Ronald Koeman is niet blij met opmerking Tete en twijfelt over verdedigende kwaliteiten Frimpong
Ronald Koeman is vol vertrouwen in aanloop naar het eerste EK-kwalificatieduel met Frankrijk. De 59-jarige bondscoach stelt in de persconferentie dat de Fransen een geduchte tegenstander zijn. ,,Maar we kunnen zeker winnen.”
Koeman weet ook al wat nodig is om van Frankrijk te winnen: ,,Het is normaal gesproken geen team dat hoog druk zet. Je zult goed aan de bal moeten zijn, driehoekjes maken. Gezien de kwaliteit moet je de restverdediging op orde hebben. Daar willen we nog wel een aantal trainingen voor gebruiken.”
Met Oranje gaat Koeman in een ander systeem spelen dan voorganger Louis van Gaal: ,,Ik denk niet dat er veel tijd in het omgooien van het systeem moet zitten, veel jongens spelen dit systeem ook bij hun clubs.” Tegen Frankrijk en Gibraltar zal er 4-3-3 gespeeld worden.
Geen Kenny Tete en Jeremie Frimpong
Kenny Tete zit niet bij de selectie en dat zorgde voor teleurstelling bij de rechtsback. Hij gaf aan dat voor zijn gevoel ‘met zijn balletjes werd gespeeld’. Koeman heeft het naar eigen zeggen niet meegekregen. ,,Voor nu valt de keuze op iemand anders en ik ben niet rancuneus naar aanleiding van deze uitspraken. Misschien ga ik hem even bellen na de interlandperiode.”
Blij met de kritiek was de bondscoach zeker niet: ,,Als hij op iemand geen kritiek kan leveren, dan ben ik het. Hij was altijd in beeld bij mij tijdens mijn vorige periode als bondscoach, maar uiteindelijk valt de keuze nu op iemand anders.”
Ook Jeremie Frimpong is er niet bij. De rechtsback maakte onder Louis van Gaal wel deel uit van de WK-selectie. ,,Dat heeft vooral te maken met het systeem. Als je hem ziet spelen, past hij niet in mijn systeem. Hij speelt meer als rechtsbuiten dan als rechtsback. Ik heb hem weleens zien spelen als verdedigende rechtsback. Ik heb twijfels over zijn verdedigende kwaliteiten.”
Ervaren Wijnaldum en Blind van de partij
Georginio Wijnaldum keert terug in de selectie en is meteen reserve-aanvoerder. Oranje-routinier Daley Blind maakt kans op zijn 100ste interland, maar moet zich nog niet rijk rekenen. ,,Ik heb hem verteld dat hij niet de eerste keuze is op de linksbackpositie”, aldus Koeman.
Vincent Janssen en Luuk de Jong stelden zich niet beschikbaar voor Oranje en dus wordt het puzzelen voor Koeman in de spits. Wout Weghorst en Brian Brobbey mogen de komende twee interlands de strijd aangaan met Memphis Depay.
Koeman fel tegen uitbreiding WK naar 48 landen
De bondscoach van Oranje denkt dat door de uitbreiding van het wereldkampioenschap de vakantie van zijn spelers in het gedrang komt. ,,Dat er meer landen mogen meedoen, vind ik slecht voor de spelers. Want dat betekent dat de agenda nóg voller wordt en dat het toernooi tien dagen langer gaat duren. Je praat wel over de vakantie van spelers. Het houdt maar niet op.”
,,Weghorst is absoluut geen plan B, hij ontwikkelt zich dusdanig dat hij een serieuze optie is”, aldus Koeman, die de spits van Manchester United in elk geval niet zoals Erik ten Hag op de ‘10’-positie gaat opstellen. Brobbey kreeg de voorkeur boven onder anderen Thijs Dallinga. ,,We hebben hem gevolgd, maar ik heb de keuze gemaakt voor Brobbey. Ik wil hem tien dagen zien. Ik denk dat hij uiteindelijk beter wordt.”
Donyell Malen zat niet in de voorselectie, maar is vanwege de blessure van Steven Bergwijn tóch opgeroepen. Koeman: ,,Het moment dat we de voorselectie maakten, speelde hij niet. Hij viel zelfs niet in. De laatste twee weken heeft hij rechtsbuiten gespeeld. Bergwijn was in mijn optiek een van de rechtsbuitens, dus ik wissel een rechtsbuiten in. Ik haal een jongen erbij die gewend is om op die positie te spelen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voorselectie Oranje Leeuwinnen voor WK bekend: Kika van Es en Shanice van de Sanden grootste verrassingen
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Uitlegvideo
Bij een voetbaltransfer gaat er helemaal niet zoveel geld naar de verkopende club: zo zit dat
Als profvoetballers een transfer maken naar een andere voetbalclub, dan gaat het soms over astronomische bedragen. Zo vertrok Virgil van Dijk naar verluidt voor 85 miljoen naar Liverpool. Dat bedrag kwam niet volledig op de bankrekening van de verkopende club terecht. Wie pikt er bij zo’n transfer allemaal een graantje mee? -
Opnieuw drie AZ-supporters aangehouden wegens ongeregeldheden tijdens wedstrijd tegen West Ham
De politie heeft nog eens drie AZ-supporters aangehouden vanwege hun mogelijke betrokkenheid bij de rellen in het voetbalstadion van de Alkmaarse club eerder deze maand. Dat brengt het totaal aantal arrestaties in de zaak op achttien, laat de politie weten.Alkmaar -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.
-
Opta: ‘PSV momenteel het beste team van Nederland, gevolgd door Feyenoord en Ajax’
-
-
-
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | In slechte tijden zwelt steevast de roep aan om mensen met een ‘Ajax-achtergrond’
Juist het tijdperk Edwin van der Sar bewees het, schrijft columnist Sjoerd Mossou: een directeur is zo goed als zijn laatste trainer. ,,Het is een stokoud mechanisme: in tijden waarin het slecht gaat met Ajax, zwelt steevast de roep aan om mensen met een ‘Ajax-achtergrond’.’’ -
9
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.