RKC Waalwijk
RKC
![]() |
1
|
EINDE
|
1
|
Willem II
WIL
![]() |
||||||
|
|
RKC en Willem II schieten weinig op met punt in 'degradatiederby’
De degradatiekraker RKC Waalwijk - Willem II leverde zondagmiddag geen winnaar op. Na een uiterst povere eerste helft leken de Tilburgers af te stevenen op een nederlaag, maar ze herstelden zich na rust: 1-1.
Delen per e-mail
Door Max van de Put
Willem II begon in nagenoeg dezelfde opstelling als donderdag tegen FC Groningen, met alleen Pol Llonch in plaats van de geblesseerd geraakte Driess Saddiki. RKC moest het nog doen zonder de zieke oud-Willem II’er Vurnon Anita. In de openingsfase oogde Willem II wat nerveus. RKC kreeg in het eerste kwartier twee grote kansen om de score te openen. Eerst raakte Finn Stokkers de bal niet goed, bij de tweede mogelijkheid ging het schot van de vrijstaande Richard van de Venne over het doel van Jorn Brondeel.
RKC bleef domineren, Willem II moest zich beperken tot tegenhouden en dat ging een aantal keer maar net goed. Na een halfuur kon Ola John niet verder; hij werd vervangen door James Efmorfidis. Het spelbeeld veranderde niet. Willem II leek wonderwel schadevrij de rust te halen, maar dat lukte toch net niet. Pol Llonch beging in de 45ste minuut een overtreding op Melle Meulensteen, scheidsrechter Lindhout wees naar stip, Anas Tahiri schoot raak vanaf elf meter: 1-0.
Effect
Het móest anders bij Willem II na rust, dat zag Adrie Koster ook. Hij bracht Mike Trésor en Mats Köhlert in de ploeg voor Görkem Saglam en Ché Nunnely. Het leek effect te sorteren. De eerste kans in de tweede helft was voor de bezoekers; Köhlert schoot echter wild over.
Maar even later had Köhlert wél een fijne balberoering; hij leverde een perfecte voorzet af, Otschi Wriedt kopte raak: 1-1. Reden voor Fred Grim om ook te wisselen. Paul Quasten en Finn Stokkers gingen naar de kant, voor hen in de plaats kwamen Thiery Lutonda en Vitalie Damascan.
Direct daarna slalomde Mike Trésor fraai door de RKC-verdediging en sloot af met een hard schot waar Lamprou nog net een paar vingers tegen kreeg. Omdat Derrick Köhn maar bleef grossieren in balverlies, zag Koster zich genoodzaakt nog een wissel toe te passen. De afgelopen week van FC Twente gehuurde Lindon Selahi ging naast Pol Llonch op het middenveld spelen, Freek Heerkens werd linksback in plaats van Köhn.
RKC liet een kwartier voor tijd een uitgelezen mogelijkheid onbenut om weer op voorsprong te komen. Maar nadat de vrijstaande Damascan en Van de Venne allebei de bal niet onder controle konden krijgen, wierp Brondeel zich er op. De moegestreden Poll Llonch werd vervangen door Wesley Spieringhs. Bij RKC gingen Daneels en Van de Venne naar de kant, Syllah Sow en Sebbe Augustijns kwamen voor hen in het veld.
In de slotfase was Willem II dichter bij de overwinning dan RKC, toen Mike Trésor uit een voorzet van Pavlidis een schietkans kreeg. Kostas Lamprou kon de bal echter wegboksen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Entree mislukt, maar gaat Velthuizen slagen in Sittard? ‘Piet is dapper, dit durft niet iedere keeper’
Piet Velthuizen had zondag nauwelijks zijn rentree gemaakt als prof of hij viel geblesseerd uit. Het past naadloos in het verhaal van de voormalig Oranje-doelman. Overal kwam Piet, maar nergens bleef hij lang. Gaat hij alsnog slagen bij Fortuna Sittard? -
Samenvatting
Padt verwacht ondanks vertrekwens seizoen in Groningen af te maken
Doelman Sergio Padt maakt het seizoen zo goed als zeker af bij FC Groningen. ,,Het lijkt erop dat ik nog even blijf”, zei hij na een thuiszege op Fortuna Sittard (1-0). -
Samenvatting
Ten Hag: ‘Het voetbal was slecht, deze wedstrijd verdiende geen winnaar’
Erik ten Hag zag Ajax in de topper tegen PSV een van zijn mindere wedstrijden van het seizoen spelen. ,,Dat het dan 1-1 wordt is prima, al zat er wat geluk bij”, zei de trainer na de late gelijkmaker van Dusan Tadic uit een penalty. PSV was in de eerste helft op voorsprong gekomen door een vrije trap van Eran Zahavi. -
PREMIUMSamenvatting
Ajax wankelt tegen PSV maar blijft overeind: ‘Wij hebben met 1-1 gewonnen’
Een remise (1-1) is waarschijnlijk niet genoeg om Ajax nog te achterhalen op weg naar de 35ste landstitel. Toch toonde PSV aan: met kwaliteit, een plan en vooral bezieling kun je het schier oppermachtige Ajax flink laten wankelen. -
Samenvatting
Waarom Tadic ruzie zocht met Dumfries: 'Hij zei dat ik een pussy ben’
Dusan Tadic benutte in blessuretijd een penalty en verzorgde daarmee de eindstand op 1-1 bij PSV - Ajax. Daarna zocht de Servische Ajax-captain de confrontatie met PSV-captain Denzel Dumfries, die de penaltystip kapot probeerde te schoppen.
-
Samenvatting
Twentse derby krijgt geen winnaar; Heracles verspeelt twee keer een voorsprong
De eerste Twentse derby sinds anderhalf jaar kreeg vanavond geen winnaar. Het was spannend, het was vermakelijk, het was slordig. Heracles kwam twee keer op voorsprong, FC Twente maakte het twee keer snel goed: 2-2. -
‘Ihattaren zou baat hebben bij een Marokkaanse mental coach: ik heb Raiola gecontacteerd’
In de actualiteit rond Mohamed Ihattaren moet Ali Eddaoudi, werkzaam als geestelijk verzorger en persoonlijk begeleider, denken aan Zakaria Bakkali. Een rebels toptalent met ook een Marokkaanse achtergrond, die uiteindelijk niet slaagde bij PSV. -
Samenvatting
NAC dendert door en droomt steeds heviger van directe promotie
NAC Breda blijft door de zege op TOP Oss (3-0) meestrijden om de bovenste twee plaatsen in de Keuken Kampioen Divisie. Die geven aan het einde van het seizoen recht op promotie naar de eredivisie. Eerder op de avond deelde Excelsior een tik uit aan Jong Ajax.