Podcast | ‘Bijna een pleidooi om weer zonder publiek te spelen’
Blunders, mooie wedstrijden, slecht voetbal, supportersrellen, een tribune die instort. Genoeg onderwerpen om te bespreken in een nieuwe AD Voetbalpodcast. Helemaal met twee mooie wedstrijden in het vooruitzicht: Ajax-Borussia Dortmund in de Champions League en in de eredivisie de kraker Ajax-PSV. In deze editie praten Maarten Wijffels en Sjoerd Mossou erover met presentator Etienne Verhoeff.
,,Voor de mooie dingen moest je dit weekend in het buitenland zijn. De rellen, de wanstaltigheden langs de lijn...” begint Wijffels gelijk. Maar daar is Mossou het niet helemaal mee eens. ,,Het is maar hoe je er naar kijkt. Go Ahead Eagles-Heracles Almelo was toch een heerlijke wedstrijd?”
Maar al snel komt de discussie op de wedstrijd NEC-Vitesse. Die bol stond van de incidenten vooraf en na afloop. ,,Dat was echt verschrikkelijk”, oordeelt Mossou. Wijffels: ,,Spandoeken met pistolen erop. Dat opgefokte gedoe. Het is bijna een pleidooi om weer zonder publiek te spelen.” Mossou: ,,Dat is ook weer overdreven.”
Ajax klaar om klap uit te delen
Over het instorten van de tribune en de gevolgen voor NEC praten ze uiteraard verder in de AD Voetbalpodcast. Maar het gaat ook over de week van Ajax. Mossou: ,,Het is wel de zwaarste week voor Ajax dit seizoen tot nu toe. Al is er nog geen man overboord als ze een van de twee wedstrijden verliezen.”
Maarten Wijffels ziet alleen maar kansen voor de Amsterdammers. ,,Het is voor Ajax de ideale week. Twee thuiswedstrijden. En als je de eerste verliest is dat geen ramp en de tweede speel je thuis tegen PSV dat donderdag heeft gespeeld. Ajax gaat de week aanpakken om twee keer een klap uit te kunnen delen.”
De down van Feyenoord
Feyenoord startte het seizoen voortvarend, zowel in de eredivisie als in Europa. Maar dit weekend liet het in de eigen Kuip punten liggen tegen RKC. ,,Fase 2 komt nu voor Feyenoord. Het wordt moeilijker”, aldus Wijffels. ,,Eerst heb je de nieuwe trainer die binnenkomt. Dan is alles goed, leuk en nieuw. Youri Mulder zag dat bij Schalke ’04 ook met Fred Rutten. Maar Rutten waarschuwde al voor dit verval na een paar maanden.’ Mossou: ,,Het zal niet de laatste down zijn van Feyenoord.”
Tot slot gaat het ook nog over de nieuwe sterren van het voetbal. Volgens Jürgen Klopp is Mohamed Salah de man in het voetbal op dit moment en niet Lionel Messi of Cristiano Ronaldo. Daarin slaapt de trainer van Liverpool door Mossou. ,,Er is nog geen opvolger voor Messi en Ronaldo. Erling Haaland kan dat zijn, Kylian Mbappé kan ook. Maar de nieuwe vedette moet zich nog aandienen. De grote sportmerken zijn ook het loeren op wie ze moeten inzetten.’
Beluister de hele AD Voetbalpodcast nu via jouw favoriete podcastplatform.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Feyenoord moet op zoek naar nieuwe commercieel directeur: Van Dijk weg na verschil van inzicht
Feyenoord moet op zoek naar een nieuwe commercieel directeur. Joris van Dijk legt per 1 februari 2023 zijn werkzaamheden neer vanwege een verschil van inzicht over de koers die in de komende jaren gevaren moet worden. De Rotterdammers zeggen op korte termijn op zoek te gaan naar een vervanger. -
Update
Sven Mijnans definitief naar AZ, Sparta haalt geen vervanger
Sven Mijnans (22) heeft de stap naar AZ definitief gemaakt. In Alkmaar tekende de balvaardige middenvelder uit Spijkenisse een contract tot medio 2028. Technisch directeur Gerard Nijkamp van Sparta bekeek vandaag de opties voor een vervanger, dacht aan Patrick Wålemark (21) van Feyenoord, maar die gaat er niet komen. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
-
PREMIUM
Marques krijgt gratis warme chocolademelk en scoort weer als invaller voor NEC: ‘Dit is niet de situatie waarin ik wil zitten’
Pedro Marques blijft als invaller zijn waarde bewijzen voor NEC. De spits is op het tweede plan beland, maar was weer hard nodig tegen Sparta Rotterdam (1-1). -
-
-
Voetbalpodcast | ‘FC Twente en AZ zijn de winnaars geworden van deze transferperiode’
Transferdeadlinedag zit erop. Tal van namen werden genoemd bij Feyenoord en PSV, maar uiteindelijk kwamen ze lang niet allemaal. In de AD Voetbalpodcast neemt Etienne Verhoeff met Sjoerd Mossou de top 5 van de Eredivisie door. Wie is de winnaar van de transferperiode? En contracten van 8 jaar met een speler, is dat toekomst in het voetbal? -
Baden Frederiksen weg bij Vitesse: Ferencváros bedingt optie tot koop bij huurperiode
Vitesse neemt afscheid van Nikolai Baden Frederiksen. De Arnhemse club verhuurt de Deense spits voor een jaar aan de Hongaarse recordkampioen Ferencváros. De club uit Boedapest heeft een optie tot koop bedongen. Die beslaat circa 2 miljoen euro.