OMT: Versoepeling coronamaatregelen richting kerst niet mogelijk
Het is op dit moment geen optie om per half december de coronamaatregelen verder te versoepelen richting de feestdagen. Daarvoor dalen de besmettingscijfers te langzaam en blijft de druk op de zorg te groot. Dat vindt het Outbreak Management Team (OMT).
Delen per e-mail
In een tussenadvies - er is pas op 8 december weer een grote persconferentie - melden de experts dat de situatie nu nog niet stabiel genoeg is, waardoor het onverantwoord zou zijn om nieuwe stappen te zetten.
Daarnaast gaat het OMT kijken of het een optie is de kerstvakantie op alle scholen te verlengen. De laatste maanden is gebleken dat scholen, en vooral bewegingen van leerlingen rondom de school, zorgen voor infectiehaarden. En de herfstvakantie deed de besmettingscijfers goed.
Vóór de nieuwe persconferentie van premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge zal er nog een OMT-advies komen. Vlak daarna neemt het kabinet een besluit over kerst en oud en nieuw. Premier Rutte zei afgelopen vrijdag al tijdens zijn wekelijkse persconferentie dat de coronacijfers er niet goed uitzien en dat meer vrijheid rond de feestdagen daardoor ‘lastig’ is. De snelle daling van de coronacijfers is inmiddels afgevlakt. ,,Dit is niet hoe je het wilt hebben”, aldus Rutte vrijdag.
In de afgelopen week zijn ongeveer evenveel nieuwe coronagevallen vastgesteld als in de zeven dagen ervoor. In de weken daarvoor was het weekcijfer juist flink gedaald.
Bekijk hieronder onze video's over het coronavirus.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vanaf mei coronaprik bij diabetes en astma, nog ziekere mensen al volgende week aan de beurt
Eén miljoen mensen met een medische aandoening zoals diabetes of astma krijgen vanaf begin mei een uitnodiging voor een coronavaccinatie. Dat staat in de brief die minister De Jonge (Volksgezondheid) vanavond naar de Tweede Kamer zal sturen, melden ingewijden. -
PREMIUM
Baudet heeft geen liefdevolle herinneringen aan het opgroeien in statige buurt
Thierry Baudet voelt geen grote liefde voor het statige Bosch en Vaart in Haarlem waar hij opgroeide. De huidige inwoners daarentegen, veel jonge gezinnen, voelen zich er bevoorrecht. -
D66-prominent vrijgepleit van seksuele intimidatie, maar wel meer klachten binnen partij
Een prominent D66-partijlid heeft zich niet schuldig gemaakt aan seksuele intimidatie. Daarvoor is geen bewijs gevonden, zo meldt het bureau dat de anonieme aantijgingen aan het adres van de D66’er onderzocht. Wel hebben zich meerdere D66’ers gemeld die zich in het verleden onveilig hebben gevoeld. -
Video4
Rutte: Als ik vertrek uit politiek, ga ik onderwijs in
Mark Rutte gaat, als zijn partij ‘wordt afgestraft’ bij de verkiezingen, het onderwijs in als leraar. ,,Ik geef al een paar uur in de week les, dat lijkt me leuk.” -
TERUGKIJKEN | Live met de lijsttrekkers: D66-lijsttrekker Sigrid Kaag
Vandaag kwam D66-lijsttrekker Sigrid Kaag langs op onze redactie. Van 17.00 tot 18.00 uur ging zij live met lezers in gesprek over de komende Tweede Kamerverkiezingen. Kijk de uitzending hierboven terug.
-
PREMIUM10 vragen over
Farmareuzen leveren vaccins in ijltempo: ‘Zware bijwerkingen hadden we al moeten zien’
In ijltempo hebben drie farmaceuten een effectief vaccin tegen het coronavirus ontwikkeld. Het gaat zó snel, dat veel mensen zich afvragen of het wel verantwoord is. Is dat terecht? En wat zijn de gevolgen als mensen voorlopig afzien van een prik? -
kijk terug6
CDA-lijsttrekker Hoekstra wil WW-uitkering inkorten
CDA-lijsttrekker Wopke Hoekstra vindt dat de ‘tijd is gekomen’ om de maximale duur van de werkloosheidsuitkering te verkorten van twee naar één jaar. ,,Het is voor mensen nodig om werk te hebben, want je houdt er ook levensgeluk aan over.’’ -
Kaag (D66) wil meer vrijheid met vaccinatiebewijs: ‘Laten we voorbeeld nemen aan Israël’
D66-lijsttrekker Sigrid Kaag wil dat Nederlanders meer vrijheden krijgen als zij gevaccineerd zijn tegen corona. Ook wil ze dat de overheid gratis snel- en zelftesten verstrekt, waardoor restaurants, cafés, winkels en scholen snel weer open kunnen.