Sportief geplaagd SC Cambuur doet het financieel uitstekend: recordomzet over seizoen 2021-2022
SC Cambuur sluit het jaar met een positieve noot af. De Friese club bereikte over het seizoen 2021-2022 de hoogste omzet ooit, zo blijkt uit de jaarcijfers die de club publiceerde. De omzet bedroeg afgelopen seizoen 8,9 miljoen euro. Het was tevens de elfde keer in twaalf jaar tijd dat Cambuur zwarte cijfers boekte.
Mede dankzij de corona gerelateerde steunpakketten sloot de club het seizoen 2021-2022 af met een positief resultaat van 84.000 euro, het eigen vermogen steeg tot een positief saldo van 1.051.000 euro.
Cambuur startte in juli met de bouw van een nieuwe stadion, iets wat financieel directeur Gerald van den Belt aanhaalde in zijn toelichting bij de jaarcijfers. ,,Financieel gezien staat de club er goed en gezond voor, al hebben we richting het nieuwe stadion nog wel de nodige financiële uitdagingen. Daar gaan we met z’n allen de schouders onder zetten en als ik kijk naar alle mensen die zich momenteel met hart en ziel inzetten voor de club heb ik daar alle vertrouwen in”, aldus Van den Belt.
Cambuur sloot het vorige seizoen af als nummer 9 van de eredivisie, de hoogste eindklassering uit de clubhistorie. De club staat momenteel op de voorlaatste plaats. Onlangs moest trainer Henk de Jong zijn functie op doktersadvies neerleggen. Hij wordt opgevolgd door Sjors Ultee.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
Feyenoord factcheck: had de koploper acht punten meer moeten hebben?
Feyenoord is sinds de winterstop nog ongeslagen, maar leverde al wel acht punten in. Volstrekt onnodig vinden ze in Rotterdam, waar het gevoel overheerst dat de duels met FC Utrecht (1-1), Ajax (1-1), FC Twente (1-1) en PSV (2-2) gewonnen hadden moeten worden. Blijkt dat ook uit de cijfers? Een duik in de statistieken. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Blessures en verwachte opstellingen: bekijk hier het laatste nieuws van jouw favoriete eredivisieclub
De twintigste speelronde van de eredivisie is in volle gang. Morgen staat de topper tussen koploper Feyenoord en PSV op de rol. Bekijk hieronder de blessures en de verwachte opstellingen van alle clubs.
-
AZ morst punten tegen 10 man Volendam en loopt koppositie eredivisie mis
AZ heeft opnieuw averij opgelopen in de eredivisie. Na de spectaculaire 5-5 van vorige week tegen FC Utrecht werd er nu gelijkgespeeld tegen de opgeleefde laagvlieger FC Volendam (1-1). Daarmee verspeelden de door vele blessures gehavende Alkmaarders andermaal de kans om de koppositie voor tenminste een halve dag over te nemen van Feyenoord. Jens Odgaard redde vlak voor tijd nog een punt voor de Alkmaarders nadat Volendammer Gaetano Oristiano met rood van het veld was gestuurd. -
-
-
Vitesse faalt in Emmen; onnodig gelijkspel na 2-0 voorsprong
Vitesse klimt moeizaam uit het dal in de eredivisie. De Arnhemse formatie faalde zaterdagavond in Emmen. De equipe van coach Phillip Cocu liet met een flets optreden een comfortabele 2-0 voorsprong uit handen glippen. De Drentse club verdiende het punt op basis van de passie in de tweede helft volledig: 2-2. -
PREMIUMMet video
Glas is halfvol voor Arne Slot na opnieuw niet gewonnen topper: ‘Hebben de mensen weer 100 minuten vermaakt’
PSV liep vooral achteruit, vonden ze bij Feyenoord. Al was de snelle 0-1 daar ook mede debet aan. Maar de late terugkeer sterkt in de Kuip het gevoel dat de ploeg de landstitel zou kunnen grijpen dit seizoen.