Nog een Nederlander gezocht in rampgebied
TOKIO - Een 29-jarige Nederlandse van wie sinds de aardbeving in Japan niets meer was vernomen, is ongedeerd. Ze heeft zich maandag gemeld, liet het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdagochtend vroeg weten. Van één Nederlander die ten tijde van de beving vermoedelijk in het rampgebied was, is nog niets vernomen.
Van twee andere landgenoten die nog niets van zich hebben laten horen, is bekend dat ze 'ergens' in Japan waren tijdens de ramp, aldus de zegsman. Het ministerie heeft volgens hem geen reden om aan te nemen dat ze in het gebied waren, maar kan dat ook niet helemaal uitsluiten.
Eerder op de dag meldde zich maandag een 36-jarige man per e-mail bij de Nederlandse ambassade in Tokio. Hij was sinds afgelopen vrijdag afgesneden geweest van communicatiemiddelen.
Buitenlandse Zaken en familieleden van de 36-jarige man en de 29-jarige vrouw maakten zich de afgelopen dagen zorgen over hun welzijn. Eerder dacht Buitenlandse Zaken dat de 29-jarige vrouw de laatste Nederlandse was die nog niet terecht was.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
Uit den ouden doosch: 'Hier passen maar weinig frikandellen in'
Zes weken lang brengt deze krant verschillende generaties in beeld. Wat bindt de verschillende generaties, wie zijn hun idolen en welke voorwerpen staan in hun geheugen gegrift? In de wekelijkse video-rubriek 'Uit den ouden doosch' leggen we kinderen van nu mysterieuze voorwerpen uit het verleden voor. Deze week: de zeepklopper. -
Films, muziek en een hoop insecten bij Movie Weekend Wageningen
WAGENINGEN - Een weekend lang de mooiste films en documentaires kijken, naar muziek luisteren, borrelen en...insecten eten? Dat er van alles te beleven is tijdens het Movie Weekend in Wageningen, is wel duidelijk.
-
Generatie Z
Vanaf je zestiende sparen voor die verre reis naar Azië
Zandvoort aan de Zee, een reisje langs de Rijn, de Costa del Sol, New York, Bangkok? Allemaal gaan we graag op reis, maar onze vakantiebestemmingen zijn al lang niet meer dezelfde als die van onze grootouders. Hoe gaat Generatie Z op vakantie? -
Babyboomers
Tienertoer, de magie van de vrijheid
Spoorboekje in de hand, gesmeerde broodjes in de tas en een paar gulden voor een zak friet. En dan weg, zo vér mogelijk. Tienertoer was voor honderdduizenden tieners in de jaren 70 en 80 de eerste stap naar de vrijheid. -
Generatie Z
Film je eigen game en word... miljonair!
Het blijkt een gat in de markt met YouTube als platform. Je begint aan een game, filmt dat en zet het resultaat online. Doe je het goed, dan heb je zomaar duizenden volgers en verdien je er meer dan een zakcentje mee.