Woningtekort gigantisch: Nijmegen landelijk in top 3
NIJMEGEN - Nijmegen heeft na Amsterdam en Utrecht het grootste tekort aan woningen in Nederland. Uit een onafhankelijk rapport van onderzoeksbureau Companen blijkt dat Nijmegen op dit moment liefst 5.565 woningen te weinig heeft om aan de huidige woonvraag te kunnen voldoen.
De verwachting daarbij is dat het aantal inwoners in Nijmegen de aankomende jaren fors zal groeien. Het college van burgemeester en wethouders wil daarom alle zeilen bijzetten om vóór 2030 ruim 10.000 nieuwe woningen te kunnen bouwen.
Daarbij ligt de nadruk op huurwoningen in het sociale segment (2.800 stuks), studentenwoningen (1.955 kamers of studio's) en seniorenwoningen (2.500 tot 5.000 stuks).
Meer inwoners
De afgelopen jaren heeft Nijmegen al fors bijgebouwd, zegt GroenLinks-wethouder Harriët Tiemens. Toch is het tekort aan woningen in de stad opgelopen. Dat heeft alles te maken met de snelle stijging van het inwoneraantal. ,,Om dat tekort de aankomende jaren in te lopen, willen we de hulp inroepen van de rijksoverheid'', zegt Tiemens. ,,Dat kan: met Prinsjesdag is bekend geworden dat landelijk 1 miljard euro vrijkomt om het woningtekort in grote steden aan te pakken."
Woondeal
Om aanspraak te maken op een deel van dat geld, moet Nijmegen een zogeheten Woondeal met de overheid sluiten: een concreet plan van aanpak waarin staat hoe en waar de nieuwe woningen gebouwd moeten worden. Steden als Amsterdam, Utrecht, Eindhoven en Groningen hebben onlangs al zo'n deal gesloten.
Tiemens: ,,Ik verwacht dat wij ook een goede kans maken. We hebben een doordacht plan en we zitten met het derde grootste woningtekort van Nederland.” Het extra geld van de overheid is onder meer bedoeld om wegen en fietspaden aan te leggen in nieuw te bouwen wijken.
Vooral appartementen
Opvallend uit het rapport van Companen is dat er in Nijmegen vooral een behoefte is aan de bouw van appartementen, met name in de sociale sector. Reguliere eengezinswoningen zijn minder in zwang. In het koopsegment is met name een tekort aan woningen die niet meer kosten dan 280.000 euro.
De aankomende jaren wordt er vooral in Nijmegen-Noord fors gebouwd. Andere plekken waar er woningen bij komen zijn de plek waar nu momenteel kantoorkolos Metterswane wordt gesloopt (bij het station), het Waalfront in Nijmegen-West en in Nijmegen-Oost ter hoogte van de Tooropstraat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM26
Zorgen over bezuiniging openbaar vervoer nemen toe: ‘Je jaagt mensen de auto in’
Nijmegen -
PREMIUM27
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
NIEUWS GEMIST
Ajax-speler Berghuis deelt klap uit bij spelersbus • Grootste Hornbach van het land bijna klaar
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zondag 28 mei.Nijmegen -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Voetbalclubs uit Ooij en Leuth fuseren: ‘We hebben aangedurfd wat veel andere verenigingen niet willen’
Leden van VVLK en SVO'68 hebben met een overgrote meerderheid voor het fusievoorstel gestemd afgelopen vrijdag. Daarmee is de samenvoeging van de clubs uit Leuth en Ooij definitief een feit. Per 1 juli 2023 gaat de vereniging door het leven als Sportverenging Door Dijken Verbonden 2023, kortweg DDV'23.Ooij, Leuth
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
-
-
PREMIUM8
Meijer hoeft niet te vrezen voor ontslag bij NEC: ‘Hij staat intern niet ter discussie’
Rogier Meijer hoeft niet te vrezen om ontslagen te worden als trainer van NEC. De Doetinchemmer geniet ondanks een zwak einde van het seizoen nog altijd de steun van de directie.Nijmegen -
PREMIUM19
Nienke (49) was huisarts en stond midden in het leven, nu heeft ze een rolstoel en weet ze niet waar het eindigt
Nienke Doornbosch (49) uit Wijchen was huisarts, liep in maart 2020 corona op en heeft het leven dat ze kende moeten opgeven: long covid. ,,Sinds kort heb ik een rolstoel. Dat was wel een ding.”Beuningen, Wijchen