GroenLinkser mag na omstreden Forum-tweet blijven en raadslid worden: ‘We kijken uit naar zijn komst’
NIJMEGEN - Huub Bellemakers, die zondag als toekomstig raadslid een omstreden tweet plaatste over Forum voor Democratie, mag van de GroenLinks-fractie gewoon aantreden per 31 maart. Dat laat GroenLinks dinsdag weten in een persbericht.
Delen per e-mail
‘Huub is welkom in onze fractie en neemt daar eind maart zijn raadszetel in, als tijdelijke vervanger van Cilia Daemen. De positie van Huub staat voor ons niet ter discussie. We kijken uit naar zijn komst’, aldus schrijft GroenLinks op de eigen website.
Zondag plaatste Bellemakers een tweet waarin hij een bezoek van Forum voor Democratie aan Nijmegen vergeleek met een nazibijeenkomst. Bellemakers liet maandag, ook na interne kritiek van GroenLinks-leden, weten dat hij deze tweet niet had moeten plaatsen en de vergelijking ‘ongepast en onnodig’ vond.
Jesse Klaver
Landelijk voorman Jesse Klaver van GroenLinks verklaarde tegenover De Gelderlander de tweet ‘onacceptabel’ te vinden. ,,Het lijkt me zeer terecht dat hij zijn excuses heeft aangeboden.”
GroenLinks had al aangegeven in de loop van deze week met Bellemakers in gesprek te gaan om zijn positie binnen GroenLinks onder de loep te nemen. Huub Bellemakers: ,,Ik heb gepraat met fractieleider April (Ranshuijsen, red.) en andere fractieleden en aangegeven dat het een domme tweet was. Ik zal voor de toekomst misschien soms iets meer nadenken voor ik weer zo'n tweet plaats, want ik zit niet te wachten op dit soort gedoe. Maar natuurlijk zal ik nog net zo goed stevige uitspraken blijven doen.”
Weer goed
Bellemakers heeft dinsdagochtend ook nog met Jesse Klaver gesproken. ,,Alles is weer goed tussen ons”, laat Bellemakers naar aanleiding van dat gesprek weten. ‘Nu gaan we weer verder met vechten tegen racisme, klimaatverandering, aarde kapot maken en ongelijkheid’, meldt hij aansluitend op Twitter.
In het dinsdag gepubliceerde persbericht neemt de GroenLinks-fractie het na eerdere kritiek ook op voor Bellemakers: ‘Overigens wordt er binnen FvD wel degelijk geflirt met racisme en antisemitisme en dat is zeer ernstig en verwerpelijk. GroenLinks maakt zich hard voor een gelijkwaardig Nederland en strijdt altijd tegen racisme en discriminatie.’
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Geplaagde plas Beek krijgt fris toiletblok: ‘Door corona zijn dit soort recreatieplekken relevanter dan ooit’
BEEK - Op het strand van het Wylerbergmeer wordt druk gebouwd aan een stenen toiletgebouw met vijf ‘kleinste kamertjes’. Met de plaatsing hoopt eigenaar Leisurelands de recreatieplas bij Beek verder te verbeteren. -
Video
Woning overvallen in Nijmegen, maar was dat wel de bedoeling?
NIJMEGEN - Een woning aan de Etudestraat in Nijmegen is zaterdagavond overvallen. Eén bewoner was op dat moment thuis. Hij raakte niet gewond. -
PREMIUMupdate11
Tweede-Kamerleden roepen staatssecretaris op met hand over hart te strijken voor Jacob en Tina
NIJMEGEN - Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid) moet om humanitaire redenen de Syrisch-Nijmeegse vluchtelingen Jacob (13) en Tina alsnog verblijfsrecht verlenen in Nederland en niet uitwijzen naar Armenië. Belangrijkste argument: Ze komen niet uit Armenië, maar uit Syrië. Daarnaast woont Jacob al meer dan 5 jaar in Nederland, terugsturen is dan niet meer verantwoord. -
PREMIUMde nijmeegste
Bob van de Water, een leven lang in Hees, met uitjes naar het slachthuis: ‘Ik heb er wel een tik van over gehouden, hoor’
NIJMEGEN - In een serie interviews met bekende en onbekende inwoners die in Nijmegen geboren en getogen zijn, gaat De Gelderlander op zoek naar ‘De Nimweegste’. Vandaag deel 39: Bob van de Water (1971), aannemer, vastgoedondernemer en hobbyboer. -
PREMIUM7
Stoepkrijten tegen intimidatie op straat: ‘Het gebeurt ook hier in Nijmegen’
NIJMEGEN - Straatintimidatie gebeurt ook in Nijmegen. In de kroeg, op straat en op het station. Om hier aandacht voor te vragen hebben studenten Roos van den Oever (22) en Judith Holzmann (23) het instagramaccount Catcalls of Nimma opgericht. Hierop plaatsen ze anoniem verhalen van slachtoffers en schrijven ze delen hiervan op de stoep.
-
PREMIUM
Slechte serie NEC duurt voort met nederlaag bij Excelsior
ROTTERDAM - NEC werkt in crisis toe naar de play-offs. Door de nederlaag bij Excelsior (2-1) van vrijdagavond duurt de serie zonder zege van de Nijmeegse eerstedivisieclub maar voort. De laatste overwinning dateert alweer van een maand geleden. -
PREMIUM22
‘Tesla’ is vermoedelijk de pil die Nijmeegse studenten een slechte trip én een ziekenhuisopname bezorgde
NIJMEGEN - ‘Tesla’. (Donker) roze pil met breuklijn. Verkocht als 2c-b. Inhoud: DOC, ‘een stof waar je heel lang en heftig van kan trippen. Dit kan vaak leiden tot paniekaanvallen en zelfs ziekenhuisbezoek. Gebruik deze pil absoluut niet.’ -
PREMIUM
De besmettingscijfers trekken een duidelijke grens met Duitsland: hier is dat goed te zien
NIJMEGEN - Waar precies de grens ligt tussen Nederland en Duitsland laat een vandaag gelanceerd nieuw dashboard met besmettingscijfers in de grensgemeenten heel goed zien. Het maakt ook meteen inzichtelijk waarom Duitsland heeft besloten de grenzen met Nederland een beetje dicht te gooien.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen