Vincent Janssen wil zich bij Antwerp in WK-selectie spelen: ‘De club is ambitieus en dat ben ik ook’
Vincent Janssen voelt dat er iets staat te gebeuren bij Royal Antwerp FC. ,,Iedereen hier heeft veel ambities”, zei de spits tijdens zijn presentatie bij de Belgische club waar trainer Mark van Bommel en technisch directeur Marc Overmars ook werken. ,,Ik wil daar graag deel van uitmaken.”
De 28-jarige Janssen is de eerste grote aankoop van Overmars voor het nieuwe seizoen. De spits kwam over van de Mexicaanse club Monterrey, waarvoor hij drie jaar voetbalde. Paul Gheysens, de rijke eigenaar van Antwerp FC, heeft grote plannen met de oudste profclub van België. Hij heeft veel geld over voor een eerste landstitel sinds 1957. Toby Alderweireld is het volgende doelwit van Antwerp FC. De naam van Dries Mertens is ook gevallen.
Janssen vertrok zes jaar geleden bij AZ, maar brak nooit door bij Tottenham Hotspur. Hij werd verhuurd aan Fenerbahçe en koos vervolgens voor een Mexicaans avontuur bij Monterrey. ,,Sinds mijn vertrek uit Nederland ben ik gegroeid als voetballer en mens”, zei de spits. ,,Ik ben blij weer terug in Europa te zijn.”
Janssen maakte twee weken geleden na vijf jaar zijn rentree in het Nederlands elftal. Hij had een rol in de eerste twee doelpunten van Oranje in de Nations League-wedstrijd tegen Wales (3-2). Bondscoach Louis van Gaal was tevreden over hem, maar vertelde ook dat Janssen in aanloop naar het WK in Qatar moet concurreren met spitsen als Wout Weghorst, Luuk de Jong en Brian Brobbey.
,,Natuurlijk wil ik graag naar het WK”, zei Janssen. ,,Maar ik moet me wel bewijzen. Ik was meteen enthousiast na de interesse van Antwerp en ben alleen maar enthousiaster geworden. Ik ben klaar voor deze stap en klaar om voor de prijzen te spelen. De club is ambitieus en dat ben ik ook.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
AZ-trainer Pascal Jansen hoopt nu op een andere editie van duel bij Sparta
AZ-trainer Pascal Jansen hoopt nu op een andere editie van Sparta-AZ dan die van de afgelopen seizoenen. Het duel in Rotterdam staat zondagmiddag weer op het programma en in de vorige drie edities verliep dat voor AZ niet zo als gehoopt. -
NEC rondt komst Sandler af: verdediger tekent voor drie jaar
NIJMEGEN - NEC heeft de komst van Philippe Sandler afgerond. De transfervrije verdediger tekent een driejarig contract. Hij kan de komende weken nog niet in actie komen voor de Nijmeegse club. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje.
-
Letsch voert aantal wijzigingen door en verwacht ‘heet avondje’ tegen Excelsior
ARNHEM – Trainer Thomas Letsch van Vitesse verwacht vrijdagavond tegen Excelsior een ‘heet avondje’ in Rotterdam. De Arnhemse eredivisionist is voor de club uit Kralingen de eerste tegenstander op Woudestein na de promotie naar de eredivisie. -
Blessures, bijzonderheden en opstellingen: het laatste nieuws van jouw favoriete eredivisieclub
De tweede ronde van het eredivisieseizoen wordt vrijdagavond afgetrapt in Rotterdam. Check hier de vermoedelijke opstelling van jouw favoriete club, welke bijzonderheden spelen er en welke spelers ontbreken in de selectie? Antwoorden op deze vraag vind je in onderstaand overzicht. -
Vivianne Miedema genomineerd voor Ballon d’Or, Ryan Gravenberch mogelijk grootste talent
Vivianne Miedema is één van de 20 genomineerden voor de Gouden Bal. De spits van de Leeuwinnen won de prestigieuze prijs nog nooit. In 2021 eindigde ze al vierde, vlak voor Lieke Martens. De laatstgenoemde behoort dit jaar niet tot de genomineerden.