Valburgs knooppunt duurder maar ook spoedig droog
VALBURG - De bouw van het nieuwe multifunctioneel centrum (mfc) in Valburg vordert in zeer rap tempo. Over een week of drie ligt het dak naadloos op het zalen- en gymzaalcomplex en zitten de ramen en deur erin; wind- en waterdicht in bouwvakliedentermen.
Delen per e-mail
,,De oplevering stond eigenlijk voor half april gepland, maar dat zal medio mei worden", zegt projectleider Bart Jagtenberg van bouwbedrijf Gommers.
,,Door corona hebben we een kleine vertraging opgelopen: werknemers die ziek werden of in quarantaine moesten, beperkingen in het werkschema, vertraging bij aanlevering materialen.ā Het gebouw gaat āHet Knooppuntā heten, met een knipoog verwijzend naar het gelijknamige en landelijk bekende snelwegknooppunt.
Financieel is er nog wel een flinke mineur voor de gemeente Overbetuwe: door tegenvallende subsidies en hogere bouwkosten moet er binnenkort nog 505.000 euro bijgelapt worden, terwijl het Valburgse mfc al 2,7 miljoen euro heeft gekost.
Rondleidingen
Op 6 maart worden er - net als enkele maanden geleden gebeurde - weer kleinschalige rondleidingen voor dorpsbewoners gegeven. Als de bouwers in de loop van mei klaar zijn, zullen de stichting voor het mfc en de beheerders van het Wapen van Valburg - dat er aan vast zit en voor de horeca zorgt - het complex afmaken met de inrichting. Als alles meezit kan Valburg dan in juni het nieuwe ādorpshuisā in.
De oude verenigingszaal annex gymzaal 't Kriekske in Valburg zal worden gesloopt. Aan plannen voor sociale woningbouw op die plek wordt getekend en gerekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Misdaad in de Betuwe laat onvoorspelbare cijfers zien
ELST/ BEMMEL - Corona zette vorig jaar zoān beetje alles op z'n kop. Zelfs de jaarlijkse misdaadcijfers in de Betuwe. Vormen van misdrijven waar de afgelopen jaren nog een lijn in zat, laten in 2020 een heel ander beeld zien. Een overzicht van enkele vormen misdrijven die in 2020 in Lingewaard en Overbetuwe zijn gepleegd. -
generatie c
NikĆ©e vindt de regering niet heel helder: āHoe lang blijft dat dan doorgaan met corona?ā
Jongeren vertellen in Generatie C over hun leven in coronatijd. Aflevering 11: NikeƩ Bruin (15) die in Driel en Arnhem woont: Zit in 4 vwo op het Lyceum Elst en probeert haar vrije tijd te vullen met sporten en gitaar spelen. -
PREMIUM
āGewoonā examens, ondanks rommelig schooljaar: āIk heb tranen gezien bij mijn leerlingenā
ARNHEM/ ELST - Lockdown of niet, de eindexamens in het voortgezet onderwijs gaan dit schooljaar gewoon door. Is dat verstandig na zo'n rommelig examenjaar? -
PREMIUM
Elst op Stelten en Herveldse Avondvierdaagse geschrapt, Bemmelse Dweildag in najaar
ELST/ BEMMEL/ HERVELD - De 2021 versie van Elst op Stelten gaat niet door. De braderie in het dorpscentrum van Elst staat jaarlijks voor tweede pinksterdag op de agenda, maar is vanwege coronabeperkingen opnieuw afgeblazen. Ook de Avondvierdaagse Herveld/Andelst is vanwege de pandemie geschrapt, terwijl de Bemmelse Dweildag naar het najaar is verplaatst. -
Column Binnendijks
Hallo Jumbo! Het is bij jullie Ɣltijd drukker dan normaal en de wachttijd is Ɣltijd twintig minuten
Jaren geleden stonden er nog overal telefooncellen. Uitleg voor onze geplaagde jeugd: dat waren de voorlopers van het mobieltje. Je moest een eindje lopen en dan kon je buiten bellen. Die tijd is voorbij. Tegenwoordig is iedereen snel bereikbaar, soms wel op twee of drie nummers. Nou ja, iedereen en snel zijn ook maar betrekkelijke begrippen.
-
Coronahulp bij betalen van huur, gas, water en licht in Betuwe
ELST/BEMMEL - Gezinnen van ondernemers die door de corona-maatregelen in financiƫle problemen zijn gekomen, kunnen in Lingewaard en Overbetuwe extra hulp krijgen. Het gaat om een vergoeding voor huur, gas, water en licht. -
PREMIUMWomen's Basketball League
Lekdetec.nl/Batouwe verrassend koploper, lege zaal gaat nu toch wel vervelen
BEMMEL - Lekdetec.nl/Batouwe uit Bemmel won zaterdag voor de tweede keer in twee weken van Martini Sparks en is de verrassende koploper van de Womensā Basketball League. -
Man in Elst aangehouden voor oplichten tientallen mensen: mondkapjes en desinfectiegel kwamen nooit aan
ELST - Een 26-jarige man heeft volgens de politie zeker dertig mensen opgelicht door goederen aan te bieden via webshops, maar die vervolgens nooit te leveren. Kopers zijn voor in totaal ruim 18.000 euro gedupeerd. De man zou daarnaast nog eens zeker 84.000 euro hebben witgewassen, aldus de politie donderdag.