Vrouw (23) meldt zich als slachtoffer zedenzaak in Deventer: politie doet onderzoek in parkje bij IJssel
updateDe recherche doet onderzoek naar een mogelijke zedenzaak op het Hovenpad in Deventer. Een 23-jarige vrouw meldde zich maandagavond als slachtoffer bij de politie. Het parkje naast de spoorbrug is afgezet.
Rond vijf uur dinsdagochtend kwamen politieagenten naar het park om sporen veilig te stellen. Wat er maandagavond in het centrum van Deventer precies zou zijn gebeurd kan de politie uit privacy-overwegingen niet zeggen. Mensen die in of rondom het Rijsterborgherpark iets opvallends hebben gezien of gehoord worden verzocht zich te melden.
De zedenzaak zou maandagnacht tussen 22.00 en 03.00 uur hebben plaatsgevonden. De forensische opsporing van de politie doet dinsdagochtend onderzoek in het park. Over het incident is nog veel onduidelijk, stelt de politie. De sporen worden zorgvuldig vastgelegd. Omdat dit de enige objectieve ‘getuigen’ zijn.
Weinig gehoord
Omwonenden hebben van de zedenzaak weinig gehoord, vertellen zij aan de Stentor. ,,Ik heb misschien vannacht iets gehoord’’, vertelt man voor zijn huis aan de Parkweg. ,,Ik was wel even wakker.’’ De woning grenst aan de achterkant aan het Hovenpad.
,,Ik ben ook nieuwsgierig wat er is gebeurd. Er is ook geen politie bij ons aan deur geweest om te vragen of we iets gehoord hebben. Op warme avonden hoor je weleens iets. Dan komen jongeren bij de brug naar beneden. Voor de rest hoor je hier niets. Het is ook geen uitgaansavond. Je hoort hier eerder iemand door de straat lopen.’’
,,We hebben om half zeven gezien dat de politie linten heeft uitgerold’’, zegt zijn buurman aan de Parkweg. Hij was net thee aan het zetten. ,,Er waren op een gegeven moment ook forensisch ambtenaren bij. Vannacht heb ik dacht ik wel iets gehoord, maar zeker weet ik het niet.”
Afgezet
Vanaf de Welle tot halverwege de Singel is het Hovenpad afgezet. De spoorbrug richting Twello is voor fietsers gewoon toegankelijk.
Over de aard van het voorval kan de woordvoerder nog niets zeggen. Ook de politie ter plaatse laat niets over het incident los. Het onderzoek neemt naar verwachting in ieder geval nog een uur in beslag. Hoe de zedenzaak werd gemeld, is nog onduidelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Claxonnerende automobilisten waarschuwen trucker op de A1: je aanhanger staat in brand!
Een hevig rokende vrachtwagen heeft vanmorgen op de A1 bij Bathmen voor veel bekijks gezorgd. De chauffeur was op weg naar een afvalverwerker in Deventer, maar werd door claxonnerende automobilisten gewezen op de smeulende inhoud van een van zijn containers. Brandweer èn een collega schoten te hulp. -
PREMIUM
Dinie (81) wil flinke overwaarde van haar huis schenken, maar bank zegt ‘nee’: ‘Dat is toch oneerlijk?’
WIERDEN - Hun huis is tegenwoordig vijf keer zoveel waard. Bij verkoop levert het zeker 7 ton op, misschien wel 8. Maar een goed deel van die overwaarde opnemen om dat te schenken aan de kinderen, dat gaat niet. Dat ondervond de Twentse Dinie (81). Ze is boos. „We zijn geen eigen baas meer over ons kapitaal. Dat is toch oneerlijk?” -
PREMIUM
Schokkende verhalen over speciaal onderwijs: ‘Hij moest voor de klas zijn piemel laten zien’
Met de oproep van de Ambelt om misstanden uit het verleden te melden, lijkt een beerput opengetrokken. Niet alleen op de Zwolse vestigingen blijkt sprake van wantoestanden, er zijn ook verhalen over ernstig geweld, misbruik en vernederingen uit Apeldoorn. Slachtoffers lijden tot op de dag van vandaag. ,,Een jongen moest voor de klas zijn piemel laten zien.” -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder. -
PREMIUMmet video's
Rookmelders verplicht, maar duizenden huurders hebben er nog geen een: ‘Onbegrijpelijk’
Duizenden huurders hebben nog altijd geen verplichte rookmelder. Dat komt door een tekort aan apparaten en installateurs, maar huurders zijn zelf ook niet allemaal even welwillend. Sommigen weigeren er zelfs één. Onbegrijpelijk, zeggen ze bij de brandweer.
-
PREMIUMvideo
Schipper Jordy ziet in haven nieuwe aanwinst in oogwenk vergaan: ‘Heb er al mijn liefde ingestoken’
Een luide knal van knappend touw is maandagmorgen het teken dat er iets mis is in de Hanzehaven van Elburg. Het zes meter lange motorbootje Eagle maakt water, kapseist en zinkt naar de bodem. Voor eigenaar Jordy Wessels (25) is het een hard gelag. ,,Ik heb de boot iets meer dan een maand en er al mijn liefde en aandacht ingestoken.’’ -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd. -
Jongen (17) overlijdt na festivalbezoek in Zwolle: ‘Gedachten gaan direct uit naar de ouders’
Een 17-jarige jongen uit Bunschoten is afgelopen week overleden, nadat hij onwel werd op bevrijdingsfestival Dance4Liberation in Zwolle. Dat heeft de politie bevestigd. Een rechercheteam onderzoekt de zaak.