Vier nieuwe verdachten aangehouden vanwege rellen na NEC-Vitesse: morgen beelden op tv te zien
NIJMEGEN - Vier nieuwe verdachten die na de wedstrijd NEC-Vitesse op 17 oktober hebben meegedaan aan rellen bij het Goffertstadion in Nijmegen, zijn door de politie opgepakt.
Zij zijn de volgende vier verdachten bij de al eerder aangehouden 34 verdachten die zich schuldig hebben gemaakt aan geweld, onder meer tegen politieagenten.
De nieuwe verdachten zijn twee mannen van 27 en 29 jaar uit Nijmegen, een 42-jarige man uit Winssen en een 46-jarige man uit Huissen. De jongste verdachte zou betrokken zijn geweest bij het vernielen van de politiebus.
De vier zijn door de politie gehoord en moeten later voor de rechter verschijnen. Woensdagavond besteedt het tv-programma Bureau GLD op de regionale tv-zender Omroep Gelderland aandacht aan de kwestie. Daar worden ook beelden getoond van relschoppers die de politie nog niet heeft kunnen identificeren.
Bij de rellen na de voetbalderby tussen NEC en Vitesse richtten hooligans hun vizier op de politie. Daarbij werd met stenen gegooid en werd onder meer een politiebus vernield. De man uit Winssen wordt ervan verdacht dat hij geprobeerd heeft een politiepaard te mishandelen. De anderen worden verdacht van openlijke geweldpleging.
Rechercheteam gaat nu beelden openbaar maken
Ruim de helft van de nu 38 verdachten is op de avond van de rellen aangehouden. De rest is herkend op beelden door agenten of door burgers die met tips naar de politie belden.
Het rechercheteam dat de rellen onderzoekt deelt nu op tv beelden van relschoppers, in de hoop nog meer verdachten te kunnen oppakken. Volgende week volgt een tweede reeks beelden.
De foto’s van de relschoppers plaatst de politie op haar website.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Jan (68): 'Energierekening omlaag brengen om rond te komen tijdens mijn pensioen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Jan Zonneveld (68) uit Rotterdam. -
‘Vroeger was het regelmatig: je hebt een huurachterstand, je wordt op straat gezet’
Iemand moet het doen, maar waarom gaan mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? Nederlanders met zo’n baan vertellen over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: deurwaarder Mark Hafkamp (55). -
video
Oogst na dag vol rechtszaken over Gelderse derbyrellen: één taakstraf op zes verdachten
ZUTPHEN - Eén uitgedeelde taakstraf op een totaal van zes rechtszaken. Dat is de oogst van een tweede zittingsdag bij de rechtbank in Zutphen naar aanleiding van de rellen bij NEC - Vitesse op 17 oktober. De rechtbank heeft een man uit Lent (18) deze dinsdag een taakstraf van 90 uur opgelegd. -
AUTOTEST
Test Hyundai Kona Electric: kleine SUV met grote kwaliteiten
Om de snel groeiende concurrentie weer aan te kunnen, kreeg de Hyundai Kona een opfrisbeurt. Zeker de elektrische versie verdient een plekje op de shortlist. Tenzij je veel spullen of grote passagiers wilt meenemen. -
PREMIUM
Zes verdachten, één taakstraf: is dit het harde lik-op-stukbeleid na de derbyrellen?
Geef relschoppers lik op stuk, klonk het na NEC-Vitesse. Dinsdag stonden opnieuw zes verdachten voor de rechter. Maar: snel én streng straffen blijkt lastig. Waarom?
-
Kabinet gaat voetbalgeweld en overlast in en rond stadions harder aanpakken
Het kabinet gaat voetbalgeweld en overlast in en rond stadions harder aanpakken. Zo moeten in alle stadions straks geavanceerde camera’s hangen die vandalen kunnen herkennen. Ook komt er een app waarmee hooligans die al een stadionverbod en een meldplicht hebben, kunnen aantonen dat ze niet in de buurt van hun club zijn. -
Drietal opgepakt voor slopen politiebusje na NEC-Vitesse, politie wil schade (50.000 euro) verhalen
NIJMEGEN / BEUNINGEN - Drie mannen zijn opgepakt voor het slopen van een politiebusje tijdens de rellen na NEC-Vitesse. De politie wil de schade van 50.000 euro op hen verhalen. -
Tot nu toe 34 arrestaties voor rellen na NEC - Vitesse
NIJMEGEN - De politie heeft tot nu toe 34 mensen gearresteerd voor de rellen die uitbraken in het Nijmeegse Goffertpark na de voetbalwedstrijd NEC - Vitesse. Op 17 oktober zelf zijn 22 mannen uit de regio rond Arnhem en Nijmegen opgepakt.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen