Waterpolosters als groepswinnaar naar kwartfinales EK
De Nederlandse waterpolosters hebben zich bij het EK in Boedapest verzekerd van de eindzege in groep B. Oranje won ook de vijfde en laatste poulewedstrijd. De titelhouder was met 10-6 te sterk voor concurrent Spanje, dat eveneens nog ongeslagen was. De periodestanden waren 2-0 4-1 2-2 2-3.
Delen per e-mail
Maud Megens was met drie treffers topscorer. De andere doelpunten kwamen op naam van Sabrina van der Sloot (twee), Maartje Keuning, Brigitte Sleeking, Nomi Stomphorst, Simone van de Kraats en Vivian Sevenich. Oranje won eerder in de EK-groep van Italië (10-4), Frankrijk (18-1), Israël (22-3) en Duitsland (23-3).
Nederland en Spanje waren al zeker van deelname aan de kwartfinales. Daarin speelt de ploeg van bondscoach Arno Havenga dinsdag tegen Slowakije, de nummer vier van groep A. De winnaar van het EK verdient een olympisch ticket. Voor Oranje volstaat een plek in de finale ook om naar de Spelen in Japan te mogen als het al gekwalificeerde Spanje daarin de opponent is.
Nederland had tegen Spanje nog iets goed te maken. Bij het WK vorig jaar zomer in Zuid-Korea verloor Oranje in de kwartfinales met 12-8 van de Zuid-Europese ploeg, die naderhand achter de Verenigde Staten als tweede eindigde. Nederland kwam bij het WK niet verder dan de zevende plek.
Oranje kwam bij het WK een rampzalige start tegen Spanje (0-6) niet meer te boven. In Boedapest waren de rollen omgedraaid. Nederland leidde na de tweede periode met 6-1. De titelhouder sprong efficiënt met de kansen om en strafte het matige werk van de Spaanse goalie goed af. Bij Oranje was keepster Debby Willemsz juist weer één van de uitblinkers.
In de derde en vierde periode had Spanje nog wel even een overwicht. Nederland moest vier treffers op rij incasseren (8-6), maar dankzij doelpunten van Van der Sloot en Sevenich in de slotfase kwam de poulezege niet in gevaar.
Willemsz roemde na afloop de discipline in de verdediging. ,,Deze wedstrijd was voor mij heerlijk om te keepen. Door onze tactiek kon ik goed inschatten van welke posities hun schoten zouden komen. Daarbij werd er ontzettend veel geblokt door de meiden, ook met een man minder, en dat geeft enorm veel vertrouwen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kok, N’tab en Krol leiden klassement na zeges bij World Cup in Heerenveen
De eerste World Cup van het seizoen wordt gehouden in Heerenveen. De Nederlandse schaatstop kwam in actie op 1500 meter (m/v), de eerste 500 meter (m/v) en massastart. Femke Kok leidt op de 500 meter, net als Dai Dai N’tab. Thomas Krol bleek de allersnelste op de 1500 meter, terwijl Ireen Wüst de snelste Nederlandse was, achter de Amerikaanse Brittany Bowe. Kijk hier nog eens de schaatsmiddag in Thialf terug. -
Nederlands getint podium op 1500 meter, goud voor Bowe
De Amerikaanse schaatsster Brittany Bowe heeft bij de eerste wereldbeker in Heerenveen de 1500 meter op haar naam geschreven. De wereldkampioene van 2015 op deze afstand finishte in het lege Thialf als enige onder de 1 minuut en 54 seconden. -
Dit zijn de uitslagen van de World Cup in Thialf
De vrouwen en mannen strijden dit weekend in Thialf om de eerste World Cup. Dit zijn de uitslagen. -
PREMIUMGevecht van de winter
Van der Poel mist frisheid bij generale voor WK: ‘Teller dan weer op nul’
Bij de laatste veldrit voor het WK won Wout van Aert van Mathieu van der Poel. Maar de twee topcrossers weten dat het weinig zegt. Van Aert: ,,Het WK is een nieuwe rit, waar de teller op nul staat.’’ -
selecties bekend
Veldrijders vol verwachting naar WK: ‘Kans het grootst bij elitevrouwen’
Bondscoach Gerben de Knegt heeft de selecties bekend gemaakt waarmee de Nederlandse veldrijders komend weekeinde in alle vier de categorieën mikken op succes op het WK in het Belgische Oostende. De mannenploeg wordt uiteraard aangevoerd door titelverdediger Mathieu van der Poel. Bij de vrouwen zijn er tal van kanshebbers onder wie titelverdedigster Ceylin del Carmen Alvarado.
-
PREMIUMPloegleider
Zien we Dumoulin nog terug op de fiets? 'Tom kon niet genieten van wat hij aan het doen was’
Merijn Zeeman, sportief directeur van Jumbo-Visma, zag Tom Dumoulin al ruim een jaar lang worstelen. Een interview over Dumoulins ingrijpende besluit te stoppen en de consequenties daarvan. ,,Wij worden er niet sterker op, dat is duidelijk.’’ -
N'tab wint 500 meter in Thialf, Verbij valt opnieuw
Dai Dai N'tab heeft bij de wereldbeker schaatsen in Thialf de 500 meter op zijn naam geschreven. De Nederlandse kampioen op deze afstand zegevierde in een tijd van 34,55 seconden. Het was zijn vierde wereldbekerzege op de 500 meter. Zijn laatste overwinning in het wereldbekercircuit behaalde hij bijna vier jaar geleden. -
Waterpoloër met hangende pootjes terug naar oranje: ‘Was veel te impulsief’
Waterpoloër Jorn Winkelhorst keert terug in de Nederlandse selectie. De 29-jarige midvoor van de Duitse club Waspo 98 stopte vorig jaar bij de nationale ploeg vanwege een meningsverschil met de technische staf. Winkelhorst overwoog zelfs om zich tot Duitser te laten naturaliseren en voor dat land te gaan spelen, maar hij besloot al snel daar toch van af te zien.