Kamminga snelt naar EK-brons op 50 meter schoolslag
Arno Kamminga heeft op de eerste dag van de EK zwemmen (kortebaan) in Glasgow een bronzen plak veroverd op de 50 meter schoolslag. Het is de eerste medaille voor de Nederlandse afvaardiging in Schotland.
Delen per e-mail
Kamminga zwom in de finale een Nederlandse recordtijd van 25,84, dezelfde tijd als de Italiaan Fabio Scozzoli. Alleen de Rus Vladimir Morozov (25,51) en Emre Sakci (25,82) uit Turkije waren sneller. Morozov veroverde de titel in een Europees record. Die nam hij over van Scozzoli, die twee jaar geleden in Kopenhagen tot 25,62 was gekomen.
Voor Kamminga is het zijn eerste medaille op een individueel nummer op een groot toernooi. ,,De 50 meter is mijn minste afstand en alles zit heel dicht bij elkaar. Je kan eerste maar ook zomaar achtste worden. Ik sta op het podium en dat is het meest belangrijke. Voor mij is het hartstikke gaaf”, zei Kamminga.
De 24-jarige Katwijker had in de series en de halve finales nog de snelste tijd gezwommen. Beide keren deed hij dat in een Nederlands record. In de finale was hij nog eens 0,01 sneller dan in de halve finales. Tot dit toernooi was het Nederlands record op de 50 meter schoolslag in handen van Ties Elzerman, die op 27 oktober vorig jaar 26,32 zwom. Kamminga was al recordhouder op de 100 en 200 meter schoolslag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Toussaint met nationaal record naar EK-finale 100 rug
Kira Toussaint heeft zich op de EK kortebaan in Glasgow met overmacht geplaatst voor de finale van de 100 meter rugslag. Toussaint was in 55,17, een nationaal record, met afstand de snelste in de halve finales. Het oude Nederlands record stond op 55,58. -
Video Utah Jazz klimt door zege op Pelicans naar tweede plaats, Jokic leidt Nuggets naar winst
Utah Jazz blijft goed presteren in de Eastern Conference van NBA. De basketballers uit Salt Lake City versloegen in eigen huis New Orleans Pelicans met 118-102. -
Video Luiten doet na twee rondes goed mee in Abu Dhabi
Joost Luiten staat er halverwege het Abu Dhabi HSBC Championship goed voor. De 35-jarige Luiten gaf zijn goede start op donderdag een passend vervolg en doet mee in de subtop van het klassement. -
Video Abdelaziz test ‘coronaproof’ volleybalnet met Italiaanse topclub Trentino
Een bijzondere ontwikkeling in het volleybal. Bij de Italiaanse topclub Trentino Volley, waar de Nederlandse sterspeler Nimir Abdelaziz sinds vorig jaar speelt, hangt sinds kort een ‘coronoproof’ volleybalnet. -
Jumbo Visma slaat slag: ‘Smaakmaker’ Van Aert verlengt tot 2024
Jumbo-Visma heeft het contract van Wout van Aert (26) opengebroken en verlengd tot eind 2024. De verbintenis van de Belgische renner liep aan het einde van dit jaar af.
-
Video LA Lakers dankzij 34 punten van James te sterk voor Milwaukee Bucks
LeBron James heeft Los Angeles Lakers in de NBA de achtste zege op rij in een uitwedstrijd bezorgd. In het met 113-106 gewonnen duel met Milwaukee Bucks was James goed voor 34 punten. Hij kwam dit seizoen nog niet tot zoveel punten in een wedstrijd. -
Artsen houden Evenepoel van de fiets: breuk nog niet helemaal dichtgegroeid
Remco Evenepoel mag voorlopig nog niet fietsen. Het Belgische supertalent onderging vandaag een nieuwe MRI-scan. Daaruit bleek dat zijn bloedwaarden op peil zijn en zijn lichaam goed herstelt. Maar ook dat de schaambeenbreuk, die hij op 15 augustus vorig jaar opliep bij zijn zware val in de finale van de Ronde van Lombardije, nog niet helemaal is dichtgegroeid. -
Jumbo houdt Groenewegen na crash in de luwte: ‘We gaan het rustig opbouwen met hem’
Dylan Groenewegen zal na zijn schorsing in mei niet direct grote koersen rijden. Zijn ploeg Jumbo-Visma wil dat de sprinter in de luwte terugkeert in het wielerpeloton. Groenewegen veroorzaakte in augustus in de Ronde van Polen een ernstige valpartij waarbij Fabio Jakobsen zwaargewond raakte. Groenewegen maakt op 12 mei zijn rentree in het peloton tijdens de Ronde van Hongarije.