Lent boos: nauwelijks actie tegen verkeersoverlast Mauritssingel
NIJMEGEN - De gemeente kan niet veel doen aan de drukte en overlast van het verkeer op de Prins Mauritssingel. Geen flitspalen, geen trajectcontroles en geen geluidswal.
Delen per e-mail
,,Het plaatsen van flitspalen en uitvoeren van trajectcontroles is een taak van de politie”, zegt Harriët Tiemens, wethouder van wonen en mobiliteit.
Meer groen kan er volgens haar wel voor zorgen dat de politie meer gaat controleren en bekeuren, zoals bij een doorsnee 50-kilometerweg.”
Meer planten en bomen
Ze wil daarom meer planten en bomen laten plaatsen, ook in de middenberm. ,,Door groen in de middenberm lijkt de weg smaller en wordt er minder hard gereden”, claimt Tiemens.
Hierin wil de gemeente verdergaan dan in 2016 al aan Lent is beloofd. ,,We zoeken in het vergroenen de grenzen op.” Het plaatsen van een geluidswal behoort ook tot de mogelijkheden, de kosten voor zo'n wal van 1,2 kilometer bedragen 1,6 miljoen euro. ,,Dat geld is er momenteel niet.”
Luchtvervuiling en geluidsoverlast
De gemeente zegt op vaste punten metingen voor luchtkwaliteit te hebben verricht die ruim onder de Europese norm blijven. Volgens de wethouder blijkt uit geluidsmetingen, verricht aan de singel, dat een aantal appartementen in de bocht van de Edith Piafstraat wel beter geïsoleerd moeten worden.
,,Bij een van deze appartementen wordt binnenkort begonnen met een test, er komt ander glas”, zegt Jannemiek Flohil, van woningbouwvereniging Talis. ,,Wij denken dat dit al heel veel gaat schelen.”
Door groen in de middenberm lijkt de weg smaller en wordt er minder hard gereden. We zoeken in het vergroenen de grenzen op
Er worden mensen ziek
Wijkraad Lent is boos over het antwoord van de gemeente op de brandbrief over de verkeersoverlast. Zij overweegt naar de rechter te stappen. ,,Er worden hier mensen letterlijk ziek”, zegt Brigitte Rutten van Wijkraad Lent.
,,Door geluidsoverlast slapen de omwonenden slecht en raken oververmoeid. Ook kunnen de ramen niet open vanwege de fijnstof en het roet dat naar binnen waait en overal zichtbaar neerdwarrelt”, zegt Rutten.
‘Geld is verkeerd uitgegeven’
Daarom is op 5 februari een ideeënlijst aan de gemeente overhandigd om de problemen aan te pakken. De wijkraad vroeg onder andere om flitspalen en trajectcontroles, een geluidswal en om maatregelen om de files te verplaatsen tot voor de ovatonde bij Pathé, dus buiten Lent.
Rutten: ,,Ik heb gehoord dat mensen willen verhuizen als het niet beter wordt. Als de gemeente zo weinig met onze oproep tot maatregelen doet, gaan we kijken of het zin heeft om via de gerechtelijke weg iets te bereiken. Geen geld hebben, heeft met keuzes te maken. Het geld is door de gemeente op een verkeerde manier uitgegeven.”
Niet alle bewoners van Lent delen de woede van de wijkraad, veel omwonenden van de Prins Mauritssingel ervaren geen overlast.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhet virus en ik
‘Die stip aan de horizon omarmen duurt niet lang meer’
Er gloort licht aan het einde van de tunnel voor de verpleeghuizen Joachim & Anna, De Honinghoeve en Nijevelt van zorgkoepel De Waalboog. Bestuurder Rita Arts is blij en trots. -
Kauw zit dagenlang vast in hoge boom en wordt gered door brandweer en Dierenambulance
NIJMEGEN - Een kauwtje heeft dagenlang vastgezeten tussen twee takken in een acht meter hoge boom in Nijmegen. Een oplettende voorbijganger alarmeerde de hulpdiensten. Aan het hachelijk avontuur van de vogel kwam een einde toen de brandweer in actie kwam. -
PREMIUM2
Ganzenmoeder Yvonne wordt ganzenoma: ‘Maar waar moet het gezin heen?’
NIJMEGEN - Ze staat ook wel bekend als de Nijmeegse ‘ganzenmoeder’. Het ziet ernaar uit dat Yvonne van Dreumel (51) straks ‘oma’ is. Haar gans Teun legde (tot nu toe) al vijf eieren. Het kunnen er nog meer worden. Alleen: waar moet het gezin heen? -
Noodkreet Mauritssingel: doe iets aan de verkeersoverlast
NIJMEGEN - Buurtbewoners aan de drukke N325 in Nijmegen-Noord komen in opstand. Automobilisten rijden te hard op de Prins Mauritssingel in Lent en sluipen gevaarlijk via de Griftdijk-Zuid richting de Waalbrug. Aanwonenden gaan op het stadhuis vragen om een pakket aan maatregelen. -
PREMIUM3
D66 wil collectieve vuurwerk- of lichtshow als alternatief tijdens de jaarwisseling
NIJMEGEN - Een collectieve vuurwerkshow tijdens de volgende jaarwisseling. Daarvoor pleit de fractie van D66 in de Nijmeegse gemeenteraad. Of beter nog: een milieuvriendelijke lichtshow met drones. En niet alleen met oud en nieuw, maar ook tijdens de Vierdaagsefeesten.
-
PREMIUM1
Tentamens HAN gingen door ondanks noodbevel; studentenvakbond woedend
Studentenvakbond AKKU is woest op de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen. ,,Terwijl ondernemers in het centrum hun ramen dicht timmerden, maakte de hogeschool van Arnhem en Nijmegen bekend dat de tentamens gisteravond gewoon doorgingen. Dit is onverantwoordelijk voor een onderwijsinstelling”, zegt voorzitter Menno Uphoff. -
Nijmegenaar door corona minder vaak bij huisarts: ‘Heb je klachten? Aarzel niet’
NIJMEGEN - Inwoners van de regio Nijmegen bezochten tijdens de eerste coronagolf minder vaak de huisarts. Die daling geldt zowel voor acute als voor chronische gevallen, zo blijkt uit een studie van het Radboudumc. ,,Heb je klachten, aarzel niet en neem contact op met de huisarts”, waarschuwt huisarts en onderzoeker Henk Schers. -
PREMIUM32
Verzet tegen bouw op eiland Veur-Lent groeit: ‘De stad heeft ademruimte nodig’
NIJMEGEN - Leuk voor een kleine groep kopers van dure woningen maar een aderlating voor de Nijmeegse bevolking. Met dat argument is een petitie gestart tegen woningbouw op stadseiland Veur-Lent. De tegenstanders krijgen steun van twee Nijmegenaren van het jaar: Tim Hogenbosch en Rob Jaspers.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen