Slachtoffers explosie drugslab met busje vol gasflessen naar Nijmeegs Radboudziekenhuis gebracht
UPDATE | VIDEONIJMEGEN - Twee mannen die gewond waren geraakt bij een explosie in een drugslab in Weert, zijn donderdagmiddag bij het Radboudumc binnengebracht. Eén van de twee was zwaargewond. Beide mannen zijn daar door de politie aangehouden. Een derde man sloeg op de vlucht, maar werd later alsnog opgepakt.
De zwaargewonde man, die rond 12.20 uur werd binnengebracht, rook volgens een woordvoerder van de politie naar amfetamine (speed). Daarom werd de politie erbij geroepen.
Gasflessen
Die ontdekte bij de ingang van de spoedeisende hulp het busje, dat vol bleek te staan met gasflessen. De brandweer werd daarom ook opgeroepen. De ingang van de spoedeisende hulp werd zo’n drie kwartier afgesloten.
Ambulances en bezoekers, die werden doorverwezen naar het Canisius Wilhelmina Ziekenhuis, konden daardoor niet naar binnen. De afdeling was wel gewoon in bedrijf.
Het gebied werd afgezet met linten en de brandweer verrichtte metingen. Het busje werd bewaakt door de politie en is later afgesleept. Wat er in de flessen zit, is nog niet bekend.
Tekst loopt door onder de foto
Explosie
Een brand in een pand in het buitengebied van Weert leidde donderdagochtend tot de ontdekking van het drugslab. De brandweer werd rond 11.00 uur gewaarschuwd voor een brand in de schuur aan de Heihuisweg.
Ter plekke bleek dat er in de schuur apparatuur stond waarmee synthetische drugs wordt geproduceerd. Er was een explosie geweest en er waren enkele kleine brandhaarden in de schuur.
De brand kon snel worden geblust. Een speciaal team van de politie gaat het drugslab ontmantelen. Over de omvang van het laboratorium kon de politie donderdagmiddag nog niets zeggen.
De bewoner van het pand is aangehouden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video en foto's9
Erik, Barbara en Matthias willen Sint Stevenskerkhof radicaal vergroenen: parkeerplaatsen eruit, planten erin
NIJMEGEN - De directe omgeving van de St. Stevenskerk is zeer versteend. Dat kan anders, vinden buurtbewoners. Ze komen met een radicaal vergroeningsplan: weg met die parkeerplaatsen. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
poll12
Wat moet er volgens jou gebeuren met onkruidbouwput Metterswane?
NIJMEGEN - Het terrein van kantoorkolos Metterswane tegenover het station ligt er sinds de sloop ruim twee jaar geleden al tijden bij als een onkruidbouwput. De bouw van Het Nieuwe Metterswane komt maar niet van de grond. Het is zelfs maar de vraag of projectontwikkelaar KondorWessels Projecten (KWP) er überhaupt gaat bouwen. -
Donders Wonders
Donders Instituut onderzoekt hoe het immuunsysteem de werking van de hersenen beïnvloedt
Je immuunsysteem is belangrijk, niet alleen voor het verslaan van ziekteverwekkers, maar ook voor je mentale gezondheid. Zo speelt het immuunsysteem bijvoorbeeld een belangrijke rol bij depressie. -
PREMIUM
Hanneke gaat op pelgrimstocht naar Rome, mét longcovid: ‘Je weet toch nooit hoe het loopt’
Duizenden Nederlanders kampen met longcovid: de langdurige gevolgen van een coronabesmetting. Zo ook Hanneke van der Grinten uit Nijmegen. Zij hoopt zichzelf stap voor stap beter te lopen, tijdens een pelgrimstocht naar Rome.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
PREMIUM2
NEC-routinier Schöne denkt nog lang niet aan stoppen: ‘Ik zie mezelf nog wel een paar jaar doorgaan’
WEURT - Lasse Schöne denkt nog lang niet aan stoppen met voetballen. De 36-jarige middenvelder gaat zijn laatste contractjaar in bij NEC, maar ziet zichzelf niet na komend seizoen met pensioen gaan.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen