Wereldtitelgevecht tussen Joshua en Poelev voor 1000 toeschouwers op Wembley
De imposante Engelse voetbaltempel Wembley in Londen zal op 12 december tijdens het wereldtitelgevecht tussen de boksers Anthony Joshua en Koebrat Poelev toch niet helemaal leeg blijven. De organisatie van het duel in het zwaargewicht heeft toestemming gekregen om onder strikte veiligheidsvoorschriften duizend bezoekers toe te laten.
Delen per e-mail
Het gevecht zou aanvankelijk in de 02 Arena in Londen plaatsvinden. Om logistieke redenen is echter besloten om de tweekamp naar Wembley te verplaatsen.
Joshua (31) en Poelev (39) zouden op 20 juni van dit jaar al tegen elkaar uitkomen. Dat gevecht moest echter worden uitgesteld vanwege de coronacrisis. Drie jaar geleden ging een onderling duel ook al niet door, omdat Poelev zich moest terugtrekken door een schouderblessure.
Joshua behaalde in zijn profcarrière tot dusver 23 overwinningen. Hij verloor alleen anderhalf jaar geleden van de Mexicaan Andy Ruiz. Poelev staat op 28 overwinningen en eveneens één nederlaag.
Voor Joshua is het zijn eerste optreden in eigen land in ruim twee jaar. Hij zet tegen de Bulgaarse uitdager zijn wereldtitels van de IBF, WBA, WBO en IBO op het spel.
Indien Joshua zijn gordels met succes verdedigt, wacht in het nieuwe jaar waarschijnlijk een lucratieve clash met zijn landgenoot Tyson Fury, de wereldkampioen van de WBC. Uit dat ultieme duel zou dan de onbetwiste wereldkampioen in het zwaargewicht naar voren moeten komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
N'tab wint 500 meter in Thialf, Verbij valt opnieuw
Dai Dai N'tab heeft bij de wereldbeker schaatsen in Thialf de 500 meter op zijn naam geschreven. De Nederlandse kampioen op deze afstand zegevierde in een tijd van 34,55 seconden. Het was zijn vierde wereldbekerzege op de 500 meter. Zijn laatste overwinning in het wereldbekercircuit behaalde hij bijna vier jaar geleden. -
Video
Poirier slaat ‘onverslaanbare’ McGregor tegen de grond
Conor McGregor heeft weinig plezier beleefd van zijn rentree bij de UFC. De Ierse vechter in de mixed martial arts (MMA) verloor zondagmorgen van Dustin Poirier op TKO. De 32-jarige Amerikaan sloeg hem in Abu Dhabi al in de tweede ronde tegen de grond. -
WK veldrijden
Stybar gaat gooi doen naar vierde wereldtitel: ‘Ik kreeg plots kriebels in mijn buik’
Zdenek Stybar verwacht niet dat hij om de titel zal meestrijden, maar de 35-jarige Tsjech is komende zondag wel een opvallende verschijning bij het WK veldrijden in Oostende. -
Jumbo-Visma steunt Dumoulin volledig: ‘Maar dit is wel heftig nieuws’
Merijn Zeeman van Jumbo-Visma noemt de beslissing van Tom Dumoulin om een pauze in zijn carrière in te lassen een uitkomst van een langer proces. Volgens de ploegleider is er in de anderhalf jaar dat de Nederlandse ploeg samenwerkt met de Limburger veel over gesproken en is er ook professionele hulp gezocht. -
PREMIUMEK shorttrack
Winnen went niet voor Europees kampioen Schulting: ‘Die ontlading is verslavend’
Suzanne Schulting had haar tegenstanders al voor de start van de EK shorttrack murw gebeukt. Oppermachtig schaatste ze naar haar derde titel op rij. De verslavende werking van winnen houdt maar aan.
-
PREMIUM
Tom Dumoulin heeft nooit een emotieloze robot willen zijn
Thijs Zonneveld houdt de overwegingen van Tom Dumoulin om tijdelijk te stoppen tegen het licht en ziet dat de renner van Jumbo-Visma de afgelopen jaren in een sjabloon is gedrukt, als de grootste aap van de apenrots. Iets dat hij niet wilde. -
Krijgt Heemskerk toch olympische herkansing na gelijk in tuchtzaak?
De tuchtcommissie van de Nederlandse zwembond (KNZB) heeft Femke Heemskerk in het gelijk gesteld. De 33-jarige Zuid-Hollandse moest in december in Rotterdam de olympische kwalificatiewedstrijden missen, omdat haar man positief had getest op het coronavirus. Heemskerk raakte daardoor haar olympische ticket op de 50 meter vrije slag kwijt aan Valerie van Roon. -
Van Aert over Dumoulin: ‘Ik hoop dat dit een beslissing is om sterker terug te komen’
Voor Wout van Aert kwam het nieuws over het voorlopige stoppen van Tom Dumoulin niet als een verrassing. Vrijdag maakte de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma nog bekend dat Dumoulin aan de zijde van Van Aert zou deelnemen aan de Ronde van Vlaanderen, maar een dag later kwam het bericht dat de Limburger er voorlopig mee stopt.