Tweevoudig winnaar Price valt uit na zware crash in Dakar Rally
Tweevoudig winnaar Toby Price is gecrasht met zijn motor in de negende etappe van de Dakar Rally in Saudi-Arabië. De Australiër, die tweede stond in het algemeen klassement, ging na 155 kilometer in de proef hard onderuit en blesseerde daarbij zijn arm en schouder. Hij moest de rally verlaten en is overbracht naar het ziekenhuis.
Delen per e-mail
Price, die voor het fabrieksteam voor KTM rijdt, won de Dakar Rally in 2016 en 2019. Hij boekte dit jaar twee etappezeges en was nog volop in de strijd om de eindzege. Zijn achterstand op de Chileense leider José Ignacio Cornejo bedroeg iets meer dan een minuut voor aanvang van de negende etappe, een klassementsproef van 465 kilometer rond de kustplaats Neom.
De Argentijnse motorrijder Kevin Benavides won de negende etappe in de Dakar Rally. Hij legde de 465 kilometer lange woestijnproef in de omgeving van kustplaats Neom 1 minuut en 34 seconden sneller af dan José Ignacio Cornejo. De Chileen, evenals Benavides uitkomend voor het fabrieksteam van Honda, blijft de leider in het algemeen klassement.
Cornejo heeft in de algemene rangschikking een voorsprong van ruim 11 minuten op Benavides, die zijn tweede dagsucces in de rally door Saudi-Arabië boekte en zijn jongere broer Luciano Benavides zag uitvallen door een crash.
Peterhansel
Stéphane Peterhansel is hard op weg naar zijn veertiende eindzege in de Dakar Rally. De Franse rallyrijder won de negende etappe en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De woestijnrally door Saudi-Arabië telt nog drie etappes en eindigt vrijdag.
‘Monsieur Dakar’ raasde in de 465 kilometer lange proef in de omgeving van kustplaats Neom in zijn Mini-buggy over de zandwegen en klokte 4 uur en 50.27 minuten. Zijn grote rivaal Nasser Al-Attiyah (Toyota) deed er 12 minuten langer over. De drievoudig winnaar uit Qatar verspeelde kostbare tijd door twee lekke banden.
Het was pas de eerste ritzege voor Peterhansel in deze editie van Dakar, maar het was wel een belangrijke. Hij heeft nu in het klassement een voorsprong van 17.50 minuten op Al-Attiyah opgebouwd. De nummer 3 in de stand, titelverdediger Carlos Sainz (Mini), staat al op meer dan een uur.
De 55-jarige Peterhansel is de succesvolste deelnemer aan de beruchte woestijnrally. Hij won zes keer het motorklassement en staat op zeven overwinningen bij de auto’s.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Abiteboul weg bij Renault, niet mee naar Alpine
Teambaas Cyril Abiteboul verlaat Renault voorafgaand aan de herlancering van het team dat dit jaar als Alpine uit zal komen in de Formule 1. Dat bevestigde het Franse autobedrijf vandaag. -
Geplaagd Philadelphia lijdt na sterke start derde nederlaag op rij
De basketballers van Philadelphia 76ers zijn de koppositie kwijt. De 'Sixers' zetten in de eerste weken van het NBA-seizoen zeven van hun acht wedstrijden om in een overwinning, maar ze incasseerden maandagavond bij Atalanta Hawks hun derde opeenvolgende nederlaag (112-94). De ploeg moest daardoor de leiding in de oostelijke divisie afstaan aan Boston Celtics. -
Beroepsverbod en celstraf voor dopingarts Schmidt
De Duitse arts Mark Schmidt is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar en 10 maanden voor het toedienen van doping aan tientallen sporters. De rechtbank van München legde hem ook een beroepsverbod van 3 jaar op. -
Goud voor Van ‘t End in Masters Doha, brons voor Grol en Steenhuis
Judoka Noël van ‘t End heeft uitstekende vorm getoond bij aanvang van het olympische jaar. De regerend wereldkampioen in de klasse tot 90 kilogram veroverde de gouden medaille bij de hoog aangeschreven Doha Masters. Hij versloeg in de finale Beka Gviniasjvili uit Georgië. -
GP van Australië verplaatst, nieuwe Formule 1-seizoen start in Bahrein
Het hing al in de lucht: de start van het Formule 1-seizoen gaat er anders uit zien dan gepland. De voor 21 maart geplande openingsrace in Australië wordt door de coronapandemie uitgesteld. Het seizoen begint nu op 28 maart in Bahrein.
-
Sportbonden ondertekenen manifest voor meer diversiteit
De Nederlandse sportbonden gaan zich de komende jaren inzetten voor meer diversiteit binnen hun sport en hun organisatie. Op het onlinesymposium over diversiteit en inclusie ondertekenden 26 bonden het Charter Diversiteit, dat ze samen met sportkoepel NOC*NSF hebben opgesteld. -
Mollema rijdt dit jaar Giro én Tour
Bauke Mollema zal komend wielerjaar zowel deelnemen aan de Giro d’Italia als de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Trek-Segafredo vandaag bekendgemaakt. In beide grote rondes is de Italiaan Vincenzo Nibali een van zijn ploeggenoten. -
Motorcoureur Brabec wint eerste deel marathonetappe Dakar
De Amerikaanse motorcoureur Ricky Brabec heeft het eerste deel van de tweedaagse marathonetappe in de Dakar Rally gewonnen. De Honda-coureur, vorig jaar eindwinnaar van de befaamde rally door Saudi-Arabië, was in de zevende etappe ruim 2 minuten sneller dan de Chileen José Ignacio Cornejo.