Boa's Oost Gelre worden uitgerust met bodycam: ‘Steeds vaker te maken met verbaal geweld’
GROENLO - Om de veiligheid van de buitengewoon opsporingsambtenaren in Oost Gelre te vergroten worden ze binnenkort gebruikmaken van bodycam's. De gemeente gaat drie van deze camera's aanschaffen voor de drie boa's die actief zijn in Oost Gelre.
,,Het is een preventieve maatregel”, vertelt burgemeester Annette Bronsvoort.
,,We merken dat onze boa's steeds vaker te maken krijgen met verbaal geweld. Daardoor voelen ze zich niet altijd even veilig. Door ze uit te rusten met een camera hopen we dat te verbeteren. In andere gemeenten is namelijk gebleken dat het voor mensen de-escalerend werkt als blijkt dat de boa een bodycam draagt. Daarnaast zorgt een het systeem voor een groter veiligheidsgevoel bij de boa's zelf.”
Cijfers over het aantal incidenten dat zich in de gemeente heeft voorgedaan met (verbaal) geweld tegenover boa's heeft ze niet.
Niet continu
De camera's zullen niet continu alles opnemen, maar worden pas ingeschakeld als de boa dat nodig vindt. De gemeente heeft een protocol waarin is vastgelegd hoe boa’s de bodycam mogen gebruiken.
De beelden die door de bodycam's worden vastgelegd, zullen tot tien dagen bewaard worden. Daarna worden ze automatisch verwijderd. Tenzij er reden is om de beelden langer te bewaren.
,,De afhandeling hiervan ligt bij het bedrijf Zepcam, dat ook de bodycam's van de politie levert. Zij houden zich daarbij aan de gestelde AVG-richtlijnen om de privacy van gefilmde mensen te waarborgen”, aldus de burgemeester. Het dragen van de camera's wordt na het eerste jaar geëvalueerd door de gemeente.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Berkellandse fractievoorzitter Andra Weg opgepakt bij klimaatblokkade van A12: ‘Ik zou het zo weer doen!’
BORCULO - Ze werd door een politieagent omhoog getrokken, samen met andere klimaatactivisten naar een bus gebracht en zat daarna uren vast in een sporthal. Fractievoorzitter Andra Weg van GroenLinks in Berkelland blokkeerde zaterdag de A12 en werd opgepakt. „Ik zou het zo weer doen!” -
PREMIUMcolumn
Er staat sinds kort een batterij aan accu’s op het erf, voor de opslag van zonne-energie
Boer besloot te stoppen als melkveehouder nadat zijn zuiveladviseur ons erf bezocht om PlanetProof-maatregelen toe te lichten. De verduurzamingseisen vlogen door de keuken. De investeringen, nodig voor de transitie naar kringlooplandbouw, zijn met dertig melkkoeien niet haalbaar. -
PREMIUM1
Elektrische auto grootste concurrent van Cindy voor broodnodig medicijn: ‘Voel me net een junk, op zoek naar drugs’
Eerst waren er de lichamelijke klachten. Elf weken na de geboorte van haar derde kind. Toen er geen oorzaak duidelijk werd, maar de klachten bleven, volgde een zware depressie. Slechts één medicijn hielp haar er uiteindelijk bovenop. Maar deze ‘laatste strohalm’ is tijdelijk niet verkrijgbaar en Cindy Elsjan vreest de dag dat haar laatste doosje leeg is. -
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
Hans Dales stopt als wethouder Doetinchem, Robbert Hummelink voorgedragen als opvolger
DOETINCHEM - Hans Dales (VVD) stopt per 2 maart als wethouder van de gemeente Doetinchem. Dat heeft hij donderdagmorgen bekend gemaakt aan burgemeester Mark Boumans. Robbert Hummelink wordt door de VVD voorgedragen als opvolger van Dales. -
-
-
PREMIUM
Kippenslachter Esbro vreest problemen en wil uitloopstal van KemperKip voorkomen
Kippenslachterij Esbro uit Wehl probeert dinsdag bij de Raad van State de komst van een mega-bio-uitloopkippenhouderij van KemperKip op slechts 2 kilometer afstand te voorkomen. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.