Waarom we in de World Series allemaal moeten letten op deze man
HonkbalKenley Jansen (Dodgers) en Xander Bogaerts (Red Sox) haalden het net niet. Maar met Ozzie Albies hebben de World Series die komende nacht beginnen wel degelijk een Nederlands tintje. De honkballer van Atlanta Braves neemt het met zijn ploeg in de best-of-sevenserie op tegen Houston Astros. De 24-jarige Antilliaan is in de VS een grote ster.
Ozzie wie?
Ozhaino Jurdy Jiandro Albies, zeg maar Ozzie, werd op 7 januari 1997 geboren in Willemstad, Curaçao en begon op zijn zesde te honkballen. Hij werd ontdekt door de lokale scout Dargello Lodowica en tekende in 2013 voor Atlanta Braves, de oud-club van zijn wereldberoemde eilandgenoot Andruw Jones.
Dat goede nieuws werd overschaduwd door de plotselinge dood van zijn vader, die juist in die periode op 40-jarige leeftijd overleed aan een hartaanval. ,,Hij bracht me naar het veld en steunde me altijd’’, zei hij twee jaar geleden over zijn grote inspiratiebron.
Wat weten we verder van hem?
Albies spreekt vier talen vloeiend: Nederlands, Engels, Spaans en Papiaments. Samen met zijn zakelijk goed onderlegde vriendin Andreia, op Instagram bekend als Brazilian Miss, runt hij zijn eigen website waar je moet zijn voor de officiële Ozzie Albies merchandise. Daarin speelt ook hondje Puchi – genoemd naar zijn oma en een heuse influencer op sociale media - een belangrijke rol.
Wat maakt Albies zo bijzonder?
Dat hij al op zijn 20ste – extreem jong voor de Major League – zijn debuut maakte op het hoogste niveau en er eigenlijk meteen stond. Los van het feit dat de tweede honkman klein (slechts 1.73 meter), snel en bijzonder atletisch is, maakt hij indruk als veelzijdige slagman. Albies is een zogenoemde switch-hitter, die net zo makkelijk met links als met rechts slaat, en daar zijn er niet zo veel van in de MLB.
De Curaçaoër leerde het vak van Braves-legende Chipper Jones, zelf een van de beste switch-hitters ooit. Om het aantal homeruns dat Jones sloeg te evenaren (468) zal Albies nog wel even door moeten gaan, maar hij staat inmiddels op een respectabel aantal van 90. Alleen al dit jaar sloeg hij 30 homeruns.
Speelde hij al voor Oranje?
Anders dan MLB-sterren als Xander Bogaerts (Boston Red Sox), Kenley Jansen (LA Dodgers) en Didi Gregorius (Philadelphia Phillies) kwam Albies nog niet uit voor het Nederlands Koninkrijksteam, zoals de nationale honkbalploeg tegenwoordig wordt genoemd.
Voor de meeste toernooien staan de Amerikaanse profclubs hun duurbetaalde profs namelijk niet af. Albies zou voor Oranje kunnen spelen tijdens de World Baseball Classic, een vierjaarlijks officieus WK waaraan ook de spelers uit de MLB meedoen. Vanwege corona werd het evenement dit jaar afgelast en verplaatst naar 2023.
Programma
• Woensdag 27 oktober, 2.09 uur, wedstrijd 1: Houston Astros – Atlanta Braves
• Donderdag 28 oktober, 2.09 uur, wedstrijd 2: Houston Astros – Atlanta Braves
• Zaterdag 29 oktober, 2.09 uur, wedstrijd 3: Atlanta Braves - Houston Astros
• Zondag 30 oktober, 2.09 uur, wedstrijd 4: Atlanta Braves - Houston Astros
• Maandag 1 november, 1.15 uur, wedstrijd 5 (indien nodig): Atlanta Braves - Houston Astros
• Woensdag 3 november, 1.09 uur, wedstrijd 6 (indien nodig): Houston Astros – Atlanta Braves
• Donderdag 4 november, 1.09 uur, wedstrijd 7 (indien nodig): Houston Astros – Atlanta Braves
Is Albies ook een grootverdiener?
Albies behoort zeker tot de beter betaalde ‘Nederlandse’ sporters, al verdient hij nog niet zoveel als de oudere Bogaerts (29), die in 2019 zijn contract bij de Red Sox met zes jaar verlengde voor een salaris van 120 miljoen dollar (102 miljoen euro).
Albies heeft echter niet te klagen. Voor de handtekening die hij in 2019 zette onder een zevenjarig contract bij de Braves ontvangt hij 35 miljoen dollar (30 miljoen euro). En gezien zijn leeftijd is de kans groot dat daar de komende jaren nog vele miljoenen bij komen.
Is Albies met zijn ploeg favoriet in de World Series?
Nee. De Houston Astros staan al voor de derde keer in vijf jaar in de World Series en beschikken over een schat aan ervaring. Toch hoopt vrijwel iedereen in de VS op de Braves. De Astros zijn namelijk de meest gehate ploeg van het land sinds twee jaar geleden bekend werd dat ze hun titel in 2017 mede dankten aan vals spelen. De Braves hopen als een van de grote verrassingen van het seizoen op hun eerste kampioenschap sinds 1995.
Atlanta kwam na een moeizaam begin ijzersterk terug, won de National League East en was in de play-offs vervolgens te sterk voor Milwaukee Brewers en regerend kampioen LA Dodgers, de ploeg van de eveneens van Curaçao afkomstige Kenley Jansen. Laatstgenoemde toonde zich een sportief verliezer, zo bleek uit een filmpje dat hij na de beslissende wedstrijd op sociale media deelde. Jansen had een duidelijke boodschap voor Albies: ‘Go get that ring’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Mathieu van der Poel klopt Wout van Aert in Benidorm: ‘Mijn rug voelde goed en ik kon diep gaan’
Mathieu van der Poel heeft de dertiende en voorlaatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck was op het snelle parkoers van Benidorm in de eindsprint zijn Belgische rivaal Wout van Aert net te vlug af. De Belg Eli Iserbyt werd derde. -
PREMIUM
Thierry Brinkman en Jeroen Delmée over nieuwe hockeygeneratie: ‘Temporiseren bestaat niet’
De laatste wereldtitel van de hockeyers dateert van vorige eeuw. In India probeert Nederland die droogte te beëindigen. Maar de sport is totaal veranderd, zien bondscoach Jeroen Delmée en aanvoerder Thierry Brinkman. -
Pietro Fittipaldi opnieuw reserverijder Formule 1-team Haas
Pietro Fittipaldi is ook dit jaar de reserverijder bij het Formule 1-team Haas. De 26-jarige kleinzoon van de Braziliaanse tweevoudig wereldkampioen Emerson Fittipaldi gaat al zijn vijfde jaar in bij de Amerikaanse renstal als testcoureur en stand-in voor de wedstrijdrijders. -
FIA-voorzitter niet happig op miljardenbod voor Formule 1: ‘Gebruik gezond verstand’
De internationale autosportfederatie FIA is niet zo blij met investeerders die met miljarden smijten om de Formule 1 te kunnen overnemen. ,,Als hoeders van de autosport is de FIA, een organisatie zonder winstoogmerk, voorzichtig met de vermeende opgeblazen prijskaartjes van 20 miljard dollar die aan de Formule 1 worden gehangen”, liet voorzitter Mohammed Ben Sulayem weten op Twitter. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
-
-
Mike Tyson opnieuw beschuldigd van verkrachting in jaren 90: ‘Ik zei nee, maar hij bleef me aanvallen’
Mike Tyson wordt door een vrouw beschuldigd van verkrachting. Ze heeft een rechtszaak aangespannen in Albany, New York en stelt dat de voormalig bokser haar begin jaren 90 aanviel en verkrachtte. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.