Digibank en digibeet
gastschrijvers‘Het is drukker dan normaal, wij proberen u zo snel mogelijk te woord te staan’, klinkt het al enkele keren uit de telefoon. Ik zit bij mijn zwager in de kamer in het verzorgingshuis.
Na zijn herseninfarct twee jaar geleden is hij beperkt in zijn motoriek. De Vierdaagsewandelaar en voetbalscheidsrechter van weleer is nu een oude man schuifelend achter zijn rollator. Met de afstandsbediening van de tv en de knoppen van zijn sta-op-stoel kan hij goed overweg, maar de telefoon lukt niet meer. Zijn handschrift was altijd al nauwelijks leesbaar, maar nu zijn de krabbels geheimschrift. Ik help hem sindsdien met z’n administratie. Bij de bank is een automatische incasso niet goed verwerkt en daar wil hij meer over weten, dus zoeken we contact.
We wachten inmiddels al ruim een half uur als een verzorgster haar hoofd om de deur steekt en naar mijn zwager roept: ,,Kom je eten?” Ik beëindig de telefoonoproep en zal het ’s middags thuis nogmaals proberen. Bij de derde poging lukt het om contact te krijgen en ik leg de situatie uit. Maar omdat mijn zwager er niet bij aanwezig is en mijn uitleg dus niet kan bevestigen krijg ik geen antwoord op de vraag over de automatische incasso. Ik doe nog een poging om alleen een ja of nee te horen, maar zelfs dat wordt geweigerd.
Ik ben boos!! In deze gemoedstoestand meld ik mijn bevindingen online in de Klachtenkompas en schrijf een felle brief. Een weekje later ondertekent ook mijn zwager de brief en stuur ik deze naar het kantoor van de bank en een afschrift naar de ouderenorganisatie KBO-PCOB.
Een paar dagen later meldt de ouderenorganisatie dat de belangenbehartiger voor bankzaken onze ervaring gaat gebruiken als voorbeeld over de falende communicatie met banken.
Piet Elshof uit Oud-Zevenaar
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMcolumn9
Turkije krijgt op korte termijn ongetwijfeld nog meer conflicten met West-Europese landen
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
PREMIUMColumn2
Zaten er al krassen in mijn Volvo? Jazeker, lieve mensen! Maar nu is diegene gewoon weggereden
Als ik in de auto wil stappen na een dagje werken in de grote stad, zie ik ineens dat mijn rechterbuitenspiegel is ingeklapt. En daarna zie ik een dikke kras van de bumper naar de spiegel lopen. Ik kijk nog eens. En dan denk ik na. Is het wel een verse kras? -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
anwar burgert in
‘Bij uitzichtloos lijden bestaat hier euthanasie, misschien moeten Syriërs ook die optie krijgen’
De aardbeving in Turkije en Syrië domineert afgelopen dagen het nieuws. Er worden inzamelingsacties gehouden, Giro 555 is geopend en dagelijks wordt het aantal vermisten steeds groter. Onze columnist Anwar heeft familie in Syrië en vertelt zijn verhaal in z'n nieuwste column. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
PREMIUM4
Bedreigend waren de brandende fakkels onder de neus van Kaag, verheffend was het beeld van Biden
Voor het campagneteam van D66 moet het een meevallertje zijn geweest. Vicepremier en het gezicht van D66 Sigrid Kaag was op bezoek in Overijssel op verkiezingstoer. Trekkers verhinderden haar doortocht waardoor ze te voet naar de ingang moest.Doetinchem -
-
-
brief van de week18
Beste buschauffeurs als jullie willen staken, zet dan het in-en-uitcheckapparaat uit
Beste buschauffeurs, dat jullie opkomen voor een goed loon en goede werkomstandigheden is te begrijpen. Dat willen we allemaal.Nijmegen, Arnhem, Tiel, Winterswijk, Doetinchem, Rhenen, Wageningen, Cuijk, Veenendaal -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus, maar zo kun je er vanaf komen
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.