Schöne wil nu ook naar de finale met Ajax
Als je Lasse Schöne vraagt naar de kansen voor Ajax op een plaats in de finale van de Champions League, dan is de middenvelder best positief. ,,Als wij ons beste niveau halen, dan is Tottenham Hotspur wel een tegenstander die ons kan liggen", blikt hij vooruit op de halve eindstrijd met de club uit Londen.
Succes maakt gulzig maar went ook snel. Niet Real Madrid of Juventus maar Ajax speelt dinsdag in het fonkelnieuwe stadion van de Spurs het eerste duel in de halve eindstrijd van de Champions League. Nog niet zo lang geleden leek dat onmogelijk in een competitie waar het grote geld stevig regeert. Maar bij Ajax dromen ze alweer verder. Over een finale zelfs.
Luister hieronder naar onze speciale Spurs-Ajax-podcast
Het is bijna mei en we hebben nog kans op drie prijzen.
,,Natuurlijk is dit al heel bijzonder", zegt Schöne over de indrukwekkende Europese campagne van Ajax. ,,Maar dit is ook niet zomaar gekomen. Al in de voorbereiding hebben we veel gepraat. Met elkaar en met de trainer. Er zijn dingen veranderd en er is iets ontstaan. We zijn één geworden.”
Wie Ajax nu met plezier ziet voetballen, kan zich bijna niet voorstellen dat veel spelers de club afgelopen zomer na een teleurstellend seizoen wilden verlaten. ,,Maar Ajax heeft durven te investeren", doelt Schöne op de komst van Dusan Tadic en Daley Blind. ,,We zijn bij elkaar gekomen. En nu voelen we dat we ook de finale kunnen halen.”
Ook voor Schöne was plaats in een elftal dat zelfs Real Madrid en Juventus overklaste. De Deen, zes jaar geleden overgekomen van NEC als ideale twaalfde man, heeft zijn positie helemaal gevonden. Vlak voor de defensie verdeelt hij het spel en verovert hij ballen. Vrije trappen nemen kan hij nog als de beste, zo liet hij zien met zijn fenomenale 4-1 in Estadio Santiago Bernabéu. ,,Ik ben geen Frenkie de Jong", doelt Schöne op de manier waarop zijn ploeggenoot sierlijk met de bal aan zijn voet over het veld dribbelt. ,,Maar ik heb mijn eigen rol en ben blij dat ik van waarde kan zijn."
Het voetbaljaar van Ajax telt nog vijf, en als de Spurs worden bedwongen, zes finales, in de Champions League, eredivisie en KNVB-beker. Schrikbeeld is het Bayer Leverkusen van 2002, dat in de laatste weken van het seizoen winst van de Champions League, de Duitse landstitel en beker verspeelde ,,Het is bijna mei en we hebben nog kans op drie prijzen", beseft Schöne. ,,Nu moeten we ook zo veel mogelijk winnen. Twee jaar geleden haalden we de finale van de Europa League, maar stonden we aan het einde van het seizoen met lege handen. Dat voelde toch niet goed."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes? -
Feyenoord kan vanavond zonder te spelen groepsfase Europa League veiligstellen
Over exact vijf dagen staat Feyenoord in de finale van de Conference League tegen AS Roma. Toch zal Rotterdam vanavond nog even juichen voor AS Roma, dat een belangrijke wedstrijd speelt tegen Torino. -
Degradatie na vertrek bij Vitesse: Johannes Spors vliegt met Genoa uit Serie A
ARNHEM/GENUA - Johannes Spors heeft weinig succes met zijn overgang van Vitesse naar Genoa. De club uit Italië degradeert na vijftien jaar uit de Serie A. De Duitser is sinds de winter als technisch directeur werkzaam in Ligurië. -
Panenka: ‘De Keuken Kampioen Divisie wordt een bonte kermis volgend seizoen’
Matchfixing in het amateurvoetbal? De monsterlijke ontknoping in de Premier League? Restaurant tips in Tirana? Deze week wordt er niks overgeslagen in Panenka.
-
2
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
Onana: Na Real en Juve ben je voor niemand bang meer
André Onana kan deze weken de hele wereld aan. De doelman van Ajax kijkt uit naar de dubbel tegen Tottenham Hotspur in de halve finale van de Champions League en gaat voor de eerste Amsterdamse treble sinds 1972. -
Daniëlle van de Donk op tijd hersteld van zware blessure voor Champions League-finale
Daniëlle van de Donk keert voor de finale van de Champions League terug in de selectie van Olympique Lyon. De international van Oranje liep eind vorig jaar een zware blessure aan haar rechterbeen op. Van de Donk is na een maandenlange revalidatie weer fit en maakt deel uit van de selectie van trainster Sonia Bompastor voor de Europese finale van zaterdag in Turijn tegen FC Barcelona.