Meeste sportbonden steunen brief NOC*NSF aan IOC
De meeste Nederlandse sportbonden scharen zich achter de brief die NOC*NSF zondag stuurde naar het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Daarin stelt de Nederlandse sportkoepel dat de Olympische Spelen wat NOC*NSF betreft alleen kunnen doorgaan als het coronavirus wereldwijd onder controle is gebracht. De Spelen van Tokio beginnen over vier maanden, op 24 juli.
De Atletiekunie had liever gezien dat NOC*NSF een verzoek had gedaan om de Spelen met minimaal een jaar uit te stellen, maar een rondgang langs wat andere sportbonden wijst uit dat de meeste zich kunnen vinden in de brief aan het IOC.
,,We hebben goed contact met NOC*NSF en laten de communicatie hierover aan hen”, zegt KNVB-directeur Jan Dirk van der Zee, die verantwoordelijk is voor het vrouwenvoetbal. De Nederlandse voetbalsters debuteren komende zomer op de Olympische Spelen. ,,Het gaat erom dat de Spelen op een verantwoorde manier georganiseerd kunnen worden. We hebben goed overleg met NOC*NSF op de achtergrond.”
Onder meer gymnastiekbond KNGU, het Watersportverbond en zwembond KNZB scharen zich ook achter het statement van NOC*NSF. ,,De KNGU heeft net als de andere bonden afgesproken dat NOC*NSF de bond in deze vertegenwoordigt”, aldus een woordvoerster van de bond die met Epke Zonderland en Sanne Wevers twee olympisch kampioenen in de gelederen heeft.
Wielerbond KNWU sprak zich zaterdag als eerste grote sportbond in Nederland uit tegen het doorgaan van de Spelen. ,,In de huidige omstandigheden in de wereld achten wij het onverstandig en bijna onverantwoord dat atleten en hun begeleiders hier en in de rest van de wereld zich onder vreselijk moeilijke en ongezonde omstandigheden blijven voorbereiden op de Spelen”, zei KNWU-voorzitter Marcel Wintels.
Het vergrootte de druk op NOC*NSF om een standpunt in te nemen, ook omdat wereldwijd steeds meer sportbonden en olympisch comités zich uitspreken tegen het doorgaan van de Spelen komende zomer. Onder meer de KNVB en hockeybond KNHB zeggen verrast te zijn dat de KNWU afzonderlijk heeft gereageerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Ook Servië en Kroatië willen uitstel Olympische Spelen
De roep om uitstel van de Olympische Spelen wordt steeds luider. De nationale olympische comité’s van Servië en Kroatië zeiden zondag ook dat ze het niet juist vinden het evenement komende zomer door te laten gaan. -
Programma Olympische Spelen | Alleen bobsleeërs komen nog in actie voor TeamNL
Na de finales massastart - en het goud voor Irene Schouten - zitten de Olympische Spelen in Peking er voor TeamNL bijna op. Komende nacht komt de viermansbob nog in achtie voor in elk geval de deerde run. Piloot Ivo de Bruin kon afgelopen nacht echter met Jelen Franjic, Janko Franjic en Dennis Veenker als verwacht geen potten breken in de eerste twee heats. -
Medaillespiegel bekend: Noorwegen wint, Nederland vijfde
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Winterspelen
Bart Swings schenkt België historisch goud: ‘Hoop dat de Nederlanders me dit gunnen’
Bart Swings schreef vandaag Belgische sportgeschiedenis door olympisch goud te veroveren op de massastart. ,,De Nederlanders maakten het me niet makkelijk”, aldus de 31-jarige Vlaming. -
Wielerbond hoopt op toenemende druk op IOC: ‘Gezondheid en veiligheid staan voorop’
Wielerbond KNWU is blij te zien dat steeds meer sportorganisaties en -bonden vragen om uitstel van de Olympische Spelen. ,,Wij hopen dat de toenemende internationale druk van bonden, atleten en de nationale sportkoepels op het IOC de duidelijkheid dezer dagen snel gaat brengen. In het belang van onze sporters", zegt Marcel Wintels, voorzitter van de KNWU.