Nieuwe Internet Explorer met 'nee-neesticker'
SCHIPHOL (ANP) - Microsoft heeft dinsdag internationaal de definitieve versie gelanceerd van Internet Explorer 9 (IE9). ,,IE9 houdt rekening met de sites van de toekomst", zei Ralf Becks, bij Microsoft Nederland verantwoordelijk voor Internet Explorer en Windows 7.
,,Bij oudere versies van Internet Explorer kostte het laden van plaatjes en video's meer moeite", legt Becks uit. Doordat de browser voortaan behalve van de processor, ook rekenkracht gebruikt van de grafische kaart in de computer, kunnen sites in de toekomst nog meer gebruikmaken van hoge kwaliteit video's en plaatjes.
Zo demonstreert Becks via IE9 een nieuwe toepassing op de filmsite imdb.com, waarbij de bezoeker trailers van films in HD-kwaliteit kan bekijken. ,,Je moet natuurlijk wel een grafische kaart in je computer hebben, maar die zit er tegenwoordig bijna altijd in."
In IE9 zit ook een zogenoemde 'do not track option', om de privacy van de gebruiker te beschermen. ,,De nee-neesticker van het internet zeg maar. Hierbij krijg je een melding als een website je surfgegevens wil gebruiken en kun je hiervoor al dan niet toestemming geven."
Een derde verbetering van de vernieuwde browser is dat hij nog meer ruimte laat aan de website zelf. ,,De taakbalk neemt nog minder ruimte in van het scherm dan bij de vorige versies." Ook kunnen gebruikers van Windows 7 favoriete sites op de taakbalk onderaan 'vastpinnen'.
Nederlanders zijn volgens Becks relatief verknocht aan Internet Explorer. ,,Hier ligt volgens cijfers van Statcounter het totale marktaandeel van Internet Explorer rond de 58 procent, ten opzichte van 45 procent wereldwijd."
Microsoft verwacht dat in de zomer 20 Ć 30 procent van de Nederlanders gebruikmaakt van IE9. Nu hebben 600.000 Nederlandse gebruikers al een testversie gedownload. Volgens marktonderzoeker Statcounter maakte in maart 45 procent van de Nederlanders gebruik van voorganger IE8.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn wij
Wat is je ware leeftijd? Doe de test!
Je moeder die gekleed gaat in een minirok, of je opa die door de huiskamer danst op de hits van dj Martin Garrix. Je bent zo oud als dat je jezelf voelt, wordt er wel eens gezegd. Hoor jij wel thuis in jouw generatie? Ofwel, wat is je ware leeftijd? Doe de test! -
Dit zijn wij
Hiervoor zat jouw generatie aan de buis gekluisterd
We sluiten de generatieserie Dit zijn wij af met de populairste series en tv-programma's uit jullie tijd. Alle verhalen nalezen? Bestel het Grote Generatieboek voor maar 17,50 euro. -
Dit zijn wij
De oorlog die drie generaties nog altijd bezighoudt
De Tweede Wereldoorlog is al 72 jaar voorbij, maar heeft Nederland nog lang niet verlaten. -
VRAAG & ANTWOORD
āMag je autorijden met een koptelefoon op?ā
āIk zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zittenā, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. āIk heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?ā -
Uit den ouden doosch: 'Is dit een telraam?'
Zes weken lang brengt deze krant verschillende generaties in beeld. Wat bindt de verschillende generaties, wie zijn hun idolen en welke voorwerpen staan in hun geheugen gegrift? In de wekelijkse video-rubriek 'Uit den ouden doosch' leggen we kinderen van nu mysterieuze voorwerpen uit het verleden voor. Deze week: het singlerekje.
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUMmantelzorg
āIk heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen hebā
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Babyboomers
Tienertoer, de magie van de vrijheid
Spoorboekje in de hand, gesmeerde broodjes in de tas en een paar gulden voor een zak friet. En dan weg, zo vƩr mogelijk. Tienertoer was voor honderdduizenden tieners in de jaren 70 en 80 de eerste stap naar de vrijheid.