Antoine Walraven waarnemend burgemeester in de gemeente Bernheze
DEN BOSCH/BERNHEZE - Als Marieke Moorman in het Land van Cuijk als burgemeester begint, gaat een oud-burgemeester van die fusiegemeente aan de slag in Bernheze. Antoine Walraven, voorheen burgervader van Mill en St. Hubert, is hier tot waarnemer benoemd.
Commissaris van de Koning, Ina Adema, heeft hier na overleg met de fractievoorzitters van de Bernhezer gemeenteraad toe besloten. De benoeming gaat in op 1 februari.
Antoine Walraven was werkzaam als ambtenaar bij diverse gemeenten en projectmanager, raadslid en wethouder in Best. De laatste 8,5 jaar was hij burgemeester in Mill en St.Hubert, tot deze gemeente fuseerde met Sint Anthonis, Boxmeer, Cuijk en Grave tot de gemeente Land van Cuijk. Daarna was hij nog actief als informateur en formateur in Venray en begon een adviesbureau voor de publieke sector.
In een interview aan deze krant meldde de vijftiger al dat hij niet van plan was lang van zijn wachtgeld gebruik te maken. ,,Ik kan niet niks doen. Ik ben geen type om op de bank te zitten. Ik zit boordevol energie om mooie projecten op te pakken en te begeleiden. Met het uitgebreide netwerk dat ik heb, wil ik mooie dingen doen. Daarom ben ik nu ondernemer geworden. Geen plan b, al ben ik ook nog geïnteresseerd in een bestuurlijke post als die op mijn pad zou komen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMgeld & geluk10
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Luchtacrobatiek bij ‘High Wine’ tijdens de 44ste pronkzitting in het Moesland
SCHAIJK - Elf acts telde de 44ste pronkzitting in het Moesland, een feestelijk avondvullend programma. Afgelopen vrijdag en gisteren waren de laatste twee van vier voorstellingen, in een uitverkochte Phoenix. -
Voor een halve ton nieuwe ballenvangers in Boekel en Venhorst
BOEKEL - Als de gemeenteraad ermee instemt en ruim 47.000 euro beschikbaar stelt, krijgen enkele Boekelse en Venhorstse clubs nieuwe ballenvangers. Ook krijgt de voetbalclub van Venhorst dan nieuwe veldverlichting. -
PREMIUM
Inwoners Oss willen weten hoeveel overlast een windmolen geeft – maar excursie naar Deil maakt ze weinig wijzer
OSS - In de polder tussen Oss en Den Bosch komt een windmolenpark. Hoe ziet dat eruit en hoeveel geluid maken de turbines nou eigenlijk? Omwonenden gingen op excursie naar windpark Deil om het te ervaren. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
Snackbar Silly's moet units in Berghem verplaatsen, maar nieuwbouw is flinke stap dichterbij
BERGHEM - De tijdelijke units van snackbar Silly's in Berghem staan te dicht op het fietspad. De gemeente Oss wil daarom dat ze zo snel mogelijk verplaatst worden. Het goede nieuws: de nieuwbouw van het eethuis is een flinke stap dichterbij. -
-
-
PREMIUM
Kritiek op verplaatsing Jonkergouw in Schaijk blijft: ‘Deze procedure is een wassen neus’
SCHAIJK – Het voorgenomen besluit van B en W van Maashorst om tuinbouwbedrijf Jonkergouw te verplaatsen van de westkant naar de oostkant van Schaijk, blijft bij veel omwonenden vragen oproepen. Zij vinden de verhuizing het verschuiven van het probleem. Naar hun mening hoort het bedrijf op een industrieterrein thuis. -
PREMIUM6
Wel of geen jaarcontract? ‘Overwegen waard als je nu boven het plafond zit en zekerheid wilt voor de winter’
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?