NOC*NSF maakt uitzondering en stuurt Michelle Dekker naar derde Winterspelen
Michelle Dekker kan zich opmaken voor haar derde Winterspelen. De 25-jarige snowboardster uit Zoetermeer voldeed slechts gedeeltelijk aan de kwalificatie-eis van de sportkoepel, maar krijgt de voorkeur van de twijfel. NOC*NSF vindt dat Dekker door de coronapandemie extra werd benadeeld.
Dekker gaat daardoor volgende maand in Peking op voor haar derde Olympische Spelen. Eerder kwam ze in actie in Sotsji (2014) en Pyeongchang (2018).
Dekker bereikte in de afgelopen kwalificatieperiode vier keer de achtste finales op het onderdeel parallelreuzenslalom. Afgelopen weekeinde haalde ze de kwartfinales in Simonhöhe in Oostenrijk. Met haar prestaties voldoet Dekker deels aan de kwalificatie-eisen. NOC*NSF laat haar toch naar Beijing gaan, omdat de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) de bond ervan heeft kunnen overtuigen dat Dekker in haar huidige vorm door kan dringen tot finalerondes.
,,We hebben besloten deze voordracht te doen omdat Michelle in de afgelopen weken in topvorm is gekomen. Dat heeft ze bewezen door bij haar laatste wedstrijd in Simonhöhe gedeeltelijk aan de nationale prestatie-eisen te voldoen”, zegt Wopke de Vegt, technisch directeur van de NSkiV. ,,In de finalerondes heeft ze al meerdere keren de top acht op een fractie van een seconde gemist. Daarbij zijn onze atleten afhankelijk van andere landen voor hun sneeuwtraining en corona zorgde ervoor dat pistes met regelmaat alleen voor de eigen, nationale teams beschikbaar waren. Het zegt dus ook veel over de volhardendheid van Michelle.”
Dekker was er vier jaar geleden in Pyeongchang ook al bij. Daar wist ze niet mee te doen in de top van het deelnemersveld. Ze is blij dat ze nu een nieuwe kans krijgt. ,,De afgelopen twee seizoenen waren enorm lastig voor mij als Nederlandse sneeuwsporter. Normaal gesproken moet ik al veel zelf regelen, maar nu kwam er helemaal veel bij kijken. Ik ben NOC*NSF heel dankbaar dat ze zich hebben verdiept in de extra uitdagingen die veel sneeuwsporters in de afgelopen twee seizoenen hebben gehad en ben natuurlijk supertrots op mijn prestatie van het afgelopen weekend.”
De Nederlandse olympische ploeg voor Peking 2022 telt met Dekker erbij nu 37 atleten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bij Oranje om angstcultuur ontslagen Alyson Annan heeft nieuwe klus als bondscoach
Alyson Annan gaat aan de slag als bondscoach van de Chinese hockeysters. De geboren Australische zit dinsdagmiddag in de Spaanse stad Valencia al op de bank bij de Pro League-wedstrijd tegen Argentinië. Dat bevestigt een betrokkene. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Met video
Max Verstappen deelt ineens het circuit met een landgenoot: ‘Nyck moet proberen te genieten’
Ferrari start met een gigantisch pakket aan updates in Barcelona, Red Bull Racing zoekt het vooral in gewichtsreductie. ,,We moeten nog steeds een beetje afslanken.” -
Verstappen: ‘’DRS opende niet in mijn laatste run’’
Max Verstappen is als tweede geëindigd tijdens de kwalificatie in Barcelona. De Nederlander kende problemen met zijn DRS-systeem tijdens de laatste run. Hierdoor moest zijn ronde worden afgebroken en pakte Charles Leclerc pole position. Carlos Sainz maakt de top drie compleet met zijn Ferrari. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.
-
Jeroen Dubbeldam rouwt om ‘gouden’ paard De Sjiem: ‘Je was een vriend en een leraar’
Het voormalig toppaard De Sjiem van springruiter Jeroen Dubbeldam is overleden. De schimmel, waarmee de inwoner van Weerselo in 2000 olympisch goud won op de Spelen van Sydney, is 33 jaar oud geworden. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
HC Den Bosch troeft SCHC af in laatste minuut en pakt 21ste landstitel
Frédérique Matla heeft de hockeysters van Den Bosch aan de 21e landstitel geholpen. De topschutter schoot een halve minuut voor het einde van het derde duel met SCHC raak uit een strafcorner. Daarmee werd het 2-1 voor de thuisploeg en was de tweestrijd beslist.