Camera tegen bijstandsfraude verboden
NIJMEGEN - Het is voortaan verboden bijstandsfraude op te sporen met een verborgen camera. De sociale recherche van de gemeente Nijmegen kreeg in september 2013 toestemming om die methode te gebruiken onder speciale voorwaarden van de Autoriteit Persoonsgegevens. Zo hoopte Nijmegen jaarlijks 2,4 miljoen euro aan uitkeringen terug te vorderen en boetes te innen.
In mei heeft de Autoriteit, die waakt over de privacy van de Nederlanders, die toestemming weer ingetrokken. Directe aanleiding is een rechterlijk uitspraak van september vorig jaar. De rechter oordeelde toen dat het verboden is stiekem foto's maken en te filmen, ook al wordt daarmee bewezen dat iemand werkt terwijl hij ook een uitkering krijgt.
Het ging om een inwoner van Diemen die dagenlang was gevolgd terwijl hij aan het werk was in een stomerij. De verborgen camera is een inbreuk op het privéleven en daarmee in strijd met de Universele Rechten van de Mens, oordeelde de rechter.
In Nijmegen zitten een kleine 8.000 mensen in de bijstand. Elk jaar komen er zo'n 650 meldingen over fraude met uitkeringen binnen. In minder dan de helft is er inderdaad sprake van fraude.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMUPDATE29
Mét traplift-de-luxe wordt Waalhaven-brug ‘iconisch’ en 1 miljoen duurder: ‘Is het die investering waard?’
-
NEC heeft El Karouani terug tegen Feyenoord, Mattsson nog afwezig
NIJMEGEN - NEC kan in de uitwedstrijd tegen Feyenoord weer beschikken over Souffian El Karouani, die terugkeert van een schorsing. Magnus Mattsson ontbreekt opnieuw door een blessure. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Minister: verbod op varend ontgassen komt echt niet eerder
Tankerschepen kunnen voorlopig doorgaan met het uitstoten van schadelijke gassen op de grote rivieren. Het is juridisch niet mogelijk om een verbod op varend ontgassen versneld in te voeren, zegt minister Harbers. Het wachten blijft daarom op een verdrag met omliggende landen. -
PREMIUMDe Nijmeegste3
Ex-dakloze Ashley is niet meer boos en heeft weer zin in het leven: ik wil graag een gezinnetje met een koophuis in Duitsland
NIJMEGEN - ‘De Gelderlander’ gaat verder op zoek naar de ziel van de Nijmegenaar. Bekende en onbekende Nijmegenaren, die hier geboren en getogen zijn, vertellen levensverhalen in de serie De Nijmeegste. Vandaag Ashley (1995), die als professioneel ervaringsdeskundige vertelt over haar leven in instellingen van jeugdzorg en als dakloze jongere.
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
-
-
PREMIUM1
Prins, freule en koning: deze dieren zijn wereldberoemd in hun eigen wijk
We vroegen jullie welke dieren in jouw buurt wereldberoemd zijn. Onze regio blijkt behoorlijk wat diersterren te kennen. We hebben de meest bijzondere voor je op een rij gezet. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen