italië / Chelsea), N’Golo Kanté (Frankrijk / Chelsea), Robert Lewandowski (Polen / Bayern München), Kylian Mbappé (Frankrijk / Paris Saint-Germain), Lionel Messi (Argentinë / FC Barcelona / Paris Saint-Germain), Neymar (Brazilië / Paris Saint-Germain), Mohamed Salah (Egypte / Liverpool FC).
Nederlandse spelers maken geen kans op de prijs. In 2019 werd Virgil van Dijk nog tweede, achter Lionel Messi.
Bij de beste trainers van mannenploegen gaat de strijd tussen Antonio Conte (Internazionale/ Tottenham Hotspur), Hansi Flick (Duits elftal / Bayern München), Pep Guardiola (Manchester City), Roberto Mancini (Italiaans elftal), Lionel Scaloni (Argentijns elftal), Diego Simeone (Atlético Madrid) en Thomas Tuchel (Chelsea).
De prijzen worden op 17 januari online bekendgemaakt tijdens de The Best FIFA Football Awards-show.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUM
Memphis Depay over bondscoach Koeman: ‘Hoe Ronald is behandeld in Barcelona is echt niet oké’
Ook voor Memphis Depay begint vrijdagavond in Parijs een nieuwe periode bij Oranje, kort na het WK in Qatar, en voor de tweede keer onder bondscoach Ronald Koeman. ,,Koeman is een trainer met klasse en een fantastisch persoon.” -
KNVB benoemt oud-PSV-trainer en voormalig bondscoach Kees Rijvers tot bondsridder
Kees Rijvers (96) is vandaag in Breda onderscheiden met het bondsridderschap van de KNVB. De oud-international en oud-bondscoach ontving het eerbetoon vanwege zijn brede verdiensten voor het Nederlandse voetbal. Bondsvoorzitter Just Spee deelde de onderscheiding uit.Breda, Eindhoven -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus, maar zo kun je er vanaf komen
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.
-
PREMIUMInterview
Dean Huijsen (17) stond al in de basis bij Juventus: ‘Over vijf jaar speel ik in Oranje’
Hij is 17 jaar, heeft een contract bij Juventus en maakte in januari al zijn debuut in de hoofdmacht. Bij de Oude Dame is er veel vertrouwen in hem. Centrale verdediger Dean Huijsen is bezig aan een carrière die gelijkenissen vertoont met die van Xavi Simons. -
-
-
PREMIUMMet video
Afgang Oranje in Parijs rechtvaardigt de WK-aanpak Louis van Gaal
Wat het kansloze, ontluisterende optreden van Oranje in het Stade de France vooral duidelijk maakte, is dat een Nederlands elftal met veel minder kwaliteit er niet aan ontkomt zich aan te passen tegen toplanden. -
Koeman over ziektegolf Oranje: 'Zag nog net Veerman wachten op een taxi’
Ronald Koeman was samen met aanvoerder Virgil van Dijk aanwezig bij de persconferentie van het Nederlands elftal voorafgaand aan de wedstrijd tegen Frankrijk. Nederland mist spelers door een ziektegolf en Koeman gaf toelichting.