Een van de twee pontjes bij Millingen uit de vaart
MILLINGEN - Het veerpontje Millingerwaard-Doornenburg wordt vrijdag vanwege het het lage water uit de vaart genomen. Maar het goede nieuws is dat het voetveer Millingen-Pannerden in de vaart blijft. Belangrijk voor wandelaars en fietsers omdat dit voetveer in de route ligt van beroemde wandel- en fietsroutes, zoals het Pieterpad en de EuroVelo Rijn (fietsen langs de Rijn van bron tot monding).
Veerbaas Bruno Kievits bestiert twee veerlijnen voor voetgangers en fietsers: tussen Millingen en Pannerden en tussen de Millingerwaard en Doornenburg. Het veer Millingen-Pannerden kan zoals gezegd door blijven varen omdat Kievits in 2018 heeft laten baggeren.
,,Er is toen 5000 kuub zand en slib weg gebaggerd en de veerstoepen zijn verdiept, zodat de pont er nog kan aanmeren. Mocht het water nog verder zakken zodat de veerstoepen niet meer te gebruiken zijn, dan kan ik aanmeren bij de pontons”, aldus de veerbaas. Kievits heeft die baggerklus toen uit eigen zak betaald.
Ver van mijn bed
Hij vindt dat de gemeente eigenlijk een duit in het zakje moet doen. ,,Deze pontjes zijn ontzettend belangrijk, maar voor de gemeente is het een ver-van-mijn-bedshow”, zei hij eerder in deze krant. ,,Wij zetten toeristen over naar wandel- en fietsroutes. Jaarlijks zijn dat er tienduizenden. Als je dan niets wil meebetalen, heb je het echt niet begrepen.”
We hebben in 2018 5000 kuub zand weggebaggerd
Overigens gaat Kievits over een maand met de gemeente Berg en Dal om tafel om te praten over een nieuwe exploitatie-overeenkomst, omdat de huidige afloopt. Kievits wil dan ook de kosten van het onderhoud van de vaarweg als gespreksthema inbrengen. Hij is sinds 2003 de exploitant van de beide pontjes. Het veer tussen Millingen en Pannerden vaart het hele jaar door, al gebeurt dat in de winter minder frequent. Het veer Millingerwaard-Doornenburg vaart van april tot en met september.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
PREMIUM
Te vroeg geboren kind overlijdt tijdens oorlog in Groesbeek: ‘Ergens in de tuin ligt een broertje van me begraven’
GROESBEEK - Elke keer als Wilma Giesbers-Müskens (73) uit Groesbeek langs de villa Vogelensangh aan de Zevenheuvelenweg komt, denkt ze: ‘Hier ergens, in die grote tuin, ligt een broertje van me begraven’. -
VIDEO
Bijma & Hoekman: ‘Cillessen krijgt bij NEC te maken met een heel ander soort druk’
-
PREMIUM
Tijden van crisis, hoe houd je de moed erin? ‘Je brein werkt als een Facebook-algoritme, geef meer aandacht aan positieve dingen’
Het zijn onzekere tijden. Met de ene crisis na de andere is het goed om ook stil te staan bij de schoonheid van het leven. Daarvoor is de Nijmeegse positiviteitsgoeroe Mark Verhees ingeschakeld. Drie tips om het hoofd boven water te houden.
-
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
PREMIUM5
Nieuw Limes Festival dompelt bezoekers zeven dagen onder in Romeins Nijmegen
NIJMEGEN - Alweer een festival in Nijmegen. Een nieuw evenement rond Het Valkhof laat de Romeinse geschiedenis zien. Het Limes Festival, van 21 tot en met 28 augustus, biedt een uitgebreid programma voor volwassenen en kinderen. -
PREMIUM21
Mark (30) veroorzaakt run op energietoeslag, Nijmegen trapt op rem: (nog) geen geld voor studenten
In samenwerking met indebuurt Nijmegen