'Race' voor titel Nijmegenaar van het jaar geopend: vijf kandidaten
NIJMEGEN - Het stadspanel, samengesteld uit enkele duizenden Nijmegenaren, kan deze maand weer de Nijmegenaar van het Jaar kiezen. Afgelopen maand heeft iedereen kandidaten kunnen aanmelden. Een onafhankelijk jury heeft daaruit vijf genomineerden gekozen: twee vrouwen en drie mannen. Vrijwel allemaal zijn ze sociaal actief in de stad.
Robby Veenendaal (39), in het dagelijks leven bankdirecteur bij ING, helpt met zijn Stichting Fieldwork Foundation al sinds jaar en dag Nijmegenaren die het moeilijk hebben. Van daklozen tot mensen die slachtoffer zijn van geweld. Daarbij wordt samengewerkt. 'Geluk moet je delen' is het motto van Veenendaal.
Dat motto is ook omarmd door Lerry Grooten (29), een afgestudeerd socioloog, die zelf dagelijks de pijn van schizofrenie ervaart, maar daar nooit te lang bij stilstaat. Iedere dag wil hij enkele anderen positief verrassen. Hij stuurt elke dag een mailtje om iemand te bedanken voor zijn inzet voor anderen. Soms is het ook een bloemetje of gewoon een doosje Merci.
Pianiste Rhea Elise Khoebal (29) zorgt al jaren voor openluchtpiano's in de stad. Ze verplaatst zichzelf op een elektrische rolstoel, maar neemt dan ook nog een piano op wieltjes mee om in het centrum op straat te spelen. Daarnaast zet ze zich in voor vluchtelingen en geeft ze bijles wiskunde aan kinderen en volwassenen.
Judoka Maurice Orth (46) is de drijvende kracht achter Tomoda Judo, een organisatie die zich onder meer sterk maakt voor judolessen voor kinderen met een beperking. Hij geeft ook weerbaarheidstrainingen en cursussen valpreventie voor ouderen
Heleen Vermeulen (48) heeft het MuZIEum, het ervaringsmuseum over blind- en slechtziendheid, aan de Ziekerstraat een 'nieuw gezicht gegeven'. Hier in het hart van het centrum kan het museum, dat werkt biedt aan 50 blinden en slechtzienden, doorgroeien naar meer dan 40.000 bezoekers per jaar. Acht jaar geleden leek nog het doek te vallen voor het MuZIEum.
Het stadspanel kiest de komende dagen een winnaar uit het vijftal. Op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente op maandag 8 januari wordt de top drie gepresenteerd en uiteindelijk ook de nieuwe Nijmegenaar van het Jaar. Dat gebeurt door Eugenie Aartsen van de Stichting Gratis2dekansje, die mensen met met een minimuminkomen aan gratis spullen helpt. Voor dit werk werd zij uitgeroepen tot de Nijmegenaar van 2016.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Leo is op zoek naar liefhebbers speciale Vierdaagse-items: ‘Opbrengsten gaan naar Ruby and Rose’
NIJMEGEN - Leo Verhees (90) uit Nijmegen verkoopt al jaren Vierdaagse-items. De opbrengsten zijn voor het goede doel: Stichting Ruby and Rose. Hij hoopt dat de lopers die normaal langs zijn kraam komen, hem nu ook via internet vinden. -
PREMIUM
Eerste elftal UNI VV dreigt te verdwijnen door gebrek aan voetballers
NIJMEGEN - De Nijmeegse zaterdagvoetbalvereniging UNI VV zit in de problemen. Het eerste elftal, nog niet veilig in de derde klasse A, kampt voor komend seizoen met een tekort aan spelers. Binnenkort beslist het bestuur of het al dan niet de stekker uit de hoofdmacht trekt. -
PREMIUM4
Niemand gaat Vierdaagse-veteraan Bert (89) snel inhalen: ‘Record wordt voor mijn dood niet verbroken’
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Chipfabriek NXP wint Koning Willem I Prijs
Chipmaker NXP - met onder meer een grote fabriek in Nijmegen - heeft maandagavond de Koning Willem I Prijs gewonnen. In Groningen kregen directeuren Jean Schreurs en Maurice Geraets de ondernemersprijs uit handen van Koningin Máxima en Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank.
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUMmet video5
Graatmagere oude hond weggehaald bij Nijmeegs baasje: ‘We moesten wat doen’
NIJMEGEN - Een oude, verwaarloosde hond uit Nijmegen is in bewaring genomen door de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID). Het dier wordt op een geheime locatie verzorgd door een dierenarts. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?
In samenwerking met indebuurt Nijmegen
5 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerFrans
Johannes
Leuvens Paluster
GewoonDeWaarheid
Maurice