Noordelijke randweg kost Oss minstens 13 miljoen euro
OSS - Drie rotondes, veertien aangepaste kruispunten en ten minste 13,3 miljoen euro. Het is allemaal nodig voor de aanleg van de noordelijke randweg in Oss. Dat staat in een nieuwe informatienota die het gemeentebestuur dinsdag openbaar maakte.
Het stuk bevat de meest concrete plannen met de randweg tot nu toe. Die wordt ingericht als een 50-kilometerweg met vrijliggende fietspaden en zonder voetpaden. Daarmee lijkt die qua inrichting sterk op de Ruwaardsingel en Julianasingel, die samen te beschouwen zijn als een zuidelijke randweg. Op dit moment worden drie varianten met minimale verschillen onderzocht. Het gaat dan bijvoorbeeld over de breedte van de bermen en de afstand tussen de weg en het fietspad.
In de nieuwste plannen gaat Oss uit van de aanleg van drie rotondes op de randweg. Ter hoogte van de Macharensenweg, voor de deur bij tuincentrum Coppelmans aan de Kennedybaan en bij de aansluiting op de Gewandeweg in het uiterste noordwesten van de stad. Op die laatste kruising gebeuren nu de meeste ongelukken van de hele gemeente.
Ontlasten
De noordelijke randweg moet de Singel 1940-1945 en Hertogensingel ontlasten. Zeker in de spits staan de doorgaande wegen nu vaak overvol, met wachttijden van wel dertien minuten tot gevolg. De komst van nieuwbouwwijk Oijense Zij belooft voor de toekomst een verdere toename van het autoverkeer.
Begin dit jaar maakte verkeerswethouder Joop van Orsouw al wereldkundig dat de randweg een drietrapsraket wordt, aan te leggen van oost naar west. Als eerste is het stuk tussen de N329 en de Oijenseweg aan de beurt. Vanaf daar wordt de randweg doorgetrokken naar de kruising met de J. F. Kennedybaan. Het laatste deel leidt naar de Gewandeweg.
Veel meer onderzoek
Voordat de weg kan worden aangelegd, moet Oss nog een berg onderzoek verrichten. Naar de precieze effecten voor het milieu, geluidsbelasting, stikstof en het effect op de Singels. Kosten voor die onderzoeken en grondaankopen zijn nog niet in de raming opgenomen. Alleen al voor de aanpassingen aan het bestaande wegennet is de gemeente naar schatting tussen de 13,3 en 14,7 miljoen euro kwijt.
Een van de grootste knelpunten bij de aanleg wordt het meest oostelijke punt, bij de aansluiting op de N329. De spoorlijn en een Enexis-station maken dat het knap lastig is de weg daar aan te passen. Ombouwen van de kruisig kost naar schatting vier ton. Het eventuele verplaatsen van de overweg kost wel een miljoen. Dat laatste bedrag maakt geen onderdeel uit van de raming.
Over de planning valt nu nog niets te zeggen. Bij de bespreking van de programmabegroting dit najaar komt de politiek aan zet. Mede vanwege aangekondigde bezuinigingen is het goed denkbaar dat de randweg op de lange baan wordt geschoven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: āMet de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uitā
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort. -
Gewonde bij schietpartij Oss is 27-jarige man uit Zeist
OSS - De man die woensdagavond gewond raakte bij een schietpartij op de Joost van den Vondellaan in Oss, is een 27-jarige man uit Zeist. Dat meldt de politie donderdagmiddag. Het gaat naar omstandigheden redelijk met het slachtoffer. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en ā in theorie ā veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te āstekkerenā? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
PREMIUM
Oss wil noordelijke randweg in drie fases aanleggen: van oost naar west
OSS - Na jaren van praten worden de plannen voor een noordelijke randweg in Oss eindelijk concreet. De gemeente wil die in drie fases aanleggen, te beginnen met het stuk tussen de Weg van de Toekomst en de Macharenseweg. Over een maand of twee moeten meer details over de plannen bekend worden. -
Lulboom in Megen fier aan kop in verkiezing voor mooiste boom van Nederland
MEGEN - De Lulboom in Megen staat op het punt verkozen te worden tot mooiste boom van Nederland. Een week voor het sluiten van de stembussen ligt de koningslinde een paar honderd stemmen voor op de concurrentie. En dan moet het gelijknamige festival nog beginnen...
-
PREMIUM
Na torenhoge rekening voor tennisclub kijkt Oss of het ook anders kan met de leges
OSS - De kosten omlaag of via een subsidie weer teruggeven. Oss onderzoekt of het op een andere manier kan omgaan met de leges voor (sport)clubs. Zo moet voorkomen worden dat verenigingen voor verrassingen komen te staan als ze hun clubhuis verbouwen of een extra baan aanleggen. -
2
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
Roel van de Camp leidt VDG in Osse gemeenteraad
OSS - Roel van de Camp uit Haren gaat de fractie van VDG in de Osse gemeenteraad leiden. Hij neemt het stokje over van Hans Boerboom die na vier jaar een stapje terug doet.