Festival Drift wint Gelderse Pauwenveer dankzij vegetarische hapjes en herbruikbare bekers
NIJMEGEN - Festival Drift heeft de Gelderse Pauwenveer 2022 gewonnen. Deze prijs van het Prins Bernhard Cultuurfonds wordt uitgereikt aan een Gelderse festival met minimaal vijfduizend bezoekers en duurzame ambities. Drift krijgt 25.000 euro en een beeldje.
Festivals het Nest (Nijmegen) en Hoogte 80 (Arnhem) waren eveneens voor de prijs genomineerd. Volgens de jury zijn ze alle drie op de goede weg, maar zet Drift een stap extra om de ecologische impact van het festival te verkleinen.
De jury keek met name naar voeding en afval. Drift scoort op die onderdelen goed: er is een volledig vegetarisch voedselaanbod voor bezoekers en medewerkers, zoveel mogelijk lokaal ingekocht. Daarnaast hanteert Drift een circulair bekersysteem en draait het op groene stroom.
Ook heeft het festival de ecologische voetafdruk volledig meetbaar gemaakt, zodat in kaart wordt gebracht welke duurzaamheidsmaatregelen nog meer getroffen kunnen worden.
Geluidsoverlast
Het festival met elektronische muziek, dat gehouden wordt in en rond de Vasim op het Nyma-terrein, beleefde afgelopen weekend de herfsteditie. Die was wederom volledig uitverkocht. Omwonenden beklaagden zich over geluidsoverlast - de muziek was in de verre omgeving te horen.
Het festival monitort het geluid voortdurend, zodat de norm niet overschreden wordt, zei organisator Diede van Overbeek daar dit weekend over. Maar op de vraag om meer uitleg te geven over het geluidsbeleid ging hij begin deze week ondanks meerdere verzoeken niet meer in.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM9
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUMColumn 't plein1
‘Nijmegen kent unieke lessen van solidariteit’
Ik zat aan de tv gekluisterd om de docu over de watersnoodramp van 1953 te volgen. Plots hoorde ik over een snertactie in Nijmegen ter ondersteuning van de slachtoffers. -
Donders Wonders
Verbeter je geheugen met je eigen geheugenpaleis
Sommige mensen zijn geheugenexperts en beweren dat door te trainen, iedereen zijn geheugen kan verbeteren. De sleutel hiertoe is het gebruik van een methode die het ‘geheugenpaleis’ wordt genoemd. Nu is er ook wetenschappelijk bewijs dat dit een erg effectieve methode is, zelfs op de lange termijn. -
Nieuws gemist?
Zeker 5 doden door lawines in Alpen • Carrie ten Napel kreeg plots last van wegrakingen
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van 4 februari. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?
-
PREMIUM
Vertrekkend directeur Heleen Wijgers: ‘De Stevenskerk verbindt alle Nijmegenaren’
NIJMEGEN - Ze is kunsthistoricus én zakelijk onderlegd. Daarom werd Heleen Wijgers in 2013 gevraagd als directeur van de Stevenskerk. Haar grote verdienste is dat ze het icoon van Nijmegen nieuw leven heeft ingeblazen. Ze neemt nu met een gerust hart afscheid. -
-
-
indebuurt.nl
Goedkoop tanken? Dit zijn de goedkoopste tankstations in Nijmegen
De tank van de auto volgooien is iedere keer weer een rib uit je lijf. Daarom zochten wij uit bij welk tankstation in Nijmegen je moet zijn voor schappelijke prijzen aan de pomp. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen