Restaurants, schouwburgen en bioscopen halfleeg door wedstrijd Nederland - Argentinië: ‘Het personeel kijkt stiekem in de keuken’
NIJMEGEN - Nederland zit vrijdagavond massaal voor de buis voor de voetbalwedstrijd tegen Argentinië. Dat merken de restaurants, bioscopen en theaters. Zij hebben tot 60 procent minder reserveringen.
,,We kunnen zestig mensen herbergen. Normaal hebben we op een vrijdagavond zo’n vijftig reserveringen, nu minder dan twintig”, zegt Michael Stekhuizen, eigenaar van restaurant De Spil in Groesbeek. ,,Dat is zo’n 60 procent minder. We hebben er dus wel wat last van, maar dat hoort bij het horecabestaan. Laat de mensen maar lekker voor de buis zitten, dan hebben ze de volgende keer meer honger.”
Het personeel kijkt stiekem in de keuken
Restaurants, bioscopen en theaters zitten vrijdagavond een stuk minder vol dan op een reguliere vrijdagavond. Het Nederlands elftal speelt de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal in Qatar, tegen Argentinië en dat houdt miljoenen aan de buis gekluisterd. Vanaf 20.00 uur, primetime voor het uitgaansleven.
‘Als Nederland wint, gaan mensen waarschijnlijk juist de stad in’
,,Wij hebben de helft minder reserveringen dan gewoonlijk op vrijdag”, zegt Berdies Abdelaziz van bioscoop Vue in Nijmegen. ,,Je ziet het vaker in de horeca: de kleinste dingen hebben invloed. Zowel positief als negatief. Als Nederland wint gaan mensen waarschijnlijk juist de stad in, om het te vieren. Alleen hebben wij daar als bioscoop niets aan.”
Schouwburg Cuijk heeft twee voorstellingen gepland: Moordmysterie, afgeleid van het idee van de escape room, met deelname van het publiek, en Sympathy for the Devil, muziektheater gebaseerd het werk van The Rolling Stones. Voor de eerste voorstelling zijn 48 kaarten verkocht, voor de tweede 247. ,,Een stuk of vier mensen hebben deze week gebeld met de vraag of ze hun ticket konden annuleren. Maar dat kan niet, dat moet zeven dagen van tevoren”, zegt Fred van Rossum van de Cuijkse schouwburg. ,,Dus misschien komen er nu wat minder mensen naar de voorstellingen.”
‘Wij hebben de Sekszusjes, daar komen vooral vrouwen op af’
Theater Agora in Druten merkt niets van concurrentie van het voetbal. ,,We hebben een zaal die voor driekwart vol zit en we hebben niet één verzoek om een annulering gehad”, zegt programmeur Natalie van der Aa. ,,Maar dat heeft waarschijnlijk te maken met de aard van de voorstelling. We hebben de Sekszusjes, die proberen de taboes rond seks te doorbreken. Daar komen vooral vrouwen op af. Die zijn al blij dat ze weg zijn bij hun man die voetbal kijkt.”
Grand café De Douairière in Boxmeer heeft voor de vrijdagavond een kleine 35 reserveringen. ,,Normaal zijn dat er tegen de zestig”, zegt Misha Rothof, die de zaak met haar partner bestiert. ,,We hebben één annulering gehad vanwege het voetbal, een tafel voor zeven personen. Mensen kunnen hier in de zaak niet kijken. Het personeel kijkt stiekem op de tablet in de keuken, maar in het restaurant staat geen televisie aan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video | Update10
Aantal winkeliers in Nijmeegse binnenstad ook onverwacht zonder stroom: ‘Ik loop veel omzet mis, jammer’
-
PREMIUMInterview2
Oprichter Coen Burgers van kledingketen COEF: in Nijmegen begon de victorie
NIJMEGEN - Na 20 jaar in loondienst bij kledingketen The Sting besloot Nijmegenaar Coen Burgers (1971) in 2008 de sprong in het diepe te wagen en een eigen zaak te beginnen. Zijn COEF is inmiddels een succesvolle keten geworden. -
PREMIUM
Omstreden ‘zoen & zoef’ in Malden krijgt slagbomen: ‘Daar komen ongelukken van’
MALDEN - De ‘kiss & ride’ achter het winkelcentrum van Malden krijgt slagbomen tegen foutparkeerders. Het is de uitkomst van een rechtszaak die de buurt aanspande. Die is echter maar half tevreden. -
PREMIUMJouw mening15
1,1 miljoen voor ‘symboolbrug’ - zonde van het geld óf de prijs die we moeten betalen voor inclusie?
NIJMEGEN - ‘Super mooi’. ‘Echt wow’. ‘De hoogste tijd’. Maar ook: ‘Symboolpolitiek.’ ‘Dat geld kan beter besteed worden’. En: ‘De alternatieve route is prima’. De bouw van een loopbrug over de Waalhaven blijft Nijmegen verdelen. Wil de stad 1,1 miljoen extra lappen voor een inclusieve brug? -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
-
NEC hoeft Márquez niet te missen: KNVB seponeert rode kaart tegen Feyenoord
NEC-verdediger Ivan Márquez wordt niet geschorst. De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft zijn rode kaart tegen Feyenoord (2-0-nederlaag) geseponeerd. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM9
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen