Verhoeven verslaat Gerges en krijgt respect: ‘Je bent de allerbeste’
Naar finaleRico Verhoeven heeft zich voor de finale van een viermanstoernooi in een leeg Rotterdam Ahoy geplaatst. De regerend wereldkampioen in het zwaargewicht was in drie ronden te sterk voor de Amsterdammer Hesdy Gerges. Alle juryleden wezen hem na drie ronden van 3 minuten als winnaar aan.
Delen per e-mail
Na afloop toonden beide vechters veel respect voor elkaar. ,,Ik heb je altijd een toffe kerel gevonden”, aldus Gerges, ondanks de ferme teksten die beide mannen elkaar de afgelopen jaren naar het hoofd slingerden. ,,Je bent gewoon de allerbeste.”
Verhoeven vecht later op de avond om de toernooiwinst tegen Tarik Khbabez, die in een spektakelstuk afrekende met Levi Rigters. De voor Marokko vechtende Hagenaar zei echter ‘nog genoeg brandstof’ te hebben voor de finale tegen Verhoeven.
De 31-jarige Verhoeven is al sinds 2014 wereldkampioen in het zwaargewicht. Hij zou zijn titel eigenlijk voor de tiende keer tegen Jamal Ben Saddik verdedigen. Maar de Marokkaanse Belg meldde zich vorige week af met een rugblessure.
Vervolgens zette kickboksorganisatie Glory snel een viermanstoernooi in elkaar. Verhoeven hoeft zijn wereldtitel niet op het spel te zetten in een leeg Rotterdam Ahoy. Maar een nederlaag tegen Gerges, Rigters of Khbabez zou voor hem wel gezichtsverlies betekenen.
Geen vrienden
Verhoeven en Gerges hebben zich de afgelopen jaren bepaald geen vrienden getoond. Ze botsten ruim een jaar geleden met elkaar tijdens een persconferentie van het laatste gevecht tussen Verhoeven en Badr Hari in een uitverkocht Gelredome.
Gerges stelde dat Badr Hari beter was totdat hij een enkelblessure opliep en dat viel helemaal verkeerd bij Verhoeven. ,,Jij moet je mond houden en gewoon je handschoenen aantrekken”, schreeuwde de Brabander. ,,Dan sla ik jou ook de hele ring door. Ik heb je al twee keer verslagen, jij bent voorlopig niet aan de beurt. Ga in een hoekje zitten en lekker met jezelf bezig zijn, aandachtszoeker.” Deze woorden maakte Verhoeven vanavond dus waar.
Gerges had slechts 10 dagen om zich op het gevecht met Verhoeven voor te bereiden. Hij hield het drie ronden vol, maar kon Verhoeven nauwelijks pijn doen.
Bekijk onze video’s over vechtsport:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sebastian Coe: ‘Opnieuw uitstellen Spelen ramp voor hele generatie atleten’
Het opnieuw uitstellen van de Olympische Spelen in Tokio zou een ramp zijn voor de atletiek. Dat zegt voorzitter Sebastian Coe van World Athletics. -
Curry nieuwe clubtopscorer aller tijden: ‘Ongelooflijke prestatie’
Basketballer Stephen Curry mag zich de nieuwe clubtopscorer aller tijden noemen van Golden State Warriors. Met zijn 53 punten in het NBA-duel met Denver Nuggets passeerde Curry zijn beroemde voorganger Wilt Chamberlain, die in zijn carrière bij de Warriors van 1959 tot en met 1965 in totaal 17.783 punten maakte. -
Video
Verstappen valt uit en kan Mercedes-duo niet bedreigen in Italiaanse middag
Max Verstappen is in de tweede vrije training op het circuit van Imola niet verder gekomen dan vijf ronden. Al na tien minuten viel de Nederlander uit met een probleem aan de aandrijfas. Vervolgens zag hij Valtteri Bottas vanuit de garage opnieuw de snelste tijd klokken op mediums: 1.15,551. -
Van der Breggen slaat Brabantse pijl over wegens verkoudheid
Anna van der Breggen slaat de Brabantse Pijl woensdag over. De wereldkampioene is nog niet helemaal fit nadat ze de afgelopen dagen last had van een verkoudheid. Volgens een woordvoerder van haar management hebben tests uitgesloten dat er sprake is van een coronabesmetting. -
O'Sullivan na vijf verloren finales op rij: ‘Hou ervan om afgeschreven te worden’
Snookerlegende Ronnie O’Sullivan begint dit weekeinde als titelverdediger aan het WK in Sheffield. Hij verloor vijf finales in aanloop naar het toernooi, wat leidde tot kritiek op zijn spel. Maar daar maalt de 45-jarige Brit geen moment om.
-
Zesvoudig wereldkampioen
Márquez na negen maanden terug in MotoGP: ‘Moeilijk te beschrijven, maar heel gelukkig’
De Spaanse motorcoureur Marc Márquez (28) heeft op de training van de Grote Prijs van Portugal in Portimao zijn rentree in de MotoGP gemaakt. De zesvoudig wereldkampioen stond wegens een gecompliceerde armbreuk ongeveer negen maanden langs de kant. Hij werd enkele keren geopereerd. -
PREMIUMEK judo
Strijd om olympisch judoticket nadert ontknoping: ‘Voor mij is dit niet spannend’
De EK judo, vanaf vandaag tot en met zondag in Lissabon, zijn voor de Nederlandse judoka’s meer dan een titelstrijd. Het is het laatste moment dat meetelt in enkele uiterst spannende onderlinge duels om kwalificatie voor de Olympische Spelen. In drie gewichtsklassen moet de beslissing nog vallen. -
Regen of geen regen? Dit is de weersvoorspelling voor de race van morgen
De tweede Grand Prix van dit seizoen wordt zondag verreden in het Italiaanse Imola. Met welke weersomstandigheden krijgen Max Verstappen en zijn collega’s in Emilia-Romagna te maken?