Overbetuwe denkt aan deelname woonfonds
ELST - Overbetuwe studeert nog op deelname aan een woonfonds van de rijksoverheid om het verduurzamen van huurwoningen en woonwijken mogelijk te maken.
Delen per e-mail
Dat blijkt uit het antwoord op vragen van GroenLinks. Die partij wijst op een besluit van de Tweede Kamer om een fonds beschikbaar te stellen dat het voor huurders van woningen betaalbaarder moet maken om hun woning te verduurzamen. Volgens GroenLinks het moment om ook als gemeente Overbetuwe een beroep op dat fonds te doen.
Wethouder Wijnte Hol reageert positief, maar stelt wel dat er nog gekeken moet worden of Overbetuwe wel voor deelname in aanmerking komt. āIn de kamerbrief wordt genoemd dat alle gemeenten hierop in kunnen schrijven, maar dat er in het bijzonder gekeken wordt naar 16 stedelijke vernieuwingsgebieden en naar de grens- en krimpregioās waar de leefbaarheid onder druk komt te staanā schrijft Hol. Daarmee is het nog maar zeer de vraag of Overbetuwe voor de regeling in aanmerking komt.
Ook de in Overbetuwe actieve verhuurders Vivare, Woonstichting Valburg en Woonstichting Heteren kennen de Haagse regeling, maar moeten net als de gemeente nog onderzoeken of ze in aanmerking komen. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken komt later dit jaar met nadere informatie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuwbouw OBC Elst vordert gestaag; een kijkje vanuit de lucht op āhet eilandā
ELST - De nieuwbouw van het Overbetuwe College (OBC) vordert gestaag. Het gebouw aan de Bussel is inmiddels voorzien van een dak en de nieuwbouw is water- en winddicht. -
Ontketend duo leidt Betuwse basketbalsters Leketedec.nl/Batouwe ook langs landskampioen
BEMMEL - Lekdetec.nl/ Batouwe pakte zaterdag ook landskampioen Grasshoppers in Katwijk: 77-79. Het was de zevende zege op rij voor de ploeg van coach Vincent van Sliedregt, die daarmee de koppositie in de vrouwen basketbal league en passant met tenminste ƩƩn week verlengde. -
PREMIUM2
Waarom staan Betuwse welkomstborden midden in het gebied en niet aan de randen?
ANDELST/DODEWAARD - Welkomstborden voor de Betuwe. Die zouden aan de randen van het gebied de toerist welkom moeten heten. Maar wat doet zoān bord dan mĆdden in het gebied, halverwege Andelst en Dodewaard? -
Gratis digitaal loket moet aantal āvechtscheidingenā in regio Arnhem terugdringen
ARNHEM - Het aantal vechtscheidingen in de regio moet omlaag. Daarom doen elf gemeenten in het hart van Gelderland mee aan een digitaal loket waar gratis om raad kan worden gevraagd als een huwelijk spaak loopt. -
PREMIUMWomen's Basketball League
Lekdetec.nl/Batouwe verrassend koploper, lege zaal gaat nu toch wel vervelen
BEMMEL - Lekdetec.nl/Batouwe uit Bemmel won zaterdag voor de tweede keer in twee weken van Martini Sparks en is de verrassende koploper van de Womensā Basketball League.
-
PREMIUMDutch Basketball League
Haperend Yoast United veroordeelt zichzelf tot finale in Den Bosch: āMissers gaan in je hoofd zittenā
BEMMEL - De basketballers van Yoast United hebben het zichzelf erg lastig gemaakt om zich direct voor de play-off te plaatsen. Een plaats bij de eerste zes na de eerste competitieronde is genoeg, maar die staat na de 72-87 nederlaag van gisteren tegen koploper Leiden op losse schroeven. -
Impact op leven inwoners van Overbetuwe centraal bij het kiezen van bezuinigingen
ELST - Overbetuwe moet de komende jaren flink bezuinigen. Hoe en waarop moet later dit jaar blijken, maar de invloed van bezuinigingen op het dagelijkse leven van de inwoners wordt een belangrijke afwegingsfactor. -
Hart van Heteren versneld uitgevoerd, start aanleg winkelplein begint deze maand
HETEREN - In Heteren wordt binnenkort begonnen met de nieuwbouw van een woningen en winkels in het hart van het dorp. Projectontwikkelaar Artica Vastgoed, gemeente Overbetuwe en grondbedrijf MTP werden het vorige week eens over het versnellen van het bouwproject.