PSV ziet Madueke en Gakpo geblesseerd uitvallen richting Ajax-uit
Over de fitheid van de spelers van PSV is dit seizoen veel te doen en dat zal de komende dagen opnieuw onderwerp van gesprek zijn. Drie dagen voor de kraker bij Ajax vielen vanavond tegen AS Monaco de vleugelaanvallers Noni Madueke (19) en Cody Gakpo (22) uit met spierblessures.
Noni Madueke moest in de 54ste minuut geblesseerd naar de kant. De Engelse aanvaller leek naar zijn hamstring te grijpen en ging zwaar geïrriteerd naar de kant. Yorbe Vertessen was zijn vervanger. Vier minuten later schoot Cody Gakpo de 1-1 binnen tegen AS Monaco, maar ook de international van Oranje viel kort daarna uit met een blessure nadat hij ongelukkig terechtkwam na een luchtduel. Hij werd vervangen door de Portugees Bruma. ,,Ik kwam vervelend terecht op mijn enkel en de pijn ging niet weg, dus moest ik er helaas niet uit. Of de wedstrijd tegen Ajax nu in gevaar is? Dat weet ik niet, we zullen het morgen moeten behandelen en hopen dat de schade meevalt", zei Gakpo na afloop bij ESPN.
PSV-trainer Roger Schmidt wil ook nog even afwachten hoe erg de blessures blijken te zijn: ,,Maar het is maar twee dagen tot Ajax en Noni lijkt een spierblessure te hebben. Dus dat is kort dag.”
PSV gaat komende zondag (16.45 uur) op bezoek bij Ajax, dat dinsdagavond enorm veel vertrouwen tankte met een 4-0 overwinning op Borussia Dortmund in de Champions Leauge. In de eredivisie gaat Ajax aan kop met 22 punten na negen duels, een punt meer dan achtervolger PSV. FC Utrecht en Willem II volgen met 17 punten.
De 22-jarige Gakpo staat dit seizoen op zeven goals en acht assists in negentien wedstrijden. De 19-jarige Madueke staat op zes goals en een assist na zestien wedstrijden in dit seizoen. Op 7 augustus schitterde Madueke nog in de Johan Cruijff Arena, waar hij met twee fraaie goals een grote bijdrage had in de 0-4 overwinning op Ajax in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Madueke stond onlangs al twee weken aan de kant met een spierblessure, terwijl Gakpo begin deze maand afhaakte bij Oranje vanwege een hersenschudding tegen Letland. Hij deed daardoor niet mee tegen Gibraltar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zwarte avond voor PSV: AS Monaco blijkt te sterk, Gakpo en Madueke vallen geblesseerd uit
PSV had AS Monaco na rust in de tang, maar heeft te veel moeite om tot scoren te komen. In extremis brachten de Monegasken de ploeg van Roger Schmidt een dolksteek toe. Smaakmakers Cody Gakpo en Noni Madueke vielen geblesseerd uit. -
PREMIUM2
Cocu geniet van Vitesse: ‘Nog hoop op spits’
Phillip Cocu is zeer blij met de eerste zege van 2023 van Vitesse. De 3-1 winst bij Heerenveen moet de aanzet vormen voor de weg omhoog in de eredivisie. De coach hoopt de komende dagen ook nog op aanvallende versterking in Arnhem. ,,Een wapen”, zegt hij. ,,Niet een spits voor de breedte van de selectie.” -
PREMIUM1
Vitesse omarmt ‘verloren zoon’ Davy Pröpper: ‘Als je het niet hebt, weet je pas wat je mist’
De ‘verloren zoon’ keert terug bij Vitesse. Na een sabbatical van een jaar maakt Davy Pröpper zijn rentree op het voetbalveld. In Arnhem, bij de club waar zijn rijke profcarrière ooit begon. -
Ajax-doelman Jay Gorter maakt seizoen af in Schotland
Jay Gorter maakt het seizoen af in Schotland. De Ajax-doelman wordt voor de rest van het seizoen verhuurd aan Aberdeen. -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat?
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
-
-
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Duelund vertrekt per direct bij NEC en keert terug naar Aarhus
Mikkel Duelund vertrekt per direct bij NEC. De Deense middenvelder keert terug naar zijn vaderland om daar te gaan spelen bij Aarhus.