Winnen is het belangrijkste, en dat mag ook met vijf rode kaarten
NIJMEGEN - In de aanloop naar de derby tussen NEC en Vitesse liepen de gemoederen aan beide kanten om het voorzichtig te zeggen, hoog op. Zondagmiddag was daar voor de wedstrijd weinig van te merken. Verreweg de meeste supporters hadden vooral gewoon heel veel zin in de wedstrijd waar zij vier jaar op hebben moeten wachten.
Ook Michel (30) uit Wijchen, zijn broer Jeroen (23) uit Millingen en Jos (74) en Guido (49) ook uit Wijchen. Allen geboren en getogen Nijmegenaren en die hard NEC fans. Michel: ,,Het is de enige wedstrijd die belangrijk is. Hier gaat het om.” Jos: ,,En dat is altijd zo geweest.”
Uitjouwen
Het gezelschap heeft voor het binnengaan van het stadion ‘onder de schup’ (supportershome, red.) de tegenstander al even flink staan uitjouwen. En het nodige bier naar binnen gegoten. Michel: ,,We zitten dicht bij het uitvak. Misschien dat er wel een half biertje die kant uit gaat. Als ie ergens op een kupke belandt, zou dat helemaal mooi zijn.”
De NEC-supporter was gisteren ook bij de laatste training voor de wedstrijd. Dat een aantal supporters die er vuurwerk afstaken, meteen een brief op de mat kregen met een stadionverbod, wist hij niet. ,,Die brief heb ik niet gekregen!”, reageert hij lachend. Jos: ,,Deze wedstrijd is vuurwerk, daar hoort ook vuurwerk bij.”
Winnen
Ze wagen zich alle vier aan een voorspelling. Michel denkt 3-1: ,,Met veel passie en vuur. Het mag ook met vijf rode kaarten. Als we maar winnen.”
Wat de uitslag ook is, de heren gaan na de wedstrijd meteen naar huis. Michel: ,,In de auto gaan we uitgebreid napraten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
NIEUWS GEMIST? | MET VIDEO
Bij dit huis zit de isolatie aan de buitenkant • Leerling raakt zeer ernstig gewond tijdens gymles
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van woensdag 25 januari. -
PREMIUM
Meer schlagers dan ooit in Groesbeek: festival moet uur eerder beginnen
Meer groepen dan ooit hebben zich gemeld voor het Groesbeekse Schlagerfestival zaterdag 28 januari in Sporthal Heuvelland. Vanwege de grote belangstelling heeft de organisatie besloten meer groepen het podium te laten betreden en het festival met een uur te verlengen. -
PREMIUM4
Wat is de kerk van Breedeweg waard als je er een dorpshuis van wilt maken?
BREEDEWEG - Wat is de Antoniuskerk van Breedeweg waard als het dorp (de verenigingen) het straks willen kopen om er een dorpshuis van te maken? -
PREMIUM5
VVV Citystore opent later in Nijmegen, verbouwing loopt vertraging op
NIJMEGEN - Op de hoek van Grote Markt en Stikke Hezelstraat in Nijmegen zou ’ie afgelopen oktober al moeten openen: een gloednieuwe VVV Citystore, als opvolger van de huidige VVV in de Stadsschouwburg. Maar de komst van het nieuwe toeristische centrum loopt vertraging op. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels.
-
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
-
-
Minister: verbod op varend ontgassen komt echt niet eerder
Tankerschepen kunnen voorlopig doorgaan met het uitstoten van schadelijke gassen op de grote rivieren. Het is juridisch niet mogelijk om een verbod op varend ontgassen versneld in te voeren, zegt minister Harbers. Het wachten blijft daarom op een verdrag met omliggende landen. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen
In samenwerking met indebuurt Nijmegen