Marieja werkt al 40 jaar in de kankerzorg: ‘Door mijn ervaring vind ik doodgaan niet eng meer’
Het aantal kankerpatiënten zal de komende tien jaar enorm toenemen, blijkt uit cijfers van Integraal Kankercentrum Nederland. Marieja Verhoeven weet hoe het is als mensen te horen hebben gekregen dat ze kanker hebben: de Nijmeegse werkt al 40 jaar met kankerpatiënten in het ziekenhuis. ,,Natuurlijk spreek je over het risico dat iemand dood gaat.”
Het aantal kankerpatiënten neemt óók toe omdat mensen minder snel overlijden aan die ziekte. Dat was 40 jaar geleden wel anders, vertelt Marieja Verhoeven (65) in haar appartement in de Nijmeegse wijk Hatert. Veertig jaar werkte ze met en voor kankerpatiënten in het Radboudumc in Nijmegen.
,,In het begin vond ik het werk op de verpleegafdeling moeilijk. Er lagen oudere patiënten, maar ook jonge mensen, leeftijdgenoten. Het was 1982, toen gingen mensen met acute leukemie (bloedziekten) onvermijdelijk dood. Het was voor hen een rollercoaster: mensen gingen met griepachtige klachten naar de huisarts en een week later lagen ze aan de chemotherapie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
NEC voorkomt schlemielige nederlaag tegen Sparta dankzij late goal van invaller Marques
NEC heeft in de slotfase nog een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Invaller Pedro Marques voorkwam na vele gemiste kansen een nederlaag voor de Nijmeegse club: 1-1. -
Duelund vertrekt per direct bij NEC en keert terug naar Aarhus
Mikkel Duelund vertrekt per direct bij NEC. De Deense middenvelder keert terug naar zijn vaderland om daar te gaan spelen bij Aarhus. -
PREMIUM2
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Met video
Automobilist klapt met zo’n vaart tegen boom dat hij motorblok verliest in Nijmegen
Een automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.45 uur met zo’n grote vaart tegen een boom geknald op de Industrieweg in Nijmegen, dat het motorblok uit de auto werd geslingerd. Het blok lag 20 meter bij het autowrak vandaan. De bestuurder is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
-
NEC gaat bij vertrek van Duelund niet de transfermarkt op: ‘Wij zijn nu compleet’
NEC gaat bij een vertrek van Mikkel Duelund niet de transfermarkt op. De 25-jarige middenvelder lijkt op weg naar Aarhus. -
-
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUMcolumn2
Dat het tussen mij en de robot niets kan worden, wist ik al toen ik de serie Rikkel Nikkel op televisie zag
Robots werken niet goed samen met mensen. Dit is geen eigen waarneming, ik lees het. Ze doen wel hun werk in bijvoorbeeld fabrieken, maar ze hebben hun eigen afdeling. Met mensen in de buurt kunnen ze van slag raken als er iets onverwacht gebeurt. Ja, dat is natuurlijk zo: mensen zorgen bijna altijd voor iets onverwachts.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer