Ajax moeizaam langs Willem II
TILBURG - Ajax worstelde zondag met Willem II totdat scheidsrechter Ed Janssen invaller Denis Halilovic in de 73e minuut de zwaarst mogelijke straf voor een overtreding op Jan Vertonghen gaf (rood). De Belgische verdediger en Christian Eriksen beloonden de Amsterdammers vervolgens wel heel ruim voor een wanprestatie die ze in Tilburg geleverd hadden: 1-3.
Ajax-trainer Frank de Boer had zijn spelers nog zo gewaarschuwd. „Jullie zullen net zo veel moeten brengen als afgelopen week tegen AZ en Spartak Moskou”, vertelde hij in zijn wedstrijdbespreking. „Lukt dat niet, dan komen jullie ook tegen Willem II in de problemen.”
De opvolger van Martin Jol had zijn gelijk liever niet gehaald maar zag in de eerste helft dat de thuisclub de bovenliggende partij was. Willem II won veel duels en kreeg ook de meeste kansen. Vervelend voor Jeroen Verhoeven was dat hij aan de openingstreffer van de hekkensluiter van de eredivisie inleidde. De vervanger van de aan zijn duim geblesseerde Maarten Stekelenburg verzuimde in de negentiende minuut een bal klemvast te pakken en kon vervolgens niet meer voorkomen dat Rangelo Janga profiteerde: 1-0.
Demy de Zeeuw kreeg voor rust tot twee keer een ideale mogelijkheid om zijn ploeg riant te belonen voor een zwak optreden. Hij miste miste echter beide keren oog in oog met doelman Vladan Kujovic, die debuteerde bij Willem II. Trainer De Boer had geen medelijden met zijn international en liet hem in de rust evenals de onzichtbare Lorenzo Ebecilio achter in de kleedkamer.
Met de invallers Dario Cvitanich en Aras ÈOzbiliz in de gelederen nam Ajax weer even het uiterlijk aan van de ploeg die tegen AZ en Spartak Moskou vermaakte. Siem de Jong maakte in de 47e minuut na een fraai actie van ÈOzbiliz gelijk. Miralem Sulejmani raakte even later de lat.
De opleving was Ajax bleek van korte duur. Willem II mocht zich al snel weer gelijkwaardig noemen maar had pech dat scheidsrechter Ed Janssen een overtreding van invaller Denis Halilovic op Jan Vertonghen wel heel zwaar met een rode kaart bestrafte. Vertonghen en Eriksen, met een prachtig doelpunt, bezorgden Ajax alsnog de geflatteerde winst.
Bekijk hier de reactie van Ajax-keeper Jeroen Verhoeven:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn wij
Cliff Richard of Elvis Presley? VW-busje of Opel Kadett? En meer dilemma's
Nostalgie is van alle generaties. De Babyboomers (geboren tussen 1945 en 1955) kunnen daar over meepraten. Gelukkig maar dat smaken verschillen. Vecht de oneindige strijd nu voor eeuwig uit door jouw favoriet te kiezen. -
Uit den ouden doosch: 'Het lijkt op een konijn'
Zes weken lang brengt deze krant verschillende generaties in beeld. Wat bindt de verschillende generaties, wie zijn hun idolen en welke voorwerpen staan in hun geheugen gegrift? In de wekelijkse video-rubriek 'Uit den ouden doosch' leggen we kinderen van nu mysterieuze voorwerpen uit het verleden voor. Deze week: de laarzenknecht. -
Verkeershinder in Arnhem door wedstrijd Vitesse-Ajax
ARNHEM - Weggebruikers moeten zondagmiddag 19 februari rekening houden met vertraging rond stadion GelreDome. In verband met de wedstrijd Vitesse-Ajax wordt de Batavierenweg in Arnhem-Zuid in zuidoostelijke richting tussen 12.30 en 17.15 uur afgesloten voor verkeer. -
Dit Zijn Wij
Furby of Tamagotchi? Jumpen of hakken? En meer dilemma's
Nostalgie is van alle generaties. Generatie Y (geboren tussen 1980 en 1995) kan daar over meepraten. Gelukkig maar dat smaken verschillen. Vecht de oneindige strijd nu voor eeuwig uit door jouw favoriet te kiezen. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Stille Generatie
Maestro Morricone (88), zegetocht van een cultheld
Zijn Once Upon a Time in the West stond begin jaren 70 bij iedere muziekliefhebber in de platenkast. Via Quentin Tarantino, fan en filmregisseur, bereikte Ennio Morricone als oude man alsnog de cultstatus bij filmliefhebbers onder de 40, de kinderen van de mensen met een 'Het gebeurde in het westen’-plaat. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?